Süper Timsah

Bozbey: Yok sayıldık!

06 Ocak 2020 Pazartesi 01:21

bozbey-yok-sayildik

CHP'de sonucu en çok merak edilen Nilüfer İlçe kongresine adayların kıran kırana yarışı kadar Nilüfer eski belediye başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey'in sözleri de damga vurdu.

Mustafa Bozbey, anlatacak çok şeyinin olduğunu ancak divan kurulunun izin vermediği için konuşma metnini daha sonra basınla paylaşacağını söyledi. 

Bozbey'in açıklamaları şöyle:

'BAZI KONGRELERDE YOK SAYILDIK'

"Divan Başkanımızın söylediklerinin altına imzamı atarım. Reforma bir de ölçümleme ilave etmemiz lazım. Yani başarısız olanı cezalandıracaksınız, başarılı olanı da ödüllendireceksiniz. Bu sistemin de olması lazım. Bir süredir yaşanan olumsuzluklardan dolayı partimizin ilçe kongrelerine katılmıyorum. Sebeplerini çok iyi biliyorsunuz. Bazılarında yok sayıldık, ismim dahi anons edilmedi. Bazılarında söz istedim, bir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak söz verilmedi. Bunları gerekirse basın yoluyla da herkesle paylaşacağım. Bu benim sorumluluğum. Bu benim bir yıldır yaşadıklarımın ifadeleri, doğru olanlar. Bunlar sizlerin önünde, sizlerle birlikte yaşandı. Kimse bunlara yalan ya da yanlış diyemez. Bir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yok sayılmak, söz verilmemek... Evet o kongrelerde söz hakkım yok, ama bir teşekkür etme hakkım yok mu? Ama bugün hamdolsun ki bugün Nilüfer'de, geçen dönem Nilüfer Belediye Başkanlığı yaptığım için tüzüğe göre söz hakkım var ve konuşuyorum. Evet tüzüğe göre söz hakkım var, bunu engelleyemezler artık. Nilüfer'de 20 yıl hizmet ettik. Evet 20 yıl Nilüfer'de seçim akşamları sizlerin sevinç gözyaşlarınızı görmek Allah'a şükür bize nasip oldu. Nilüfer'de insan öncelikli hizmet ettik, kimseyi ötekileştirmedik. İnsana insan gibi baktık. Onun için Nilüfer örnek olmuştur.

YALAN DOLAN İFTİRA İNSANA YAKIŞMAZ'

CHP Mustafakemalpaşa kongresinde yaşananlara tepki gösteren Bozbey, "Mustafa Bozbey, Mustafakemalpaşa'da 200 bin lira para dağıtmış, 2 gün kalmış yalanını çıkardılar. Bunların hepsi ahlaksızdır. Söyleyen de ahlaksızdır, söyleten de ahlaksızdır. Bunlar CHP'li olamazlar. Bunu bir genel merkez yöneticimiz genel merkeze gidip sanki bu para dağıtımı doğruymuş gibi ballandıra ballandıra anlatabiliyor. Arkadaşlar nasıl bir partiyiz biz? Nasıl bir anlayıştayız? Olmayan bir şeyi, yalanı, iftirayı... Yazıktır, günahtır ya. Bir insanı eleştirebilirsiniz, ama iftirayla, yalanlarla, dolanlarla... Gerçekten bir insana yakışmaz. (...) Bazıları, yine bizim Bursa'daki yöneticilerimiz, benim CHP'li olmadığımı, faşist olduğumu sağda solda anlatıyorlar. Ben Cumhuriyetçiyim, ben milliyetçiyim, ben halkçıyım, ben devletçiyim, ben laikim, ben devrimciyim, ben haktan hukuktan adaletten yanayım, ben insan haklarından, çevre haklarından, çocuk haklarından yanayım, ben ötekileştirmeyen bir insanım, insanı insan gibi gören bir insanım, ben CHP'liyim." dedi.

HEPSİNİN AMACI MUSTAFA BOZBEY'DEN İNTİKAM ALMAK'

"Bir bakıyorum bir adayımızın arkasında 8 bilinmeyenli bir denklem. Tümü Mustafa Bozbey'den intikam almak için birleşmişler bir araya gelmişler. Nedir bu Mustafa Bozbey? Allah aşkına ne yapmış. Partinin 20 yıl bayrağını taşımış, bayrağı hep göndere taşımış. Nilüfer'de yüzde 62 oy, Büyükşehir'de yüzde 63 oy almışız Nilüfer'de. Yüzde 24 olan genel oyları yüzde 41'e kadar çıkartmış. 8 bilinmeyenli denkleme dikkat edin. Hepsi bunların meclis üyesi adayı olamamışlar başkan adayı olamamışlar vs vs... Hepsinin amacı Mustafa Bozbey'den intikam almak. Vay anasını ya... Ne yalanlar, ne iftiralar... Hepsini açıklayacağım" diye konuştu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ak Parti'de yeni kabine beklentisi!

ak-partide-yeni-kabine-beklentisi Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kısa süreli dinlenmeye çekilmesi, daha önceki kabine revizyonlarını hatırlattı. Erdoğan, daha önce yaptığı pek çok kabine revizyonu

Ayhan Salman'dan gövde gösterisi!

ayhan-salmandan-govde-gosterisi AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, partisinin 24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından Bursa'ya 1,5 yılda 31,5 milyar liralık yatırım yaptığını belirterek, " Türkiye Cumhuriyeti’nin bir çok önemli

Akkuş adaylığını açıkladı!

akkus-adayligini-acikladi Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş göreve yeniden talip olduğunu açıkladı.

Gelecek Partisi Bursa il başkanı belli oldu!

gelecek-partisi-bursa-il-baskani-belli-oldu Gelecek Partisi Bursa İl Başkanlığı'na Ak Parti Nilüfer eski İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız getirildi.

Mustafa Öztürk'ten BGC'ye ziyaret!

mustafa-ozturkten-bgcye-ziyaret Gelecek Partisi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Bursa eski milletvekili Mustafa Öztürk ve beraberindeki heyet, 10 Ocak Basın Dayanışma Günü dolayısıyla TGK Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Bursa'dan Balkanlar'a havayolu köprüsü

bursadan-balkanlara-havayolu-koprusu AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, iş dünyası ve turizmcilerin uzun zamandır beklediği Bursa'dan Balkanlar'a havayolu ulaşımı için önemli bir adım attı.