Saadet’teki Kerbela tartışması

09 Ocak 2012 Pazartesi 07:17

saadetteki-kerbela-tartismasi

Milli Görüş’ün kurucusu ve eski Başbakan Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi Bursa İl teşkilatında krize yol açan Kestel konferansı yoğun katılımla gerçekleşti.

Saadet Partisi İl Başkanı Selim Sait Terzioğlu’nun  bir gün önceden teşkilat olarak  programa katılmayacaklarını açıklaması ve “teşkilatlardan katılan olursa disipline vereceğiz” şeklindeki sözlerine rağmen Kestel Kültür Merkezi’ndeki konferansa  İl başkan yardımcıları başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı.

“Gençlik Platformu”nun düzenlediği konferans öncesinde konuşan  GİK üyesi Orhan Altınöz, İl Başkanı Selim Sait Terzioğlu’nun toplantıya ilişkin yaptığı açıklamaya  yanıt verdi. Altınöz, Milli Görüş hareketi için ayak oyunlarına yer olmadığını belirterek,  “ayak oyunu hesabı yapanlar ya Milli Görüşçü değiller ya da halen Milli Görüşçü olduğunun farkında değiller” dedi.

Çevre illerden de katılımın olduğu konferansta konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Dr. Fatih Erbakan ise sloganlar eşliğinde gerçekleştirdiği konuşmasında babası merhum Necmettin Erbakan’ın tek başına bir parti olduğunu belirterek “kendisi yanımızda olmasa da yolumuzu şaşırmayacağız. Cenabı Allah sütü bozuklardan bizi muhafaza etsin” diye konuştu. 

Merhum Necmettin Erbakan adına okunan şiirler ve Erbakan’ın sözlerinden derlenen gösterilerle zaman zaman duygusal anların da yaşandığı konferansta, parti içerisindeki Fatih Erbakan’a karşı oluşan muhalefet “Kerbela Olayı”na benzetilerek, “yeni bir Kerbela’ya izin vermeyeceğiz” denildi… 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Başkan Salman'dan PERDER'e ziyaret!

baskan-salmandan-perdere-ziyaret AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (PERDER) Şube Başkanı Haşim Kılıç ve yöneticileri ile bir araya geldi.

Akkuş görevi devraldı!

akkus-gorevi-devraldi Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, görevi Şadi Özdemir’den devraldı. Akkuş, "CHP iktidar olacağım diyor, fakat akşam 7-8'de hepimiz yatağa giriyoruz. Çünkü sonuç genelde hüsran

Salman: Büyük buluşmaya hazırlanıyoruz

salman-buyuk-bulusmaya-hazirlaniyoruz AK Parti Bursa teşkilatı, 21 Ocak 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Erdoğan'dan tren açıklaması!

erdogandan-tren-aciklamasi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle, hareketimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes

Salman: Halkla iç içeyiz!

salman-halkla-ic-iceyiz AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, şehrin farklı noktalarında halk ve esnafla buluşmalarını sürdürüyor.

Bahçeli: MHP adayı göstermeyecek!

bahceli-mhp-adayi-gostermeyecek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Biz ittifak konusunda Cumhurbaşkanı ile görüşmedik, teklif olursa görüşülür. Ayrıca MHP Cumhurbaşkanı adayı göstermeyecek" dedi. Bahçeli, Abdullah Gül'e ilişkin