ÇOCUKLU CAFE

Davutoğlu - Saadet gizli görüşmesi

09 Şubat 2012 Perşembe 20:46

davutoglu---saadet--gizli-gorusmesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, evinde ağırladığı Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Temel Karamollaoğlu ile yaklaşık 2 saat özel görüşme yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, geçtiğimiz ay Şam'da Beşşar Esed'i ziyaret ederek yaklaşık 1 saat görüşmüş ve "Türkiye ile Suriye halkları kardeştir. Peygamberimiz bir, kitabımız bir, kıblemiz bir" diyerek Esed'e açık destek vermişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın, Milli Görüş Lideri rahmetli Necmettin Erbakan'ın 'İslam Birliği projesi'ni miras bilerek önce nükleer program nedeniyle köşeye sıkıştırılmaya çalışılan İran yönetimini ardından halka yönelik katliamı nedeniyle üzerinde yaptırımlar uygulanan Şam'ı ziyaret etmesi, "Necmettin Erbakan'ın popülaritesi" nedeniyle Ortadoğu'da önemli ve anlamlı bulunuyor. Öyle ki Kamalak'ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed tarafından kapıda karşılanıp yine kapıya kadar uğurlaması ve İran'da da benzeri muhabbetle karşılanması ender görülebilen bir durum olarak biliniyor.

Saadet Partisi'nin AK Parti'nin Ortadoğu politikalarını eleştirerek aksi yönde hareket etmesi Hükümeti iç siyasette de sıkıntıya sokuyor. İç siyasette AK Parti ile paralel bulunup dış siyasette taban tabana zıt politika yürüten tek parti Saadet Partisi. Saadet Partisi'nin Suriye politikasının yarattığı sıkıntının doğrudan muhatabı ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu. Partinin genel başkanı Kamalak başta olmak üzere üst düzey yöneticilerinin Suriye konusunda tam anlamıyla fikir sahibi olmadıklarını düşünen Davutoğlu, son güne kadar Suriye yönetimi ve muhaliflerle yürütülen görüşmeleri ve Suriye'de olan bitenleri dün akşam evinde ağırladığı Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Temel Karamollaoğlu'na aktararak 'hatadan dönülmesini' istedi.
 
Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun daveti üzerine gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren görüşmede Saadet Partisi'nin amacı da soruldu. Rotahaber muhabiri, ağırlıklı olarak Davutoğlu'nun bilgilendirmesiyle geçen görüşmede Temel Karamollaoğlu'nun, partinin genel vurgusu olan "ABD ve İsrail'in İslam coğrafyasında kargaşa meydana getirmek istediği, Milli Görüş olarak bu tuzağa düşmeyeceklerini" söylediği bilgisine ulaştı.
 
Temel Karamollaoğlu'nun Bakan Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin içeriğini parti üst yönetimine aktarması bekleniyor.

ROTAHABER.COM


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.