Süper Timsah

Yalçın: Bursa’yı geleceğe taşımaya talibim

16 Kasım 2018 Cuma 23:49

yalcin-bursayi-gelecege-tasimaya-talibim

AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Yalçın, temayül yoklaması öncesi teşkilatlara seslendi.

Sedat Yalçın, AK Parti’nin,  geride kalan 16 yılda Türkiye’nin medarı iftiharı, ülke siyasetinin mihenk taşı, her Türk vatandaşının geleceğe karşı güvencesi, nerede bir mazlum varsa onun umudu olduğunu vurgulayarak; “Bizler de AK Parti ruhuna her zaman uygun davranarak görev yaptığımız dönemlerde tüm varlığımızla milletimizin hizmetkârı olmaya gayret ettik.”dedi.


“Bursa’yı ‘hayal edilen’ bir şehir yapmak için adayım”

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yolda, milli ve manevi değerlerimizi her zaman başımızın üstünde tutarak daima ileriye yürümeyi hedefledik” şeklinde konuşan Yalçın; şunları söyledi:

“Hiç bir ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklayan bir anlayışla görevlerimizi sürdürdük.Şimdi de tarihi, kültürü, manevi iklimi ve birçok eşsiz özelliği ile Türkiye’nin en kadim şehirlerinden biri olan, yaşamaktan ve hizmet etmekten onur duyduğumuz Bursa’mıza Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet etmek için aday adayıyım.Sayın cumhurbaşkanımız, genel merkezimiz ve siz saygıdeğer dava arkadaşlarımın desteğiyle Bursa’mıza, halkım için hak yolunda hizmetkâr olmaya adayım.Bursa’yı ‘hayal edilen’ bir şehir yapmak, dünyanın her yerinde parmakla gösterilen, Türkiye denince akla ilk gelen şehirlerden biri haline getirmek için adayım.Her zaman ekip çalışması ve ortak aklın gücüne inanmış bir kardeşiniz olarak size söz veriyorum ki, bu kentin tüm dinamikleriyle aynı dili konuşacak,  özel sektör, kamu ve siyasette edindiğim tecrübeleri Bursa için kullanacağım.”

“Bursa’yı geleceğe taşımaya talibim”

AK Parti Bursa İl Başkanlığı yaptığı dönemde, Türkiye’de ilk kez, bir şehrin Bursa’nın ‘2023 Kent Vizyonu’nu hazırladıklarını ve 3 bin kişiye sunduklarını hatırlatan Sedat Yalçın; Bursa’nın kentsel ve sosyal gelişim açısından çok daha ileri bir noktaya taşınabileceğinin altını çizerek; “Sahip olduğu değerler ve dinamikler açısından dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan Bursa’nın sizlerle birlikte gelecek 50 yılını planlamaya, daha yaşanabilir bir kent profili oluşturmaya, ve ruhaniyetli kent Bursa’yı geleceğe hazırlamaya talibim. Bu duygu ve düşünceler ile ‘Daha İyi Bir Bursa’ hayali ile çıktığım bu yolda sizlerin de kıymetli destekleriyle muvaffak olacağıma inanıyor, dualarınızı bekliyorum.” diye konuştu.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Erdoğan: Muhtarlık seçimlerini ayıralım

erdogan-muhtarlik-secimlerini-ayiralim Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var" dedi.

Gül'den 367 benzetmesi!

gulden-367-benzetmesi YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin üzerine açıklama yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ilk bu kadar net bir tavır aldı.

Babacan vitrin için temaslara başladı!

babacan-vitrin-icin-temaslara-basladi Ali Babacan’ın Davutoğlu ile ‘Ortak hareket etmediği’, ancak Abdullah Gül’ün örtülü desteği ile partinin kuruluş ilkelerinin hazırlandığı konuşuluyor.

İstanbul'da seçimler yenileniyor!

istanbulda-secimler-yenileniyor Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali için olağanüstü itirazını 7’ye karşı 4 oyla kabul etti. Seçim, 23 Haziran tarihinde

Arınç'tan gündemi sarsacak açıklamalar

arinctan-gundemi-sarsacak-aciklamalar TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Televizyon Programcısı ve Gazeteci Veyis Ateş moderatörlüğünde

MHP'li meclis üyesine saldırı!

mhpli-meclis-uyesine-saldiri Mudanya Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi Zeki Saygılı bir grubun tekmeli yumruklu saldırısına uğradı.