ÇOCUKLU CAFE

Saadet’teki Kerbela tartışması

09 Ocak 2012 Pazartesi 07:17

saadetteki-kerbela-tartismasi

Milli Görüş’ün kurucusu ve eski Başbakan Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi Bursa İl teşkilatında krize yol açan Kestel konferansı yoğun katılımla gerçekleşti.

Saadet Partisi İl Başkanı Selim Sait Terzioğlu’nun  bir gün önceden teşkilat olarak  programa katılmayacaklarını açıklaması ve “teşkilatlardan katılan olursa disipline vereceğiz” şeklindeki sözlerine rağmen Kestel Kültür Merkezi’ndeki konferansa  İl başkan yardımcıları başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı.

“Gençlik Platformu”nun düzenlediği konferans öncesinde konuşan  GİK üyesi Orhan Altınöz, İl Başkanı Selim Sait Terzioğlu’nun toplantıya ilişkin yaptığı açıklamaya  yanıt verdi. Altınöz, Milli Görüş hareketi için ayak oyunlarına yer olmadığını belirterek,  “ayak oyunu hesabı yapanlar ya Milli Görüşçü değiller ya da halen Milli Görüşçü olduğunun farkında değiller” dedi.

Çevre illerden de katılımın olduğu konferansta konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Dr. Fatih Erbakan ise sloganlar eşliğinde gerçekleştirdiği konuşmasında babası merhum Necmettin Erbakan’ın tek başına bir parti olduğunu belirterek “kendisi yanımızda olmasa da yolumuzu şaşırmayacağız. Cenabı Allah sütü bozuklardan bizi muhafaza etsin” diye konuştu. 

Merhum Necmettin Erbakan adına okunan şiirler ve Erbakan’ın sözlerinden derlenen gösterilerle zaman zaman duygusal anların da yaşandığı konferansta, parti içerisindeki Fatih Erbakan’a karşı oluşan muhalefet “Kerbela Olayı”na benzetilerek, “yeni bir Kerbela’ya izin vermeyeceğiz” denildi… 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.