rotabursaTV

Başbakan iyi ki; Altepe'yi görmedi!

Türkiye
Yirmi gündür adeta diken üstünde. Adına, "Gezi" denen, "çevre hassasiyeti kılıfı"yla kalkışılan ve gündemin marjinal guruplara teslim edildiği, tencere tava çalarak akort edilen farklı bir oyundu sahnelenen.

Veya,
Milletle başı hoş olmayan kesimlerin yeni bir darbe kalkışması olarak da özetleyebiliriz olup biteni...

Ne var ki;
Milletin sabrı ve sağduyusu bir kez daha bozdu bu çirkef oyunuBaşbakan Erdoğan'ın yurtdışı seyahatinden döndüğü gece yüzbinlerin havalimanına akın etmesi bozulan oyunun ilk işaretiydi.

Arkasından
Ankara ve İstanbul'da toplanan milyonlar, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bir kez daha dosta düşmana göstermiş oldu.

O bakımdan
Bu bağlamda yaşananları tekrar etmeyeceğim. Nitekim Başbakan Erdoğan'ın önce Sincan'da, bir gün sonra da Kazlıçeşme'de söyledikleri hala hepimizin kulaklarını çınlatıyor.

***

Ve fakat
Başbakan Erdoğan'ın Kazlıçeşme konuşmasında dikkatimi cezbeden bir hususun da altını çizmeden geçemeyeceğim.

Başbakan
Milyonlara hitap ederken bir ara, Kocaeli Belediye Başkanı'nı gördüğü için hatırladığını söyleyerek Seka Kağıt Fabrikası'nın kapatılış hikayesini anlattı.  

Şöyle dedi Başbakan: 
"Çevrecilik diyorlar, yeşil diyorlar, ben size bir örnek vereceğim. Seka Kâğıt Fabrikası'nı kapatacağız dediğimiz zaman, Sayın Baykal ve milletvekilleri Seka'ya geldiler. Orada günlerce ayak dirediler. Burada çalışanları da sağ olsun belediye başkanım, 'Biz belediyeye alırız' dedi. Burayı park yapacağız dedik, yeşil alan yapacağız dedik. Ve o devasa Seka Kâğıt Fabrikası'nın olduğu alan şimdi parktır. Kocaeli halkı şimdi orada geziyor, dolaşıyor, dinleniyor, belli bir kısmı da şehir müzesi olarak kullanılıyor" diyerek Kazlıçeşme'den Kocaeli'ye bir kucak dolusu iltifat yollamış oldu.

Hani,
Başbakan Erdoğan'ın, milyonların huzurunda Kocaeli'ye yaptığı bu övgüyü kıskanmadım dersem yalan olur. Ancak, yine de Başbakan o an iyi ki; bizim belediye başkanını görmedi diye de açıkçası şükrediyorum.

Neden mi?
Hadi birlikte düşünelim bakalım! Başbakan Bursa'nın belediye başkanını görmüş olsaydı neyi hatırlardı dersiniz?

Hep bir ağızdan
"Doğanbeeeeyyy" diye bağırdığınızı neredeyse duyar gibiyim. O halde her şey anlaşıldı sanırım. Hayır, bençirkefliklerle boğuşan Başbakan'ın moralinin bozulmasını istemem, o bakımdan yani...
 
 

Bursaray personelinden Altepe'ye mektup!


Başkan Altepe
’nin eline geçti mi?
Geçtiyse de okudu mu bilmiyorum ama Bursaray personeli toplanıp bir bakıma patronları sayılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye uzun bir mektup döşenmişler.

Kendilerini,
"Bursaray bünyesinden çalışan talihsiz güvenlik görevlileri" olarak tanımlamışlar. Belediye bünyesinde görev yapan güvenlikçilerin maaşları 1600 TL'ye çıkartılırken kendilerine 1050 TL'nin layık görüldüğünü söyleyip, "biz üvey evlat mıyız?" diye de sormuşlar.

Mektupta ayrıca
Çarpıcı bir iddia da yer alıyor ki; eğer doğruysa bu hak gaspının vebali gerçekten de Başkan Altepe'nin boynunadır.

İddia şu:
Çalıştıkları özel güvenlik firmasının 2012 yılı hesaplarında 20 bin lira açık çıkmış (bir yetkili iç etti belli ki). Şirket bu parayı tamamlamak için personele "icazetname" imzalatıp, "avans çekti" şeklinde göstererek bu parayı tedarik etmiş.

Düşünebiliyor musunuz?
Eğer iddia doğruysa, birileri her nasılsa 20 bin lirayı iç ediyor ve bu para alın teriyle üç kuruşa çalışan personelden kesiliyor. Bunun adı "gasp" değildir de nedir sizce?  Yazık ki; hem de ne yazık.

Derhal,
Bir soruşturma yapılır, şirket hesapları incelenir ve ilgililer hakkında yasal işlem başlatılır mı bilemem ama Diyar-ı Dicle'de kurdun kaptığı kuzunun hesabının kendisine sorulacağına inanan, Ak Parti'nin vicdanı,Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bu konuya el atması lazım diye düşünüyorum.

SON SÖZ:
Tamam, Recep Altepe, çirkefliklerle boğuşan Başbakan'ın gözüne gözükmesin. Fakat birileri Altepe'nin yönettiği belediyede yapılan haksızlıkları Allah için görsün lütfen...

 

Mustafa Gültekin’i TWİTTER’dan takip edin!
www.twitter.com/seferisair    

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR