rotabursaTV

Ankara'da hiç Bursalı yok muydu?

Hafta sonu,
Ak Parti sadece olağanüstü bir kongre yapmakla kalmadı, gerçekten olağanüstü bir gün de yaşadı ve olağanüstü bir sürecin ilk eşiğine ayak basmış oldu.Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Temennimiz Türkiye için, Bursa için hayırlar getirmesidir.

Ve fakat
Hayır umulan yere biraz hayran olmak, hayra yormak, hayırda yorulmak gerekmez mi? Gerekir elbette.

İşte tam da burada,
Kongre salonunda Bursa adına pek de hayra alamet olmayan bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum sizlerle...

Ak Parti kongresinde 
Birbirinden farklı birçok detay göze çarptı. O kadar ki; bazıları adeta gözümüzü çıkarırcasına göze çarptı. Fakat göze gelmeyen tek şey Türkiye'nin her yerinden gelip Ankara Arena'yı dolduran ve nereden geldikleri hemen fark edilen binlerce partilinin arasında Bursa teşkilatları bir türlü fark edilmedi. Nitekim şehirleri, kasabaları geçtik neredeyse köy teşkilatları bile ellerinde, üzerinde şehirlerinin isimleri yazılı atkılarıyla tribünlerin tozunu attırırken koskoca Bursa teşkilatlarının esamisi bile okunmadı o koca salonda. Sahi bir tane bile üzerinde "Bursa" yazan atkılı bir partili gördünüz mü siz? Ben görmedim. Peki, Bursa'dan kimse gitmedi mi bu kongreye? Gitti elbette. Ancak kimler gitti, nasıl gitti, orada neredeydi, neden iki Bursalı bir araya gelip, ellerinde yeşil beyaz atkısıyla poz veremedi, "biz de buradayız" diyemedi, İl Başkanı neredeydi, Büyükşehir Belediye Başkanı ne yapıyordu? Orası kocaman bir muamma...

Oysa utanılacak şey,
Ak Parti'ye en büyük desteği veren Ulu Şehir'in adının esamisinin bile  okunmaması. Halbuki, İl Başkanı Cemalettin Torun'u eleştirdik mi kızıyorlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi eleştirdik mi kızıyorlar.

Peki, soruyorum! 
Siz en olmanız yerde bile olmayacaksanız, en görünmeniz yerde bile görünmeyecekseniz, en birlikte yeri göğü inletmeniz gereken yerde susacaksanız, en topluca / toparlayıcı olmanız gereken yerde, dağınık kalacaksanız olmanızın ne anlamı kaldı Allah aşkına? Şimdi, "olmaz olasınız" desek olumsuz mu düşünmüş olacağız?

Son söz:

Ak Parti kongresi de bir kez daha gösterdi ki; Bursa teşkilatları adeta erimiş, bitmiş, heyecanını yitirmiş, birlikteliğini kaybetmiş, buhar olmuş. Ankara'daki yeni yönetim Bursa için bir yenilik düşünmeli. Hem de hemen düşünmeli. Aksi halde her geçen gün Bursa teşkilatları daha da eriyecek. Yazıktır, günahtır, vebaldir...  

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR