rotabursaTV

Gelecek Nilüfer'de nöbet değişimi!

05 Ağustos 2020 Çarşamba 18:13

gelecek-niluferde-nobet-degisimi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi Bursa teşkilatlarında kongre heyecanı devam ediyor. Bir taraftan teşkilatlanma çalışmalarına devam eden Gelecek Partisi Osmangazi'den sonra Nilüfer İlçe birinci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kurucu başkan Taş, sağlık sorunlarından dolayı aday olmazken, ilçe başkanlığına Turgut Cihan Karagedik seçildi.

Bursa İl Başkanlık salonunda gerçekleşen kongreye Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyeleri Mustafa Öztürk, Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız, Nilüfer Kurucu İlçe Başkanı Bahar Pervin Taş, Yıldırım İlçe Başkanı Mehmet Fatih Arat, Osmangazi İlçe Başkanı Mehmet Çakmaker, Mudanya İlçe Başkanı Ayşe Neşe Türeyengil, Gemlik İlçe Başkanı Serap Sevim Soylu, Mustafa Çakmakçı, il ve ilçe yönetimleriyle partililer katıldı.

Kurucu Başkan Taş, aday olmadı!

Divan başkanlığını Gelecek Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hatipoğlu'nun yaptığı kongrede partililere seslenen Nilüfer Kurucu İlçe Başkanı Bahar Pervin Taş, “Biz bu yola Bursa’mızın ulu çınarları ve genç fidanları ile birlikte daha güzel bir gelecek için yola çıktık" dedi. Taş, süreçte kendisine destek olanlara teşekkür ederek sürdürdüğü konuşmasında, sağlık sorunlarından dolayı bayrağı kongrede seçilecek seçilen arkadaşa devredeceğinin altını çizip yeni seçilecek yönetime başarı diledi.

Yıldız: Kongreler partilerin bayramıdır!

Bahar Pervin Taş’ın ardından kürsüye gelen Gelecek Partisi Bursa Kurucu İl Başkanı Alpaslan Yıldız, “Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Osmangazi İlçemizden sonra Nilüfer ilçe kongremizi yapıyoruz. Kongreler partilerin bayramlarıdır. Bu heyecanı hissediyoruz. Heyecan olması güzel bir şeydir. Aynı heyecanı il kongremizde de bu ayın sonuna doğru hissedeceğiz. kurucu İlçe Başkanımız Pervin TAŞ hanıma  değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor göreve seçilecek İlçe Başkanı ve yönetim kurulunu tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Kongremiz hayırlara vesile olsun" dedi.  

Öztürk: Gelir dağılımında adaletsizlik artıyor!

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Bursa eski milletvekili Mustafa Öztürk, Pandemi sürecinde milletin evine ekmek götürmekte zorlandığının altını çizdiği konuşmasına şöyle devam etti."Esnaf perişan, Çiftçi perişan ama milyoner sayısı son 4 ayda 30 binlere kadar artmış. Sizce bir yanlışlık yok mu?. Gelir dağılımındaki adaletsizlik artıyor. Birileri zenginleştikçe zenginleşiyor milletimiz fakirleştikçe fakirleşiyor. Arkadaşlar buna dur demeyecek miyiz? Gelecek Partisi bunun için var. Üniversite mezunu iş bulamıyor. Gençlerin yüzde 42'si iş bulamıyor. Ama birileri ballı kaymaklı 4 tane iş buluyor. Spor bakan yardımcısı Halkbank’ta da yönetime girmiş. Yazık bu ülkenin geldiği noktaya, çok yazık. Sadece üzülüyoruz. Bu yanlışları gördük ve bu çarpık sisteme dur demek için Genel başkanımız Davutoğlu liderliğinde, 152 kurucu arkadaşla il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, delegelerimiz ve üyelerimiz ile birlikte çarpık sisteme dur demek için yola çıktık..."

Karagedik İlçe Başkanı seçildi.

Siyasi konuşmaların ardından tek listeyle yapılan seçim sonucunda, Turgut Cihan Karagedik ve 25  asil 25  yedekten oluşan yönetim kurulu listesi delegeden güven oyu alarak seçildi. Başkan seçilen Karagedik, kendisine ve yönetimine destek olanlara teşekkür ederek, Gelecek Partisi bayrağını Nilüfer'de en yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacaklarını ifade etti. Aile fotoğrafı çekilmesiyle birlikte kongre son buldu.   


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İYİ Parti'den su faturası isyanı!

iyi-partiden-su-faturasi-isyani Bursa'da İYİ Parti'nin yüksek gelen su faturalarına karşı yapmak istediği basın açıklaması BUSKİ görevlilerince engellenmek istendi. Engellenme girişimine rağmen BUSKİ bahçesinde basın açıklamasını

Karaca: Rakamlar neden açıklanmıyor?

karaca-rakamlar-neden-aciklanmiyor Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, COVID-19 salgınına bağlı olarak başlangıçtan buyana Bursa’da kaç kişinin hayatını kaybettiğine ilişkin resmi açıklama yapmaktan ısrarla

Babacan: Çember daralıyor!

babacan-cember-daraliyor Deva Partisi Genel Başkanı Babacan, canlı yayında korona tedavi sürecine yönelik açıklamalarda bulundu. Babacan, ‘Çok daha ağır geçiren hastaları izleme imkanı buldum. Hem de çevremizde epey

CHP'den Kocayayla tepkisi!

chpden-kocayayla-tepkisi Bursa’nın Keles ilçesine 5 km mesafede bulunan ve her yıl Türkmen Şenlikleri’nin yapıldığı Kocayayla'da Büyükşehir Belediyesi’nce kırsal turizm projesi adı altında yapımına başlanıp kasada para

İlçelerin kongre takvimi belli oldu

ilcelerin-kongre-takvimi-belli-oldu AK Parti’de geçen mart ayında başlanan ve pandemi sebebiyle ertelenen ilçe kongreleri 11 Eylül Cuma günü Keles ve Harmancık ilçeleriyle kaldığı yerden devam edecek.

Babacan ne diyor?

babacan-ne-diyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın geçmiş yıllarda çeşitli programlar kapsamında yaptığı değerlendirme ve söylemler www.babacannediyor.com internet sitesinde toplandı.