rotabursaTV

Ak Parti il başkanı istifa etti!

Durun!
Hemen heyecan yapmayın, Allah muhafaza tansiyonunuz falan çıkar sonra başıma iş açarsınız. Oturun, hele biraz soluklanın, bir yudum su için.

 

Nasıl,

Sakinleştiniz mi? Cevabınız, "evet"se yazıya dönebilirsiniz...

 

Pekala,

Ak Parti İl Başkanı istifa etti ama o il başkanı Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun değil, Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar...

 

Bak şimdi,

Bu sefer de, moraliniz bozuldu sanki! Sukut-u hayale uğradınız, kelimeler boğazınıza düğümlendi, ne diyeceğinizi bilemediniz.

 

Evet,

Sinirle gazeteyi yere fırlattığınızı görür gibiyim. Hatta, "sen de bir hayırlı haber vermiyorsun" diyerek bana atarlandığınızı bile duyar gibiyim.

 

Ne yapayım kardeşim!

Mustafa Ataş, görevden almıyorsa suç benim mi? Mehmet Müezzinoğlu bütün sapmaları görmüyor mu? Buna rağmen bir şey olmamış modunda durumu idare etme çabası benim kabahatim mi? Bana niye kızıyorsunuz!

 

Tamam,

Siz de haklısınız, mahallelere sandık konularak demokrasi şölenlerine imza atıldığı o coşkulu günlerden, İl Başkanı'nın, ilçe başkanlarıyla arasının açık olduğu ve bunu da sağır sultanın bile duyduğu bir döneme gelmiş olmak Ak Parti Bursa'nın teşkilatlanma, yeni seferlere/zaferlere hazırlanma iddiası, heyecanı açısından hiç de hoş olmayan bir sonuç...

 

Bu acıklı sonuca bakıp,

"Nasıl bir istikamette yol alıyoruz, Allah aşkına..." diyerek hayıflanmanız ve sadece Ak Parti'nin değil, topyekun Bursa'nın siyaset etme alışkanlığını/anlayışını kökünden değiştirecek, yeni bir ruhla kardeşliğimizi pekiştirecek, ufkumuzu zenginleştirecek sağlam bir il başkanı özlemi içinde olmanızı anlıyorum.  

 

Bu sadece sizin değil,

Taraflı tarafsız hepimizin özlemi. Ben idealistçe biraz daha şartları zorlamak istiyorum bu konuda. Ak Parti İl Başkanı, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun sadece siyaseten temsilcisi değil, aynı zamanda O'nun, entelektüel vizyonunu da temsil kabiliyetinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bir "yazı gündelikçisi", bir okur-yazar olarak bu kadarcık bir talebimiz de oluversin değil mi?

 

Neyse,

Başa/başlığa dönecek olursak, bir kez daha ve üzülerek söylüyorum ki; istifa eden İl Başkanı, Bursa İl Başkanı değil. Haa, yoğun istek üzerine, Cemalettin Torun da çıkıp, "ha uşağum, sizi mi kıracağum" der, istifayı basar mı bilemem.

 

Son söz:

Bu yazının ruhunu anlama iradesinden yoksun, siyaseti güçte arayan ve bu ilkelliğin arkasında saf tutmaya teşne birileri çıkıp, "Cemalettin Torun'a açıkça (istifa et) demişsin, bu ne cüret..." diyebilirler. Fakat Ak Parti Bursa teşkilatlarının bugün içine düştüğü/düşürüldüğü buhrana bakacak olursak bu çağrıya cüret etmenin yerinde ve önemli bir görev olduğu kanaatindeyim.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR