ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Yeni sisteme resmen geçildi

09 Temmuz 2018 Pazartesi 17:28

yeni-sisteme-resmen-gecildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bakanları açıklayacağı program için Beştepe'deki hazırlıklar sürerken, Meclis'te yemin töreni yapıldı. Erdoğan, TBMM'de tören kıtası ile karşılandı. Daha mazbatasını alan Cumhurbaşkanı yemin etti. Erdoğan'ın yemini milletvekilleri tarafından dakikalarca ayakta alkışlanırken, Türkiye resmen yeni sisteme geçmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'te mazbatasını alarak yemin etti. Erdoğan'ın yeminin AK Parti grubu dakikalarca ayakta alkışladı. CHP ve İYİ Partililer Erdoğan salona girince ayağa kalkmadı. 

Erdoğan'ın yemini şöyle: 

“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.” 

Erdoğan'ın yemin etmesiyle Türkiye resmen Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne geçmiş oldu. 

KABİNE 21.30'DA AÇIKLANACAK 

Cumhurbaşkanlığı sitesinde bugünün programıyla ilgili olarak şu bilgiler yer aldı: 

16:30 Sayın Cumhurbaşkanımızın Yemin Töreni (TBMM) 

17:15 Anıtkabir Ziyareti 

18:00 Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi) 

19:30 Sayın Cumhurbaşkanımızın Törene Katılan Misafirler Onuruna Vereceği Akşam Yemeği (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi) 

21:30 Basın Açıklaması (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)

 


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Başkan Salman'dan teşekkür!

baskan-salmandan-tesekkur AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Bursalıların 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tek yürek haline gelerek, bir kez daha demokrasiye bağlılığını ortaya koyduğunu söyledi.

CHP’de değişim sinyalleri

chpde-degisim-sinyalleri CHP PM üyesi Erdal Aksünger, olağanüstü kurultay için imza sayısının gün sonu 353 olduğunu duyurdu.

Salman'dan 15 Temmuz açıklaması

salmandan-15-temmuz-aciklamasi AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Türk milletinin FETÖ terör örgütü tarafından 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimine direnerek, yeni bir kahramanlık destanı yazdığını

İnce: Yapısal sorunlarımız var!

ince-yapisal-sorunlarimiz-var CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Habertürk kanalında seçim dönemi ile ilgili soruları yanıtladı. İnce seçim döneminde yaptığı hatalardan biri olarak 'apolet tartışması'nı gösterdi ve

Yıldırım, TBMM Başkanı

yildirim-tbmm-baskani TBMM 28. Başkanı AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım oldu.

Kabinenin en sürpriz ismi!

kabinenin-en-surpriz-ismi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar oldu! Peki Hulusi Akar kimdir, kabinede görevi ne? İşte Hulusi Akar hakkında tüm