Süper Timsah

CHP bölge toplantısı Bursa'da yapıldı

25 Eylül 2018 Salı 21:52

chp-bolge-toplantisi-bursada-yapildi

CHP Bölge Toplantısı, Bursa'nın yanı sıra Kütahya, Afyonkarahisar, Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Düzce, Sakarya, Bilecik il ve ilçe örgütlerinin katılımıyla Plaza 16 Etkinlik ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleşti.

Türkiye'nin ekonomi, dış politika, eğitim ve toplumsal barışta ağır sorunlarla karşı karşıya bulunulduğunu savunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı son bir haftada üç büyük köklü ayakkabı firmasının konkordato ilan ettiğini aktardı. 

CHP olarak önlerinde ağır bir sorumluluğun bulunduğunu vurgulayan Salıcı, şöyle konuştu: 

"Ekonomi, sarayın ekonomisi ile halkın ekonomisi olarak ikiye bölünmüş durumda. Halkın ekonomisinde kriz var, intihar var, ekonomik darboğaz var, ailede huzursuzluk, geçimsizlik var. Eğer biz, 'Türkiye'nin kurucu partisiyiz, Türkiye'deki kurtuluşun partisiyiz, aynı zamanda Türkiye'yi geleceğe taşıyacak partiyiz' diyorsak ki diyoruz, öyleyiz. Bizim üzerimizde ağır bir sorumluluk var. Bu ağır sorumluluk Türkiye'yi 3 ay önce seçimden çıkmış bu iktidardan kurtarma sorumluluğu." 

Salıcı, yerel seçim sürecinde, topluma güven verecek politikaları ve kadroları ortaya koyacaklarını kaydetti. 

Bunu ortaya koyarken de konuşacaklarını ve kendi içlerinde görüş alışverişinde bulunacaklarını belirten Salıcı, "Geçmişe değil, geleceğe bakarak Türkiye'nin geleceğini kuracak bir mücadeleyi hep beraber örgütleyeceğiz. Bu mümkün mü? Evet, mümkün. 16 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarından Türkiye'yi kurtarmak mümkün mü? Evet, mümkün. Şu anda yaşadığımız durum, yani sadece ekonomide değil, dış politikada da eğitimde de toplumun farklı kesimlerinin yaşadığı sıkıntıların çözümünün CHP'nin sosyal demokrat, halkçı belediyelerinde mümkün olduğunu gösterecek bir süreci hep beraber ortaya koymak yükümlülüğündeyiz." diye konuştu. 

Bölge milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ile çok sayıda parti üyesinin katıldığı toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Erdoğan: Muhtarlık seçimlerini ayıralım

erdogan-muhtarlik-secimlerini-ayiralim Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var" dedi.

Gül'den 367 benzetmesi!

gulden-367-benzetmesi YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin üzerine açıklama yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ilk bu kadar net bir tavır aldı.

Babacan vitrin için temaslara başladı!

babacan-vitrin-icin-temaslara-basladi Ali Babacan’ın Davutoğlu ile ‘Ortak hareket etmediği’, ancak Abdullah Gül’ün örtülü desteği ile partinin kuruluş ilkelerinin hazırlandığı konuşuluyor.

İstanbul'da seçimler yenileniyor!

istanbulda-secimler-yenileniyor Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali için olağanüstü itirazını 7’ye karşı 4 oyla kabul etti. Seçim, 23 Haziran tarihinde

Arınç'tan gündemi sarsacak açıklamalar

arinctan-gundemi-sarsacak-aciklamalar TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Televizyon Programcısı ve Gazeteci Veyis Ateş moderatörlüğünde

MHP'li meclis üyesine saldırı!

mhpli-meclis-uyesine-saldiri Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi Zeki Saygılı bir grubun tekmeli yumruklu saldırısına uğradı.