CHP Osmangazi'de Karaca kazandı

08 Nisan 2012 Pazar 21:15

chp-osmangazide-karaca-kazandi

CHP Osmangazi İlçe Kongresi'nde sonuç belli olddu. Üç adayın kıyasıya yarıştığı seçimde ipi İsmet Karaca göğüsledi.

CHP'de 17 ilçenin lokomotifi durumundaki Osmangazi'de kıyasıya geçen yarışta İsmet Karaca 151, Yücel Akgün 143, Mehmet Ali Yılmaz ise 71 delegenin oyunu aldı.


CHP'lilerin düğün solanlarından Merinos AKKM'ye atladığı kongre oldukça kalabalık bir katılıma sahne oldu. Zaman zaman gerilim yükselse, karşılıklı laf atmalar olsa da Divan Başkanı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın genel kurulu iyi yönetti.

Osmangazi Kongresi, CHP'nin Şubat ayındaki kurultayında kabul edilen yeni tüzüğü ile gerçekleştirilen kongre olması nedeniyle demokratik bir tartışmayı beraberinde getirdi.

151 oy alarak CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı'na seçilen İsmet Karaca'nın 18 kişilik Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

1-Ece Aktan (Öğrenci)

2-Cevat Asa (Eczacı)

3-Mesut Barboroz (İşçi)

4-Cemile Boncuk (Ekonomist)

5-Arzu Doğruer (Reklamcı)

6-Sebnem Esenkan (Emekli)

7-Necati Gezer (Esnaf)

8-Muhammet Günal (İşçi)

9-Cem Kiraz (İşçi)

10-Bülent Özdemir (Turizm)

11-Hülya Polat (Emekli Öğretmen)

12-Mustafa Şenyurt (Avukat)

13-Niyazi Teker (Esnaf)

14-Osman Temel (Emekli)

15-Kemal Tolunay (Bankacı)

16-Ahmet Tuzak (Belediyeci)

17-Semra Yılmaz (Bankacı)

18-Halil Yılmaz (Emekli)


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Fatih Erbakan adaylığını açıklıyor

fatih-erbakan-adayligini-acikliyor Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, 7 Haziran seçimlerine bağımsız aday olarak katılmaya hazırlanıyor.

Başkan Torun'dan İnegöl teşkilatına ziyaret

baskan-torundan-inegol-teskilatina-ziyaret AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İnegöl ilçe teşkilatını ziyaret etti.

Saadet, yüksek su zammına isyan etti

saadet-yuksek-su-zammina-isyan-etti Saadet Partisi (SP) Bursa il teşkilatı, Bursa’da suya yapılan yüzde 70’lik zamma tepki gösterdi. BUSKİ binasının önünde yapılan açıklamada, suya yapılan %70'lik zamla "Belediye Bursa’lılara suyu

İşte Ak Parti'nin başkanlık modeli

iste-ak-partinin-baskanlik-modeli AK Parti'nin seçim beyannamesinde 'tek meclisli başkanlık' modeli yer alacak. Başkan yürütmenin başı olacak. Mevcut sistemdeki Meclis'in yetkileri ise devam edecek

Son ankette MHP'ye soğuk duş!

son-ankette-mhpye-soguk-dus Bu pazar genel/yerel seçim olsa İstanbul ve Ankara’da sürpriz sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlara göre İstanbul'da HDP'nin oy oranı MHP'yi geçti...

Yıldırım, ahde vefada da öncü

yildirim-ahde-vefada-da-oncu AK Parti eski milletvekillerinden Mehmet Emin Tutan; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde bugüne kadar girdiğimiz her seçimi kazandık. Ancak partimizin mutlaka kurumsallaşması gerekiyor. Allah