rotabursaTV

Bu kare, "yıkılmadım ayaktayım" mesajı mı?

Ak Parti,
Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Cuma gecesi, sosyal medyada Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte çekilmiş bir fotoğraf yayınladı.

Torun,
Fotoğrafın altına da şunları yazdı: "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sn.Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu'nu Recep Altepe başkanımla birlikte makamında ziyaret ederek Bursamız hakkında çalışmalarımızı ve projelerimizi anlattık,Bursamızı konuştuk..."

Pek tabii ki;
Her il başkanı, Genel Başkanı'yla çektirdiği fotoğrafı istediği yerde yayınlayabilir. Buraya kadar sorun yok...

Ve fakat
Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun hakkında her birisi diğerinden korkunç iddialar yayınlanmışken ve bunlara da tatmin edici bir cevap verilmemişken, üstelik her Allah'ın günü, "görevden alındı, alınacak" muhabbetlerinin yapıldığı bir dönemde böyle bir fotoğraf yayınlaması ister istemez insanın aklına, bu kareyle, "yıkılmadım ayaktayım" mesajı mı, vermek istiyor sorusunu getiriyor.

Eğer, gerçekten mesaj buysa,
Koltuğun sallandığı da aşikar demektir. Zira yıkılma tehlikesi olmayan birisi ne diye durup dururken, "yıkılmadım" mesajı verme ihtiyacı hissetsin ki?


***

Cemalettin Torun,
Başbakan Davutoğlu'na Bursa'yı anlatmış. Hangi icraatından bahsetti bilmiyoruz. Ancak Başbakan Davutoğlu, Torun'a, "şu BTSO danışmanlığı da neyin nesidir?" diye sormuş mudur acaba?

Veya,
"Paralel Yapı"yla ilişkisi aşikar olan Yıldırım Belediyesi eski başkanı Özgen Keskin'in huzurevi açılışına Bursa protokolü ve Bakan'ın neden götürüldüğünü sormuş mudur acaba?

Zamanı geçti fakat
Hala kent gündemindeki yerini ve önemini koruduğu için, 200 küsur aday adayı içerisinden neden ortağını milletvekili listesine koydurduğunu, bunun teşkilatlarda ve kamuoyunda yarattığı hoşnutsuzluğu sormuş mudur acaba?

Öte yandan,
Cemalettin Torun'un, Paralel işadamlarının davalarını aldığı iddiaları ve "Paralel Yapı"yla mücadelede Bursa'nın neden ses getiren bir başarısının olmadığını sormuş mudur acaba?

İl Başkanı olarak,
Öncelikli görevi teşkilatları diri ve birlik içinde tutmak olan Cemalettin Torun'un merkez ilçe başkanlarıyla ne diye arasının açık olduğunu sormuş mudur acaba?

Bulunduğu
Siyasi pozisyona rağmen aşırı alkollü bir şekilde araç kullanıp da 7 yaşında bir çocuğun ölümüne neden olan  işadamının davasını neden aldığını sormuş mudur acaba?

Dahası,
Çok defa ve hemen bütün ayrıntılarıyla basına da yansıdığı şekliyle, Cemalettin Torun'un, Yıldırım Belediyesi'ndeki bir ihale üzerinde neden baskı kurmaya çalıştığını sormuş mudur acaba?

Başbakan,
Sordu mu sormadı mı, sorduysa ne cevaplar aldı bilmiyoruz. Fakat Ak Parti teşkilatları ve Bursa kamuoyu bunlar ve benzeri sorularla her gün derinden çalkalanıyor.

Son söz:
Başbakan Davutoğlu'na ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'a bir hatırlatmada bulunalım. Bunlar ve daha birçok soru cevap bulamamışken Cemalettin Torun'un, hiçbir şey olmamış gibi durması ve yerinde tutulması sorunları çözmez. Aksine mesele kendi mecrasında daha da derinleşir. Bugün ilçelerle arasındaki soğukluk bunun en bariz göstergesidir. Daha da önemlisi Reis'in mücadelesine inanmış insanların önünde hiç de inandırıcı olmayan bir model olarak hiçbir şey olmasa bile kalplerin kırılmasına neden olur ki; bu da az şey midir?
 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR