Limak Elektrik
20 Haziran 2018 Çarşamba
ÇOCUKLU CAFE

Davutoğlu - Saadet gizli görüşmesi

09 Şubat 2012 Perşembe 20:46

davutoglu---saadet--gizli-gorusmesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, evinde ağırladığı Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Temel Karamollaoğlu ile yaklaşık 2 saat özel görüşme yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, geçtiğimiz ay Şam'da Beşşar Esed'i ziyaret ederek yaklaşık 1 saat görüşmüş ve "Türkiye ile Suriye halkları kardeştir. Peygamberimiz bir, kitabımız bir, kıblemiz bir" diyerek Esed'e açık destek vermişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın, Milli Görüş Lideri rahmetli Necmettin Erbakan'ın 'İslam Birliği projesi'ni miras bilerek önce nükleer program nedeniyle köşeye sıkıştırılmaya çalışılan İran yönetimini ardından halka yönelik katliamı nedeniyle üzerinde yaptırımlar uygulanan Şam'ı ziyaret etmesi, "Necmettin Erbakan'ın popülaritesi" nedeniyle Ortadoğu'da önemli ve anlamlı bulunuyor. Öyle ki Kamalak'ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed tarafından kapıda karşılanıp yine kapıya kadar uğurlaması ve İran'da da benzeri muhabbetle karşılanması ender görülebilen bir durum olarak biliniyor.

Saadet Partisi'nin AK Parti'nin Ortadoğu politikalarını eleştirerek aksi yönde hareket etmesi Hükümeti iç siyasette de sıkıntıya sokuyor. İç siyasette AK Parti ile paralel bulunup dış siyasette taban tabana zıt politika yürüten tek parti Saadet Partisi. Saadet Partisi'nin Suriye politikasının yarattığı sıkıntının doğrudan muhatabı ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu. Partinin genel başkanı Kamalak başta olmak üzere üst düzey yöneticilerinin Suriye konusunda tam anlamıyla fikir sahibi olmadıklarını düşünen Davutoğlu, son güne kadar Suriye yönetimi ve muhaliflerle yürütülen görüşmeleri ve Suriye'de olan bitenleri dün akşam evinde ağırladığı Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Temel Karamollaoğlu'na aktararak 'hatadan dönülmesini' istedi.
 
Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun daveti üzerine gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren görüşmede Saadet Partisi'nin amacı da soruldu. Rotahaber muhabiri, ağırlıklı olarak Davutoğlu'nun bilgilendirmesiyle geçen görüşmede Temel Karamollaoğlu'nun, partinin genel vurgusu olan "ABD ve İsrail'in İslam coğrafyasında kargaşa meydana getirmek istediği, Milli Görüş olarak bu tuzağa düşmeyeceklerini" söylediği bilgisine ulaştı.
 
Temel Karamollaoğlu'nun Bakan Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin içeriğini parti üst yönetimine aktarması bekleniyor.

ROTAHABER.COM


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Akkuş'tan açıklama geldi!

akkustan-aciklama-geldi Bursa’da dün CHP standında görevli olduğu iddia edilen bir kadın ile şehit annesi arasında yaşanan tartışmaya ilişkin çıkan haberlere CHP cephesinden cevap geldi.

Akşener Bursa'da konuştu!

aksener-bursada-konustu İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Bursa mitinginde yaptığı konuşmada, “İYİ Parti kurulmasaydı bugün bu seçimde Cumhurbaşkanlığı için, meclis için Erdoğan’ın kaç

CHP Bursa bayramlaştı!

chp-bursa-bayramlasti Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa teşkilatı bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Ak Parti Bursa'da sırılsıklam bayramlaşma!

ak-parti-bursada-sirilsiklam-bayramlasma AK Parti Bursa İl Başkanlığının bayramlaşma töreni sağanak yağmur altında yapıldı. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Sadece Türkiye’de saklandıkları deliklerinde bularak,

Erdoğan: Müjdelerimiz var!

erdogan-mujdelerimiz-var Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi'de Kandil'e operasyon ile ilgili konuşarak, "Şimdi Kandil'i bombalıyoruz. Bir kaç gün içinde daha müjdelerimiz olacak" dedi.

Erdoğan Bursa'da konuştu!

erdogan-bursada-konustu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin dün “Sakın Afrin’e girmeyin” dediğini hatırlatarak, “Bugün de “Sakın Kandil’e girmeyin” diyorlar. Askerimiz Kandil’e ilerledikçe Muharrem’i efkar