Bozbey'den Kahveci'ye cevap var!

Hatırlarsanız,
Önceki gün, Ak Parti Nilüfer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kahveci'nin, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i hedef alan paylaşımlarına yer vermiş ve "Mustafa Bozbey, bu ne hal?" diye sormuştuk.

Yazımız üzerine
Başkan Bozbey aradı ve halin ne olup olmadığını açıkladı. Şimdi o açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan paylaşacağım.

Ve fakat
Öncesinde, bir hatırlatma yapmak istiyorum. Sevgili okurlarım, takipçilerim, beni sevenler, benden nefret edenler! Bilin ki; bu köşe benim olduğu kadar sizindir de. Zira ben kime ne eleştiri getirdiysem muhatabım bu köşeyi kullanarak bana cevap verebilir. Hatta zararı yok bana çakabilir de. "Gözünün üzerinde kaş var" dedik diye bir soluk notere, sonra mahkemeye  koşarak paranızı harcamayın. Adam yemiyoruz yahu! Önce, "merhaba" deyip, cevap hakkınızı kullanın, sonra gidecekseniz yine gidin notere, mahkemeye, kaçmıyor ya...

Bu kısa
Hatırlatmayla birlikte şimdi geçelim, Mustafa Bozbey'in, Tahir Kahveci'ye ve bana verdiği cevaba...
 

***

Sayın Mustafa Gültekin,
Öncelikle Nilüfer Belediyesi Halkevi önündeki Cumhuriyet Meydanı düzenlememiz halen devam etmektedir. Meydan düzenlemesi kapsamında yer alan havuzumuz da bu yılın stratejik planında yer alan düzenleme çerçevesinde inşaat sahasıdır. O nedenle mevcut durum geçicidir ve inşaat tamamlandığında yurttaşlarımız için gerek Nilüfer Çiçeğiyle süslenen kenarları, gerekse su akan ve görselliğiyle güzellik katan havuzuyla hoş bir alan olacaktır.

AKP Nilüfer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kahveci’nin iddialarına gelince… Gölyazı’yla ilgili, bizim burada eşimize dostumuza peşkeş çekme değil, Nilüfer’deki tüm hizmetlerimizde olduğu gibi katılımcı bir anlayışımız söz konusudur. Gölyazı Kadın Derneği’yle yaptığımız protokol gereği buraya kazandırdığımız modern satış ünitelerinde başvuran tüm Gölyazılı kadınlara olanak sağlıyoruz. Hatta bu ünitelerin kullanım şartlarından biri de, Gölyazılı’yı kalkındırmak için, Gölyazı Kadın Derneği’ne üye olmaktır.

Okul konusunda da Kahveci’nin iddiaları var. Bilindiği gibi Nilüfer Belediyesi olarak yıllardır Nilüfer’deki devlet okullarına desteğimiz bulunuyor. Biz her yıl bütçemizden milyonlar ayırarak okullarımızın hem yapısal ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem de Türkiye’de ilk kez okullarda yardımcı personel sorununa bir yerel yönetim olarak el atarak örnek olduk. Nilüfer Belediyemizin 175 personeli şu anda Nilüfer’deki okullarda hizmet veriyor. Ama Nilüfer’deki devlet okulu ihtiyacı da bir gerçektir ve okul yapımı konusunda Hükümet’in adım atması gerekir.

Kahveci’nin savunduğu gibi ben Balkan Mahallesi’ndeki okullarda sınıf mevcudunun 70 kişi olduğunu belirtmedim. Orada İmam Hatip Lisesi’ne çevrilen 450 kişilik okulda şu anda 73 öğrenci var! Bu nedenle öğrenciler, başka yerlere gitmek zorunda bırakılıyor. Eğitime duyulan gereksim ne yöndeyse okullar ona göre planlanmalı. Vatandaştan talep görmeyen okulun ne yararı var?

Sayın Kahveci’ye, Nilüfer’in nüfusunun her yıl büyük oranda arttığını, son nüfus sayımına göre de 23 bin kişilik bir artış olduğunu anımsatmak isterim. Kahveci, bir rant iddiasındaysa çevresine, Bursa’nın her yerine bakmalı. Böylelikle Bursa’da rant alanlarını daha iyi görme olanağı da bulacaktır. Bakın, Andy-Ar şirketinin son araştırmasında Bursa’nın 17 ilçesinden tek bir belediye başkanı yok, bir tek Mustafa Bozbey ismi var. Sizce doğruyu kim söylüyor halk mı? Yoksa Kahveci ve onun gibi düşünenler mi?

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR