Limak Elektrik
18 Aralık 2017 Pazartesi

İbreler Sedat Yalçın'ı gösteriyor!

09 Ağustos 2017 Çarşamba 11:56

ibreler-sedat-yalcini-gosteriyor

Ak Parti Bursa teşkilatlarında yeni il başkanı heyecanı yaşanıyor. Yeni atanan İl Koordinatörü Muhammed Balta ile Marmara Bölgesi Koordinatörü Murat Yıldırım hafta sonu Bursa'ya gelerek teşkilat temayül yoklaması yapılacak.

Bir süredir teşkilatlardaki "metal yorgunluğu"na vurgu yapan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Hizmet edecek motivasyonu kalmamış, bencillik batağında çırpınan defolu kişilerle yürüyemeyiz!" çıkışıyla birlikte Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun görevi bıraktığını açıkladı.

Torun'dan boşalan koltuk için yeni il başkanı arayışları sürerken, yeni atanan İl Koordinatörü Muhammed Balta ile Marmara Bölgesi Koordinatörü Murat Yıldırım hafta sonu teşkilat temayül yoklaması yapmak için Bursa'da olacaklar. Yoklamaya mahalle başkanları, delegeler, ilçe başkanları, ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile belediye meclis üyeleri katılacak. Teşkilatın ardından STK’ların ve kanaat önderlerinin de görüşlerine başvurulacak ve “kimi il başkanı olarak görmek istiyorsunuz?” sorusu yöneltilecek.
 


SEDAT YALÇIN ÖN PLANA ÇIKIYOR! 

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, asıl imtihanımız 2019 kasımında yapılacak seçimler olacaktır. Geçmişte milletvekili seçimlerinde ulaşabildiğimiz en yüksek oy, yüzde 49.5 iken mahalli idareler seçimlerinde, bunda düşüş gördük. Teşkilatlarımızın bir kısmında metal yorgunluğu emareleri gördüğümü çeşitli defalar dile getirdim. Teşkilatlarımızda kapsamlı değişim yapmak zorundayız. Genel başkan olarak bu konuda, kardeşlerim, kararlıyım. Milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilecek donanıma sahip arkadaşlarımızla yolumuza devam ediyoruz. AK Parti kadrolarında görev alacakların şu bakanın, bu grubun değil davanın adamı olması şarttır. Davası olmayan, milletimizin tamamını kucaklamayan hiç kimse AK Parti'de yöneticilik yapamaz. İlçe  ve il teşkilatlarımızda bu vasıflara uygun kadroların görev almak için gayret göstermelerini rica ediyorum. 15-25 yılın öncesinin siyaset baronların tarzıyla AK Parti'de etkinlik kurmaya çalışan herkes karşısında bu kardeşinizi bulur... sözlerinden sonra Ak Parti Bursa teşkilatlarında İl Eski Başkanı Sedat Yalçın'ın ismi ön plana çıkmaya başladı. 

SÜRE KISA SÜREÇ ZOR! 

2019'a giderken sürenin kısalığına ve sürecin zorluğuna dikkat çeken Ak Parti Bursa teşkilat mensupları, bu kısa sürede insan ilişkileri, tecrübesi ve vizyonuyla dağılmış teşkilatları yeniden toparlayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gösterdiği hedefler doğrultusunda motive edebilecek ve çok yönlü çalışma yapabilecek kişinin Sedat Yalçın olduğunu söylediler. 

2.3 MİLYON KİŞİ SAHİPSİZ! 

rotabursa.com'a konuşan teşkilat mensupları, yeni il başkanı seçiminde şehrin demografik yapısının da dikkate alınması gerektiğini ifade ettiler.   Ak Parti Bursa'da idari kadroların son süreçte genellikle göçmen ağırlıklı oluştuğunun altını çizen partililer, yerli ve Anadolu insanının temsil edilmediğinden; Yerli, Kafkas, Karadeniz, Doğu ve İçanadolu'nun oluşturduğu 2.3 milyonluk büyük bir kitlenin temsil edilmediğinden yakınarak. Sedat Yalçın'ın İl Başkanlığıyla Ak Parti'ye oy veren bu büyük kitlenin de temsil edileceğini ifade ettiler. 

TEMSİL YETENEĞİ VE EĞİTİM ŞART!  

İl Koordinatörü Muhammed Balta ile Marmara Bölgesi Koordinatörü Murat Yıldırım'ın hafta sonu Bursa'ya gelerek teşkilat temayül yoklaması sonucunda belirlenecek yeni il başkanını heyecanla bekleyen teşkilat mensupları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, öteden beri önem verdiği eğitim ve temsil yeteneğine dikkat çekerek, Türkiye'nin en büyük ve en önemli şehirlerinden birisi olan Bursa'nın il başkanının eğitim durumuyla birlikte yüksek bir temsil kabiliyetine sahip olması gerektiğini ifade ettiler. Ak Parti'nin kendi koyduğu ve her seçimde işlettiği kurallarının olduğunu söyleyen partililer, daha önce Bursa'da üniversite mezunu olmadığı için aday bile yapılmayan veya görevden alınan il/ilçe başkanları olduğunu hatırlatarak bugün bu kuraldan vazgeçmenin bir mantığının olmayacağı gibi geçmişte bu kurala takılan isimlere de haksızlık yapıldığı kanaatinin oluşacağının altını çizdiler. 

İL BAŞKANI MİLLET İRADESİNİ YANSITMALI!    

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, asıl imtihanın 2019 kasımında yapılacak seçimler olduğunu ısrarla hatırlatması ve milletin beklentilerini karşılayabilecek donanıma sahip isimlerin göreve getirilmesi isteğinin önemine vurgu yapan partililer, "Ak Parti Bursa İl Başkanı milletin ve teşkilatın iradesini yansıtmalı" dediler. Ak Parti'ye adeta paraşütle gelmiş milletvekillerinin yeniden seçilme kaygısıyla yaptıkları lobi veya kendi hesaplarına çalışan cemaat ve STK'ların istediği isimlerden ziyade millette karşılığı olan ve parti tabanının önerdiği ismin dikkate alınması gerektiğini ifade ettiler. 


KAYNAK: rotabursa.com


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Tansal Güven tazeledi!

tansal-guven-tazeledi CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı, kongre seçimlerini tamamladı. CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı'na Mehmet Turan Tansal, yeniden seçildi. Diğer aday Özgür Şahin ise 196 oyda kaldı.

Şahin: Her Şey güzel olacak!

sahin-her-sey-guzel-olacak “Her şey Güzel Olacak..” sloganı ile yola çıkan CHP Nilüfer İlçe Başkan Adayı Özgür Şahin, ilk delege toplantısını 7 Kasım Salı akşamı Nilüfer İlçesinin en büyük mahallelerinden biri olan

Ak Parti Osmangazi'de aday Cömez!

ak-parti-osmangazide-aday-comez- Ak Parti'nin Osmangazi İlçe Başkan Adayı Ufuk Cömez oldu.

Aydın'dan ilginç yasa teklifi!

aydindan-ilginc-yasa-teklifi CHP Osmangazi kongresinde konuşan milletvekili Erkan Aydın, CHP'nin Büyükşehir Belediyesi'ni kazabilmesi için İnegöl'ün il olması gerektiğinin altını çizip bunun gerçekleşmesi için yasa teklifi

Ak Parti İnegöl'de Ersan dönemi

ak-parti-inegolde-ersan-donemi AK Parti Bursa İnegöl İlçe Teşkilatının 6. Olağan Genel Kurulu düzenlendi. AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur

Karamollaoğlu: Kudüs’ten vazgeçemeyiz

karamollaoglu-kudusten-vazgecemeyiz Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Kudüs ilk kıblemizdir, üç önemli İslam şehrinden biridir. Biz Kudüs’ten vazgeçemeyiz” dedi.