ÇOCUKLU CAFE

CHP bölge toplantısı Bursa'da yapıldı

25 Eylül 2018 Salı 21:52

chp-bolge-toplantisi-bursada-yapildi

CHP Bölge Toplantısı, Bursa'nın yanı sıra Kütahya, Afyonkarahisar, Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Düzce, Sakarya, Bilecik il ve ilçe örgütlerinin katılımıyla Plaza 16 Etkinlik ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleşti.

Türkiye'nin ekonomi, dış politika, eğitim ve toplumsal barışta ağır sorunlarla karşı karşıya bulunulduğunu savunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı son bir haftada üç büyük köklü ayakkabı firmasının konkordato ilan ettiğini aktardı. 

CHP olarak önlerinde ağır bir sorumluluğun bulunduğunu vurgulayan Salıcı, şöyle konuştu: 

"Ekonomi, sarayın ekonomisi ile halkın ekonomisi olarak ikiye bölünmüş durumda. Halkın ekonomisinde kriz var, intihar var, ekonomik darboğaz var, ailede huzursuzluk, geçimsizlik var. Eğer biz, 'Türkiye'nin kurucu partisiyiz, Türkiye'deki kurtuluşun partisiyiz, aynı zamanda Türkiye'yi geleceğe taşıyacak partiyiz' diyorsak ki diyoruz, öyleyiz. Bizim üzerimizde ağır bir sorumluluk var. Bu ağır sorumluluk Türkiye'yi 3 ay önce seçimden çıkmış bu iktidardan kurtarma sorumluluğu." 

Salıcı, yerel seçim sürecinde, topluma güven verecek politikaları ve kadroları ortaya koyacaklarını kaydetti. 

Bunu ortaya koyarken de konuşacaklarını ve kendi içlerinde görüş alışverişinde bulunacaklarını belirten Salıcı, "Geçmişe değil, geleceğe bakarak Türkiye'nin geleceğini kuracak bir mücadeleyi hep beraber örgütleyeceğiz. Bu mümkün mü? Evet, mümkün. 16 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarından Türkiye'yi kurtarmak mümkün mü? Evet, mümkün. Şu anda yaşadığımız durum, yani sadece ekonomide değil, dış politikada da eğitimde de toplumun farklı kesimlerinin yaşadığı sıkıntıların çözümünün CHP'nin sosyal demokrat, halkçı belediyelerinde mümkün olduğunu gösterecek bir süreci hep beraber ortaya koymak yükümlülüğündeyiz." diye konuştu. 

Bölge milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ile çok sayıda parti üyesinin katıldığı toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Erdoğan: Bursa'da 10 noktada tanzim satış olacak

erdogan-bursada-10-noktada-tanzim-satis-olacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’ya son 16 yılda 50 katrilyon lira yatırım yaptıklarını belirterek, ulaşımda yeni ve devam eden projelere destek sözü verdi.

Erdoğan Bursa'ya geldi!

erdogan-bursaya-geldi Bursa mitingi öncesi cuma namazını tarihi Ulucami’de kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sevgi seliyle karşılandı.

Ak Partili başkan adaylarından yoğun mesai!

ak-partili-baskan-adaylarindan-yogun-mesai Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ülkücü camianın kanaat önderleri ile Ülküm Eğitim Vakfı’nda bir araya geldi.

Bozbey'den Renault'a ziyaret!

-bozbeyden-renaulta-ziyaret- Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, OYAK Renault Fabrikası’nda vardiya değişimi yapan işçilerle bir araya gelerek çalışmalarında kolaylıklar diledi. Türk Metal Sendikası Emek

CHP'nin Bursa adayları kürsüye çıktı!

chpnin-bursa-adaylari-kursuye-cikti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerdeki adayları Ankara’da düzenlenen toplantıda tanıtıldı. İlçe belediye başkan adayları ile birlikte Ankara Spor Salonu’nda kamuoyuna

İYİ Parti Bursa'da istifa depremi!

iyi-parti-bursada-istifa-depremi Bursa'da İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Erkan Önen ve Yönetim Kurulu Üyeleri parti içerisindeki huzursuzlukları ve usulsüzlükleri gerekçe göstererek istifa etti.