ÇOCUKLU CAFE

Yeni sisteme resmen geçildi

09 Temmuz 2018 Pazartesi 17:28

yeni-sisteme-resmen-gecildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bakanları açıklayacağı program için Beştepe'deki hazırlıklar sürerken, Meclis'te yemin töreni yapıldı. Erdoğan, TBMM'de tören kıtası ile karşılandı. Daha mazbatasını alan Cumhurbaşkanı yemin etti. Erdoğan'ın yemini milletvekilleri tarafından dakikalarca ayakta alkışlanırken, Türkiye resmen yeni sisteme geçmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'te mazbatasını alarak yemin etti. Erdoğan'ın yeminin AK Parti grubu dakikalarca ayakta alkışladı. CHP ve İYİ Partililer Erdoğan salona girince ayağa kalkmadı. 

Erdoğan'ın yemini şöyle: 

“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.” 

Erdoğan'ın yemin etmesiyle Türkiye resmen Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne geçmiş oldu. 

KABİNE 21.30'DA AÇIKLANACAK 

Cumhurbaşkanlığı sitesinde bugünün programıyla ilgili olarak şu bilgiler yer aldı: 

16:30 Sayın Cumhurbaşkanımızın Yemin Töreni (TBMM) 

17:15 Anıtkabir Ziyareti 

18:00 Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi) 

19:30 Sayın Cumhurbaşkanımızın Törene Katılan Misafirler Onuruna Vereceği Akşam Yemeği (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi) 

21:30 Basın Açıklaması (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MHP'den döviz açıklaması!

mhpden-doviz-aciklamasi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Kurtuluş Coşkun, döviz fiyatlarıyla Türkiye'yi teslim alacağını zannedenlerin mutlaka bozgun yaşayacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da

kemal-kilicdaroglu-bursada- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir ekonomik krizle karşı karşıya" dedi.

CHP Bursa'da deprem!

chp-bursada-deprem Bursa'nın Yenişehir ilçesinde CHP teşkilatı istifa etti.

Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'da

kilicdaroglu-hafta-sonu-bursada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hafta sonu Bursa'ya geliyor

Ak Parti'den ittifak açıklaması!

ak-partiden-ittifak-aciklamasi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (Myk) Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, ''Sayın Bahçeli ile sayın Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşmeler son derece

MHP'den ittifak sinyali!

mhpden-ittifak-sinyali MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yerel seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağı mesajını verdi. Yıldırım bu konuda herkesin elinden geleni yapacağını ifade etti.