İYİ Parti'den farkındalık projesi!

30 Aralık 2020 Çarşamba 13:07

iyi-partiden-farkindalik-projesi

İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı, şimdi de sosyal sorumluluk projesi kapsamında kolları sıvayarak, çok anlamlı bir girişime imza attı.

Takdir toplayan projeyle, dezavantajlı gruplarla birlikte, işitme ve konuşma engelli vatandaşlara daha yakın olabilmek, dertlerine çözüm bulabilmek amaçlanıyor.

İYİ Parti Toplumsal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Semra Doğan, “İşaret Dili Eğitimi” başlığı altında start alan etkinliğin, parti genel merkezi ile koordineli olarak yürütüleceğini vurguladı.

İYİ Parti  Engelliler ve  Dezavantajlı Gruplar Birimi’nce faaliyete geçirilen programı ile  işitme ve konuşma engelli vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim geliştirileceğine değinen Semra Doğan şunları söyledi.

BİR FARKINDALIK PROJESİ...

"İşitme ve konuşma engelli vatandaşlarımıza ulaşmak, dertlerini dinlemek, farkındalık oluşturmak adına yürüttüğümüz bu programın kapsamının genişletilmesi, bizim öncelikli hedefimizdir. Bursa Dezavantajlı Gruplar ve Engelliler Birimi Başkanı Beyhan Erdoğan'ın

bizzat katıldığı ve yürüttüğü eğitim programımız, 19 Aralık’ta start aldı.

Çalışmalarımızı Genel Merkez, İl ve İlçe Teşkilatlarını kapsayacak şekilde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

Bu vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi de amaçladığımız çalışmalar kapsamında, teşkilat üyelerimizin işaret dili öğrenmelerini de arzu ediyoruz.

Her bir işitme ve konuşma engelli vatandaşımızın sesi olmak, onların toplum tarafından daha iyi anlaşılmalarını ve daha çok söz sahibi olmalarını sağlamak da öncelikli hedefimizdir.

Bu bağlamda, ‘Bir dil bir insandır’ sloganıyla yola çıktık. Temel amacımız da, toplumun her kesimiyle iletişim kurabilmektir.”

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Saadet Gençlikte kan değişimi

saadet-genclikte-kan-degisimi Saadet Partisi Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na genç avukat İkram Akkaya getirildi.

Babacan: Mutluyum diyen yok!

babacan-mutluyum-diyen-yok DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'de pırıl pırıl gençlerin ümitsiz olduğunu belirten "Türkiye'de şu an ben mutluyum diyen yok. Tek mutlu kesim, yüksek faizden yararlanmak için girip yüksek

Karaca: Yanlıştan dönülmesi hayırlı oldu!

karaca-yanlistan-donulmesi-hayirli-oldu Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın kaldırmayı planladığı ve aylardır faaliyet dışı tutulan Gökdere-Zafer Plaza T3 Tramvay

Özdağ: Elinizi tutan mı var?

ozdag-elinizi-tutan-mi-var Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "HDP kapatılsın" çağrısına cevap verdi: Madem HDP’nin bir an önce kapatılmasını istiyorsunuz, Siyasi Partiler

İYİ Parti'den Daye Hatun Camii açıklaması!

iyi-partiden-daye-hatun-camii-aciklamasi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve bu özelliği ile Bursa’yı evrensel bir değer haline getiren tarihi eserlerden biri olan, 600 yıllık Daye Hatun Camii önüne adeta beton duvar örülmesine, İYİ

Yüzde elli değişim bekleniyor!

yuzde-elli-degisim-bekleniyor AK Parti, yedinci olağan büyük kongresini nisan başında yapmayı hedefliyor. Kongredeki en büyük sürprizin ise MKYK'nın yüzde ellisinin değişmesi olacak.