12 Ağustos 2020 Çarşamba
rotabursaTV

Esgin ve Cömez'in önceliği çocuklar

18 Şubat 2020 Salı 22:36

esgin-ve-comezin-onceligi-cocuklar

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Osmangazi'de muhtar ve mahalle başkanlarıyla yaptığı bölgesel toplantılarının ardından deprem yönetmeliği gereği yıkılacak okullarda incelemelerde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yasama faaliyetlerinin yanı sıra seçim bölgesi Bursa'da da vatandaş buluşmalarını sürdüren AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, belirli aralıklarla düzenlediği bölgesel toplantılarına devam ediyor.


Osmangazi ilçesinde yoğun nüfusun olduğu Selamet, Gülbahçe, Başaran, Bahar, Koğukçınar, Kemerçeşme, Yeşilova,Altınova mahallelerinin muhtar ve mahalle başkanları ile toplantılar düzenleyerek, mahallelerin talep ve beklentilerini tek tek yerinde dinleyerek notlarını aldı, ilgili kurumları telefonla arayarak sorunlara yerinde müdahale etti.

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez ve mahalle muhtarları ile birlikte deprem yönetmeliği gereği yıkılacak olan Başaran İlkokulu, Sönmez İlkokulu ve Sönmez İmam Hatip Ortaokulu'nu yerinde inceleyen Esgin, şunları söyledi:

"Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinden hareketle depreme karşı gerekli önlemleri almalıyız. Bu çerçevede Bursa'mızda depremsellik analizi kötü olan ve fiziksel ömrünü yitirmiş 24 okulun yıkım kararı alındı. Geçtiğimiz hafta bu okulların yıkım süreci ve yerine yapılacak okulların durumuyla ilgili ilk etapta Bursa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sabahattin Dülger'den kapsamlı brifing alıp, ardından Ankara'da Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ile biraraya geldik. Bugün de Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gürhan Çokgezer ile ilçemizdeki yıkılacak okulları yerinde inceledik. Süreci yakından takip ediyoruz. Ayrıca, yapımı yüzde 80 tamamlanan Kırcılar İlkokulu'nu da yerinde inceledik. Milli Eğitim Bakanımızdan bu okulun önümüzdeki eğitim yılına yetişecek şekilde tamamlanmasının sözünü aldık. Çocuklarımızın eğitimi ve güvenliği herşeyden önce geliyor. Öğrencilerimizin güvenli ortamlarda en sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri bizim olmazsa olmazımızdır."


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Salman: Kongre takvimimiz işliyor!

salman-kongre-takvimimiz-isliyor AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından 17 ilçede eş zamanlı başlatılan yeni üye kampanyasına ilgi yüksek oldu.

Esgin'den Aktaş'a teşekkür!

esginden-aktasa-tesekkur AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, bağımlılıkla mücadelede önemli bir merkez olan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a

Gelecek Nilüfer'de nöbet değişimi!

gelecek-niluferde-nobet-degisimi Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi Bursa teşkilatlarında kongre heyecanı devam ediyor. Bir taraftan teşkilatlanma çalışmalarına devam eden Gelecek Partisi Osmangazi'den sonra

Soylu, çocuklara polis düdüğü dağıttı

soylu-cocuklara-polis-dudugu-dagitti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için sürücüleri uyardı. Bakan Soylu, trafik kazalarında ölüm oranını Avrupa seviyesine getirme konusunda kararlı olduklarını

Muharrem İnce parti kuruyor!

muharrem-ince-parti-kuruyor Muharrem İnce'nin, 37. Olağan Kurultay'dan sonra arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptığı, bunun sonucunda 'esas' CHP ilkelerine bağlı bir parti kurmaya karar verdiği iddia edildi. Partinin

Başkan Salman'dan bayram mesajı!

baskan-salmandan-bayram-mesaji AK Parti Bursa İl Başkanı Salman, kurban bayramında koronavirüs salgını sebebiyle maske ve mesafe kuralına uyulması yönünde Bursalıları uyardı.