ÇOCUKLU CAFE

İŞTE BAŞKAN ERDOĞAN'IN KABİNESİNDE YER ALAN İSİMLER!

Hem hizmet, hem tasarruf!

Bizim Pınar'ı bilirsiniz (patronum olur kendisi) tam bir heyecan yumağıdır. Yerinde duramaz. Boş durmamak için yaptığını bozar yeniden yapar, o derece aktif bir kişiliktir...

Önceki gün
Gece yarısı koltukta uykuyla uyanıklık arasında kestiriyorum, telefonum acı acı zırlamaya başladı. Baktım ki; Pınar, açsam canım istemiyor, açmasam arayan patron...
 

El mahkum elim "yes" tuşuna gitti.
Buyur Sayın Patronum, demeye kalmadan, "Karagöz'üm, Yıldırım'da neler oluyor takip ediyor musun?" deyiverdi. Yüreğim yerinden çıkacak gibi oldu. Memlekette her gün bir olay, korktum, "Yıldırım'da can sıkıcı bir olay mı oldu acaba" diye... 

"Hayır" dedim, "Ne oldu ki; Yıldırım'da?"
Hem ben Nilüfer'de ikamet ediyorum, nerden bileyim Yıldırım'da ne olup bittiğini... 

Efendim,
Cenazesi olan bir Yıldırımlı, acısının ortasında yanında Yıldırım'ın yiğit başkanı İsmail Hakkı Edebali'yi buluvermiş. Sıkıntısı çözülmüş, dertler paylaşılmış. Adamcağız memnuniyetini anlatmış bizim patrona. Pınar da fena etkilenmiş. O da bana anlatası tutmuş.
 

Hoş, anlattıkları gerçekten de güzel şeyler, Başkan Edebali'yi bu ince, bu gayretli halinden ötürü tebrik etmek lazım. Da Pınar'a ne demeli... Yahu anlatacaksın madem sabahı bekleyemedin mi? Tanıyorum artık, bekleyemez. Beklemek ne kelam uyku uyuyamaz...

 

Neyse efendim,
Benim de uykum kaçtı, Yıldırım'da ne var ne yok diye internette dolanırken şu çok çarpıcı haber takıldı oltama... Aman Allah'ım dedim, bu ne böyle? 

Başkan Edebali,
Kapısını söktüğü makam odasındaki koltuğuna oturur oturmaz ilk yaptığı icraatın haberi bu, aynen alıntılıyorum... 

***

"Yıldırım Belediyesi, geçen yıl 3 farklı hizmet alımı için 45 milyon 900 bin lira ödeme yaparken, bu yıl 19 milyon 600 bin lira ödedi. Aradaki 26 milyon 300 bin lira ise kasada kaldı. 

Yıldırım Belediyesi’nde son 2 yıl da yapılan 3 ihalede ortaya çıkan rakamlar arasındaki fark pes dedirtiyor. 2013 yılında yapılan asfalt, park bahçeler ve temizlik hizmetleriyle ilgili ihaleler için belediyenin kasasından toplamda 45 milyon 900 bin lira para çıkmıştı.  

1 yıl geçerli olan asfalt ihalesinde 9 milyon lira, park bahçeler ihalesinde 12 milyon lira ve temizlik ihalesinde de 24 milyon 900 bin lira ödeme yapılmıştı.

Ancak bu yıl aynı ihaleler için yapılan ödeme tam toplam da 26 milyon 300 bin lira daha düşük. 30 Mart seçimlerinde göreve seçilen İsmail Hakkı Edebali başkanlığı döneminde yapılan ve yine 1 yıl geçerli olan asfalt ihalesi için 3 milyon 600 liraya, park bahçeler ihalesi 3 milyon ve temizlik ihalesi için de 13 milyon lira ödeme yapıldı. Toplamda 3 ihale için belediyenin kasasından çıkan para miktarı 19 milyon 600 lira oldu.

Ayrıca belediyenin en yoğun hizmet alanı olan temizlik işleriyle ilgili yapılan ihaleye geçen sadece 3 firma katılırken, bu yıl ise 26 firmanın katıldığı belirtildi. Aynı şekilde asfalt ve park bahçeler işlerinin ihalesine de 20’yi aşkın firmanın katıldığı ifade edildi." 

***

Haberi okuyunca kan dolaşımım hızlandı adeta. Yapılan tasarruf değil kanımı hızlandıran, bu fevkalade bir şey ve Başkan Edebali'den Allah razı olsun. Buraya kadar tamam da, gelin görün ki; belediyeyi babasının çiftliği sanıp har vurup harman savuranlar, dahası belediye imkanlarını alçak FETÖ'ye peşkeş çekenler hala elini kolunu sallayarak dolaşmıyor mu işte buna fena asabım bozuluyor.

Tabi bu sefer,
Uykumu kaçıran sevgili patronumu arama sırası bana gelmedi mi sizce? Geldi ve şu şu haberi okusun istedim. Telefon çaldı çaldı ama açan yok. Israr ettim tekrar aradım yine bana mısın demiyor. Eh bakalım sayın patronum, dedim kendi kendime. Ben de seni yazmazsam ne olayım diye ahdettim. Sözümü tuttum ve işte yazdım sevgili okurum... Kalın sağlıcakla...  
 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR