İşte Saadet'ten adaylık şartları

24 Nisan 2018 Salı 01:00

iste-saadetten-adaylik-sartlari

Saadet Partisi, aday adaylığı ile ilgili detayları kamuoyuyla paylaştı. Saadet Partisi Genel Merkezi’nden 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Genel Seçimler öncesinde aday adaylığı ile ilgili il başkanlıklarına genelge gönderildi. Genelgede başvuru sürecinin 24 Nisan’da başlayıp 30 Nisan tarihinde sona ereceği açıklandı.

Saadet Partisi Genel Merkezi, yapılacak olan genel seçimler öncesinde aday adaylığı ile ilgili takvimi açıkladı.

Parti, tarafından yapılan bilgilendirmede, sürece ilişkin bilgiler aktarılırken, nasıl başvuru yapılacağına ilişkin detaylar kamuoyuna duyuruldu. 

BAŞVURU TARİHLERİ 24 NİSAN- 30 NİSAN

Saadet Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman tarafından 81 il başkanlığına gönderilen genelgede aday adaylıkları ile ilgili bilgiler aktarıldı. Genelgede başvuru tarihlerinin 24 Nisan ile 30 Nisan arasında olduğu kaydedilirken, aday adaylarının il başkanlıklarına veya bizzat partinin genel merkezine başvuru yapabilecekleri ifade edildi. 

BAŞVURU ÜCRETİ 3 BİN TL

Saadet Partisi’ne başvuracak olan milletvekili aday adaylarının başvuru ücreti de netleşti. Genelgede aday adaylığı başvuru ücreti olarak 3 bin TL belirlendiği bilgisi de yer aldı. Ayrıca kadın aday adayları ile 25 yaş altındaki aday adayları için de bin 500 TL başvuru ücreti belirlendiği duyuruldu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Saadet Liderinden E-Miting

saadet-liderinden-e-miting Saadet Partisi Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, doların artışı ile ilgili ortaya atılan senaryolar üzerine konuştu.

Ak Parti seçim beyannamesini açıkladı!

ak-parti-secim-beyannamesini-acikladi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Enflasyonla mücadele konusunda yeni ve çok ciddi önlemleri seçimden hemen sonra yürürlüğe koyacağız. Epeyce gerilettiğimiz, ancak son dönemde bir parça yukarıya

İşte HÜDA PAR'ın Bursa listesi

iste-huda-parin-bursa-listesi HÜDA PAR'ın 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için YSK'ye verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

İşte HDP'nin Bursa adayları

iste-hdpnin-bursa-adaylari Halkların Demokratik Partisi (HDP) 24 Haziran milletvekili seçimleri için aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Kaynak: HDP Bursa aday listesi belli oldu!

İşte Vatan Partisi'nin Bursa listesi

iste-vatan-partisinin-bursa-listesi Vatan Partisi'nin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

İşte Saadet'in Bursa listesi

iste-saadetin-bursa-listesi CHP-İYİ Parti ile Millet İttifakı çatısı altında buluşan Saadet Partisi, 24 Haziran'daki seçimlerde yarışacak milletvekili adaylarını açıkladı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez