24 Ağustos 2017 Perşembe
ROTA BURSA

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI AYHAN SALMAN OLDU!

“Yeni Türkiye" yolunda, yeni adımlar!

AK Parti 5. Olağan Kongre takvimi işlemeye devam ediyor.

2002 yılında başlayıp bu güne kadar girdiği bütün seçimlerde oylarını artıran ve 9 seçimde başarı grafiğini düşürmeyen, kendisi ile birlikte Türkiye’nin de büyümesine vesile olan AK Parti’de, 2015 seçimleri öncesi beldelerden başlamak üzere illere kadar bütün kongrelerin birlik, beraberlik, sevgi, saygı, samimiyet ve büyük bir olgunluk içerisinde tamamlanması için çalışmalarımız devam etmektedir.


Ekim ayında öncelikle, siyasi partiler için büyük önem arz eden delege seçimlerimiz yapıldı. Delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından ise belde kongrelerimiz, ilçe kongrelerimiz ve ardından il kongrelerimizi gerçekleştirmiş olacağız. 


Şubat ayının son haftası öncesi tamamlamayı planladığımız il kongrelerimiz ile birlikte, seçim öncesi partimizin bütün teşkilat kademelerinin dinamizm kazanması sağlanmış olacaktır.


Tam da bu sırada Bursa için ayrı bir parantez açmamız gerektiğini düşünüyorum.


Zira çok başarılı çalışmalar yürüten teşkilatlarımız, Bursa’mızda her seçimde tarih yazmayı başarmışlardır. 


Bu sebeple bütün ilçelerimizde bu güne kadar görev yapan ilçe başkanlarımızı, onların yönetimlerinde görev yapan kardeşlerimizi, mahalle başkanlarımızı yürekten kutluyorum.


Elbette başarıda büyük pay sahibi olan başta İl Başkanlarımız olmak üzere,   Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ile yönetim kurulu üyelerine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 


Hiç şüphesiz en büyük teşekkürü hak eden ve bizlere her seçimde teveccüh gösteren Bursalı Hemşerilerimizin hakkını da teslim etmemiz gerekiyor. 


İnanıyorum ki bu kongreler de, yeni bir seçim arifesinde AK Partiye yakışan olgunlukta geçecek, bütün ilçelerimizde oluşturulacak yönetimler, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bursa’nın her kesimini kucaklayan ve tabanın sesini yansıtacak anlayış ile devam edecektir.

Bizi Bursa’da başarılı kılan; şüphesiz ki birliğimiz, samimiyetimiz ve çok çalışmamızdır. Bu anlayışımız da devam edecektir. İlçelerimiz de, bütün teşkilatlarımız da bu doğrultuda kongrelerini yapacaklardır.  


Bütün Bursa’yı kucaklayan, tabanın sesine kulak veren bir anlayıştan hareketle kongrelerimizi tamamlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu güne kadar hariçten gazel okuyanlar, içimize fitne fücur sokmaya çalışanlar nasıl hezimete uğradılarsa, AK Parti'nin dinamizmi ve yeni başarıları karşısında yine mahcup olacaklardır. Milletimizin, partimize karşı duyduğu güvenin devamı ve gösterdiği teveccüh de bunun en büyük göstergesidir.


Yeni Türkiye yolunda atılan ve atılacak her adımın ne kadar önemli olduğunun bilinciyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da, Başbakan Yardımcımız, milletvekillerimiz ve tüm teşkilatlarımızla, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da; özgürlükler ve demokrasi, milletimizin refahı, ülkemizin büyümesi ve gelişmesi, partimizin başarısı için ne gerekiyorsa yapacağımızdan ve aynı anlayış ile çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.


Yeni seçilecek yönetim kurullarına ve başkanlarımıza şimdiden başarılar diliyor, huzur içinde geçmesi temennisiyle, kongrelerimizin başta milletimize, partimize, Bursa’mıza ve teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.”

 

Saygılarımla.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR