İşte ilk gün için atılan imza sayısı!

04 Mayıs 2018 Cuma 23:07

iste-ilk-gun-icin-atilan-imza-sayisi

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde 100 bin imza ile aday gösterme süreci başladı. Bu kapsamda vatandaşlar, sabah 08.00'den itibaren dilekçelerini vermek üzere ilçe seçim kurullarına müracaat etti.

Seçmen tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilecek dört isim arasında yer alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adaylık için gerekli 100 bin imzayı ilk günde buldu. 

Sabah 08.00’da ilçe seçim kurullarında başlayan oy verme işleminin ilk günü, akşam 20.00’da sona erdi. Seçmen, Akşener’e 12 saat içerisinde 128 bin 207 imza verdi. Adaylardan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise ilk gün 45 bin 323 imzaya ulaştı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 14 bin 598 imza alırken, Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, 236 imzada kaldı.

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Saadet Liderinden E-Miting

saadet-liderinden-e-miting Saadet Partisi Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, doların artışı ile ilgili ortaya atılan senaryolar üzerine konuştu.

Ak Parti seçim beyannamesini açıkladı!

ak-parti-secim-beyannamesini-acikladi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Enflasyonla mücadele konusunda yeni ve çok ciddi önlemleri seçimden hemen sonra yürürlüğe koyacağız. Epeyce gerilettiğimiz, ancak son dönemde bir parça yukarıya

İşte HÜDA PAR'ın Bursa listesi

iste-huda-parin-bursa-listesi HÜDA PAR'ın 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için YSK'ye verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

İşte HDP'nin Bursa adayları

iste-hdpnin-bursa-adaylari Halkların Demokratik Partisi (HDP) 24 Haziran milletvekili seçimleri için aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Kaynak: HDP Bursa aday listesi belli oldu!

İşte Vatan Partisi'nin Bursa listesi

iste-vatan-partisinin-bursa-listesi Vatan Partisi'nin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

İşte Saadet'in Bursa listesi

iste-saadetin-bursa-listesi CHP-İYİ Parti ile Millet İttifakı çatısı altında buluşan Saadet Partisi, 24 Haziran'daki seçimlerde yarışacak milletvekili adaylarını açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez