ROTA BURSA

Aldın mı cevabını asalanım!

CHP'deki
Önseçim öncesinde kaleme aldığım, "CHP'de önseçim kazanı kaynıyor" başlıklı yazım üzerine Bülent Aslanhan, sosyal medya hesabından beni hakarete varan ifadelerle eleştirmiş.

Aslanhan,
"Salak CHP'liler onun aklıyla sıraya girer..." gibi ipe sapa gelmez ifadelerine, "Mustafa Gültekin sıkı bir AKP'li ama CHP önseçimine ayar verecek kadar üyelerini salak yerine koyan yazılar yazabiliyor..." şeklinde devam etmiş.

 

***

Gelin,
Şimdi hep beraber bakalım. Ben o yazımda Dr. Ceyhun İrgil'in değerli bir insan olduğundan hareketle, "CHP'de liste başı olmayı hak ediyor" demişim.

Sağ olsunlar,
CHP üyeleri beni kırmamışlar(!) yoğun bir teveccühle listenin zirvesine Ceyhun Hoca'yı oturtmuşlar.

Ben o yazıda,
"Osmangazi'deki seçim başarısı, düzgün kişiliği ve dayandığı taban itibariyle Erkan Aydın bu listede olmalı" demişim. Yine Sağ olsunlar CHP'li üyeler, Erkan Aydın'ı listenin dördüncü sırasıyla taçlandırmışlar...

Ben o yazıda,
Özgür Şahin için, "Nilüfer İlçe Başkanlığı döneminde genç ve üretken kişiliğiyle sadece CHP'lilerde değil, hemen herkeste hoş bir seda bıraktı.." demişim... Bir kez daha sağ olsunlar CHP'li üyeler 18 kişilik vekil listesinin 12'nci sırasıyla ödüllendirmişler...

Ben o yazıda,
Şehircilik bilgi ve birikiminden istifade edilmesi gerektiğini düşündüğüm Necati Şahin'in de bu listede yer almasının uygun düşeceğini yazmıştım ki; gani gabi sağ olsunlar CHP üyeleri Şahin'e de listede 13'ncü sırada yer vermişler...

 

***

Şimdi,
Aslanhan'ın çirkin ithamlarıyla süslediği ifadelerinden yola çıkıp bu sonuca bakarsak, CHP'liler benim aklımla sıraya girmiş oluyorlar, doğru mu? Peki, şimdi CHP'liler Aslanhan'a göre "salak" mı oldular?

Evet,
CHP'li üyeler, siz ne diyorsunuz bu işe? Evet, CHP'nin Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, siz ne diyorsunuz bu işe? Şimdi, Ceyhun İrgil'e, Erkan Aydın'a, Özgür Şahin'e, Necati Şahin'e oy veren üyeleriniz "salak" mı? Değillerse, siz "salak" denilmesine susarak rıza mı göstereceksiniz?

Evet,
Ceyhun İrgil, Erkan Aydın, Özgür Şahin, Necati Şahin, sizler Aslanhan'ın ifade ettiği gibi, "egemenlerin istediği" kişiler misiniz? Değilseniz, susacak mısınız?

Evet,
Özgür Şahin'i Nilüfer'e ilçe başkanı yapan, Necati Şahin'i Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, Erkan Aydın'ı Osmangazi Belediye Başkan Adayı olarak elini kaldıran CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siz ne diyorsunuz bu işe? Bu isimleri oylayan üyeleriniz "salak" mı?

Son söz:
Aslanhan, o çirkin ithamlarla dolu yazısını, "yaşayıp göreceğiz" diye bitirmiş. Yaşadık, gördük... Madem sonuç benim yazdığım gibi çıktı, Bülent Aslanhan'a göre, "benim aklımla sıraya giren" CHP'lilere, beni kırmadıkları için yürekten teşekkür ediyorum... CHP'li üyeler gerekeni yaptılar, he mi? Sen de aldın mı cevabını aslanım...

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR