rotabursaTV

Ak Parti'nin ihraç listesi!

"İhraç" dediysek
Hemen işkillenmeyin canım, bahse konu ihraç başka ihraç...

Efendim,
Dün, Ak Parti'nin doğal listesinden, yani; aday adaylığı başvuru süresi dolduğunda oluşacak listeyi eline alan Ak Partililer'in kahir ekseriyetinin mutabık olacağı, tabir-i caiz ise tek geçeceği isimlerden bahsetmiştik...

Bugün de,
Ak Parti'nin Bursa'dan başka illere gönderdiği vekil adaylarına değinmek istiyorum.

"İthal aday"
Kavramına fazlasıyla aşinayız aslında ancak, "ihraç aday" kavramı Bakan Faruk Çelik'in Bursa'dan Urfa'ya gitmesiyle birlikte literatürümüze girdi. Nitekim, birçok ilklerin yaşandığı 2015 seçimlerinde yeni örneklerle bu kavrama daha da aşina olacağız gibi duruyor...
 

***

Kim mi, ihraç adaylarımız?
Şöyle bir düşündüğümde, aklıma hemen Eczacı Mustafa Hekimoğlu geliyor. Kendisi, Milli Görüş kökenli olmakla birlikte, davanın hemen her kademesinde nefer olmuş, son olarak da, Ak Parti Bursa il yönetim kurulu üyeliği yapmış bir isim.

Ak Parti'ye,
Aile boyu hizmetkar olan Hekimoğlu'nun eşi Başak Hanım'da, Nilüfer ilçe kadın kolları başkanı olarak geçirdiği son derece başarılı bir sürecin sonunda yerel seçimlerde Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi... Eşi de kendisi de eczacı olan ve Bursa'da eczacılık yapan Mustafa Hekimoğlu Şanlıurfa'dan aday adaylığı müracaatında bulundu...

Mustafa Hekimoğlu
Olur da, Urfa'dan listeye girer ve seçilirse, Urfa kadar Bursa'ya da hizmet edecek, adeta Bursa'nın 19'ncu vekili gibi çalışacak bir isimdir.


***

Halil Eldemir
İsmini sanırım pek çoğunuz duymuşsunuzdur. Kendisi, bir dönem İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Daha sonra Bursa'nın medar-ı iftiharı kurumlarından birisi olan BİHMED'in başkanlığını yürüttü.

Ve fakat
O'nun adı daha çok son dönemde Ak Parti Bursa İl Başkan adayları arasında sıkça geçtiği için duydu. Tecrübe, bilgi, birikim, entelektüel donanımıyla Halil Eldemir 2015 seçimlerinde Bilecik'ten aday adayı oldu.

Eminim ki;
Halil Eldemir de, eğer Bilecik'te listeye girer ve seçilirse, tıpkı Mustafa Hekimoğlu gibi, Bursa'nın da vekili olacak, Bilecik kadar Bursa'ya da hizmet edecek bir isimdir.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR