ÇOCUKLU CAFE

CHP bölge toplantısı Bursa'da yapıldı

25 Eylül 2018 Salı 21:52

chp-bolge-toplantisi-bursada-yapildi

CHP Bölge Toplantısı, Bursa'nın yanı sıra Kütahya, Afyonkarahisar, Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Düzce, Sakarya, Bilecik il ve ilçe örgütlerinin katılımıyla Plaza 16 Etkinlik ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleşti.

Türkiye'nin ekonomi, dış politika, eğitim ve toplumsal barışta ağır sorunlarla karşı karşıya bulunulduğunu savunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı son bir haftada üç büyük köklü ayakkabı firmasının konkordato ilan ettiğini aktardı. 

CHP olarak önlerinde ağır bir sorumluluğun bulunduğunu vurgulayan Salıcı, şöyle konuştu: 

"Ekonomi, sarayın ekonomisi ile halkın ekonomisi olarak ikiye bölünmüş durumda. Halkın ekonomisinde kriz var, intihar var, ekonomik darboğaz var, ailede huzursuzluk, geçimsizlik var. Eğer biz, 'Türkiye'nin kurucu partisiyiz, Türkiye'deki kurtuluşun partisiyiz, aynı zamanda Türkiye'yi geleceğe taşıyacak partiyiz' diyorsak ki diyoruz, öyleyiz. Bizim üzerimizde ağır bir sorumluluk var. Bu ağır sorumluluk Türkiye'yi 3 ay önce seçimden çıkmış bu iktidardan kurtarma sorumluluğu." 

Salıcı, yerel seçim sürecinde, topluma güven verecek politikaları ve kadroları ortaya koyacaklarını kaydetti. 

Bunu ortaya koyarken de konuşacaklarını ve kendi içlerinde görüş alışverişinde bulunacaklarını belirten Salıcı, "Geçmişe değil, geleceğe bakarak Türkiye'nin geleceğini kuracak bir mücadeleyi hep beraber örgütleyeceğiz. Bu mümkün mü? Evet, mümkün. 16 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarından Türkiye'yi kurtarmak mümkün mü? Evet, mümkün. Şu anda yaşadığımız durum, yani sadece ekonomide değil, dış politikada da eğitimde de toplumun farklı kesimlerinin yaşadığı sıkıntıların çözümünün CHP'nin sosyal demokrat, halkçı belediyelerinde mümkün olduğunu gösterecek bir süreci hep beraber ortaya koymak yükümlülüğündeyiz." diye konuştu. 

Bölge milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ile çok sayıda parti üyesinin katıldığı toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Şenol Seven Mudanya'dan aday adayı oldu!

senol-seven-mudanyadan-aday-adayi-oldu Mudanya'da 2001-2004 yılları arasında CHP İlçe Başkanlığı yapan Şenol Seven, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için Mudanya Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Lütfi Elvan Bursa'da konuştu!

lutfi-elvan-bursada-konustu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Hiçbir yatırımcımız ve girişimcimiz asla umutsuz bir havaya kapılmamalı, bu kur atakları karşısında Hazine ve Maliye Bakanlığımız ilgili diğer

Akşener-Bahçeli kavgası büyüyor!

aksener-bahceli-kavgasi-buyuyor MHP ile İYİ Parti arasındaki gerilim karşılıklı sert açıklamalar ile devam ederken; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

CHP'de seçim hareketliliği!

chpde-secim-hareketliligi CHP Bursa'da aralarında İl Yönetim Kurulu Üyeleri Özgür Şahin ve Uğur Korkmaz'ın da bulunduğu çok sayıda parti yetkilisi, belediye başkanlığına veya belediye meclis üyeliğine aday olmaları nedeniyle

TBMM'de parti sayısı 9 oldu!

tbmmde-parti-sayisi-9-oldu HDP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu ile İstanbul Milletvekili Erkan Baş'ın partilerinden istifa ederek Türkiye İşçi Partisi'ne geçmelerinin ardından Mecliste temsil edilen parti sayısı 9'a

Başvurular 1 Kasım'da başlıyor!

basvurular-1-kasimda-basliyor AK Parti'de yerel seçim hazırlıkları sürüyor. Kızılcahamam kampında, yerel seçimde aday belirleme süreci ve izlenecek strateji ayrıntılı bir şekilde ele alındı. Adaylık başvuruları ise 1 Kasım'dan