rotabursaTV

Aslanhan, oynarken kalem eline battı.

Doktor Bülent Aslanhan,
Gazetecilik oynayayım derken kalemi eline batırdı. Demek ki; neymiş, gazetecilik de tıpkı doktorluk gibi hafife alınmayacak bir işmiş.

Nasıl ki;
Değerli hekimlerimiz, bir rahatsızlık karşısında, “kocakarı ilaçları” kullanmak yerine haklı olarak bir hekime başvurulmasını tavsiye ediyorsa, biz de Doktor Aslanhan’a, “madem gazeteci değilsin o zaman gazetecilik oynama” uyarısında bulunmayı haklı bir görev kabul ediyoruz.

***

Bilmeyenler için
Konuyu kısaca özetleyelim isterseniz. Doktor Bülent Aslanhanbursaport.com’da, “Yüksel Baysal’ın keyfi, benim hastalığım” başlığıyla bir yazı kaleme aldı ve burada aslında bir gazeteci olmadığını, gazetecilik oynadığını da ifade etti.

Pek tabii, 
Çocukların doktorculuk oynaması kadar doğaldır, Doktor Bülent Aslanhan’ın gazetecilik oynaması… Ancak nasıl ki; çocuklar gerçek ilaç ve doktor araç gereçleriyle oynamıyorsa, Aslanhan da gerçek kalemle oynamamalıydı bu oyunu. Oynadı ve kalemi eline batırdı ne yazık ki…

Solcu Doktor Aslanhan,
Sağcı Necati Şahin’in CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yapılmasını pek içine sindirememiş olacak ki;Yüksel Baysal’ın bu konuda yazdıklarıyla, O’na ve dolayısıyla bu fikri paylaşanlara çakmak istemiş.

O kadar ki;
Baysal ile arasındaki özel yazışmayı yayınlamış. Okuyunca şaşakaldım ve bir an doktor olmuş birisinin böyle çiğ bir davranışta bulunmasına ihtimal vermeyerek, “kesin Baysal’ın izniyle olmuştur” dedim.

Ve fakat
Baysal’ın, bugün Yeni Dönem Gazetesi’ndeki, kaleme aldığı “Dr. Bülent Aslanhan varken” başlıklı yazısını okuyunca şaşkınlığım daha da arttı. Zira Aslanhan, ikili arasında geçen özel söyleşiyi Baysal’ın rızası olmaksızınyayınlamış. Baysal da haklı olarak, “ilk defa kırıldım” demiş. Aslında Baysal, zaman zaman kendisi de başkalarını derinden kırabiliyor fakat Aslanhan’a karşı kırılmakta fazlasıyla haklı olduğunu söylemek isterim. Neyse meseleyi bu kadarıyla özetleyerek ikili arasındaki özel tartışmaya nokta koyalım. Yazımın sonunda Baysal ve Aslanhan’ın yazılarının linklerini vereceğim. Dileyen okusun ve tarafını seçsin. 

***

Lakin
Necati Şahin’in CHP’den aday olmasına söyleyecek birkaç sözüm var. Bir defa, çok kez eleştirdiğim CHP’yi tebrik etmek istiyorum. İlk defa Bursa seçmenine dokunacak, isabetli ve iddialı bir adayla yarışa çıkıyorlar.

İçine sindiremeyenler çıkabilir mutlaka
Ama Necati Şahin’in adaylığı Bursa kamuoyunda ciddi yankı uyandırdı ve şimdiden kafası karışık birçok seçmenin oyunun rengi belli oldu diyebilirim.

Doktor Aslanhan,
Necati Şahin’in “yeteri kadar tanınmadığını” söylemiş. Hakkı vardır, fakat tanıyan herkes Necati Şahin’in iyi bir insan olmasının yanında, kent sorunları karşısındaki net ve dolu duruşunu çok iyi biliyor. Ortada duran yaşadığımız şehrin kaderi ve geleceği ise bilenlerin bilmeyenlere anlatmak gibi bir vazifesi de yok mu?

  

DR. BÜLENT ASLANHAN’IN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN: http://www.bursaport.com/makaleler/bulent-aslanhan/yuksel-baysalin-keyfi,-benim-hastaligim-1197.html

 

YÜKSEL BAYSAL’IN CEVAP YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN: http://yenidonemgazetesi.com.tr/dr-bulent-aslanhan-varken.html

 

Mustafa Gültekin’i TWİTTER’dan takip edin
www.twitter.com/seferisair

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR