18 Ağustos 2018 Cumartesi
ÇOCUKLU CAFE

İşte Saadet'ten adaylık şartları

24 Nisan 2018 Salı 01:00

iste-saadetten-adaylik-sartlari

Saadet Partisi, aday adaylığı ile ilgili detayları kamuoyuyla paylaştı. Saadet Partisi Genel Merkezi’nden 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Genel Seçimler öncesinde aday adaylığı ile ilgili il başkanlıklarına genelge gönderildi. Genelgede başvuru sürecinin 24 Nisan’da başlayıp 30 Nisan tarihinde sona ereceği açıklandı.

Saadet Partisi Genel Merkezi, yapılacak olan genel seçimler öncesinde aday adaylığı ile ilgili takvimi açıkladı.

Parti, tarafından yapılan bilgilendirmede, sürece ilişkin bilgiler aktarılırken, nasıl başvuru yapılacağına ilişkin detaylar kamuoyuna duyuruldu. 

BAŞVURU TARİHLERİ 24 NİSAN- 30 NİSAN

Saadet Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman tarafından 81 il başkanlığına gönderilen genelgede aday adaylıkları ile ilgili bilgiler aktarıldı. Genelgede başvuru tarihlerinin 24 Nisan ile 30 Nisan arasında olduğu kaydedilirken, aday adaylarının il başkanlıklarına veya bizzat partinin genel merkezine başvuru yapabilecekleri ifade edildi. 

BAŞVURU ÜCRETİ 3 BİN TL

Saadet Partisi’ne başvuracak olan milletvekili aday adaylarının başvuru ücreti de netleşti. Genelgede aday adaylığı başvuru ücreti olarak 3 bin TL belirlendiği bilgisi de yer aldı. Ayrıca kadın aday adayları ile 25 yaş altındaki aday adayları için de bin 500 TL başvuru ücreti belirlendiği duyuruldu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Ak Parti'de hazırlıklar tamamlandı

ak-partide-hazirliklar-tamamlandi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti 6. Olağan Kongresinin ‘Millet bir hedef bir’ sloganıyla yapılacağını belirterek, "Türkiye’nin içinden geçtiği bu önemli süreçte yarın o

Salman: Türkiye pabuç bırakmaz!

salman-turkiye-pabuc-birakmaz Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde aşamayacağı zorluk olmadığını ifade eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, ekonomik açıdan daha güzel günler yaşanacağına inandıklarını söyledi.

Akşener yeniden genel başkan seçildi!

aksener-yeniden-genel-baskan-secildi İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı Congresium’da düzenlendi. Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanlığı’na 888 delegenin 881'inin oyunu alarak yeniden seçildi.

Salman: Verimli bir çalışma oldu!

salman-verimli-bir-calisma-oldu AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, yeni seçilen AK Parti Bursa Milletvekilleri ile birlikte çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

CHP'de yeni yönetim açıklandı!

chpde-yeni-yonetim-aciklandi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK)üyelerini belirledi. 18 olan MYK üye sayısı 19’a çıktı. Genel Sekreter Akif Hamzaçebi yerini korurken, Parti Sözcülüğüne Faik

Erdoğan'dan teşekkür ziyareti!

erdogandan-tesekkur-ziyareti 24 Haziran seçimlerinde kendisini zafere taşıyan illere teşekkür ziyaretleri düzenleyecek olan Erdoğan'ın ilk durağı Bayburt.