rotabursaTV

Bu nasıl başını kuma gömme halidir?

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"
Diye buyurmuyor mu Hz. Peygamberimiz?

Evet,
Buyuruyor...

Öyleyse soruyorum;
Dünyanın neresinde olursa olsun günahsız masum çocuklar göz göre göre can verirken susmak, elinden hiçbir şey gelmiyorsa bile en azından kalbi burkulmayan kişi, dilsiz şeytan değil midir?

Evet,
Pekala dilsiz şeytandır...

O halde,
Suriye'de sarhoş diktatörün emriyle atılan bombayla ölen bir çocukla, Bursa'da aşırı sarhoş bir adamın arabasıyla çarpması sonucu ölen/öldürülen çocuk arasında bir fark var mı?

Hayır,
Hiçbir fark yok...

Öyleyse,
Neden susuyorsunuz? Bursa'da aşırı alkollü bir şekilde araç kullanıp ölümüne neden olan zengine ve daha da önemlisi onun savunuculuğunu üstlenen Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun'a karşı neden ses çıkartmıyorsunuz?

Ak Parti,
Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak! En başta sizin itiraz etmeniz lazım bu işe. Sizin susmamanız lazım. Ama bakıyorum ki; "tık" yok. Bu nasıl başını kuma gömme halidir böyle? "Kol kırılır yen içinde kalır" mı diyorsunuz? Öyle düşünüyorsanız, vallahi vebal altındasınız. Zira bu, yen içinde kalacak bir kırık değil.

En başta,
Allah kırılır bu kırığa. Peygamber kırılır... İnsanların davan(m)ıza olan inancı kırılır kırk yerinden. İddialar öyle yenilir yutulur cinsten değil zira,  yürekleri dağlıyor, vicdanları parçalıyor ve sizler hiçbir şey olmamış gibi susuyorsunuz. Susarak bu ölümcül vebale ortak oluyorsunuz, farkında mısınız?

Soruyorum size;
Aleyhine de olsa, haklının yanında durmayan, atacağı her adımda menfaatini düşünen, koltuk, makam endişesiyle zulme, çıkarcılığa, haksızlığa sessiz kalan, renksiz kişiler de birer dilsiz şeytan değil midir?

Tabii,
Ali Yılmaz'a, Hüdayi Yazıcı'ya, Celil Çolak'a, "vebal altındasınız" dedim ama Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Bursa'ya/Bursa'yı emanet ettiği Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İçişleri Bakanı Efkan Ala da, bunca iddiaya rağmen gereğini yapmazlar ise onların da vebale gireceğini hatırlatmak isterim.

Son söz:   
Önceki gün, Yeni Marmara'nın yiğit kalemi Mehmet Ali Yılmaz, Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun hakkında tam bir sayfaya yakın iddiada bulundu.

Dün de ben,
Bu konuda düşüncelerimi paylaştım.Özetle, arkası arkasına sıralanan ve her biri diğerinden korkunç iddialar eğer doğruysa Cemalettin Torun, Ak Parti İl Başkanlığı koltuğunda bir dakika bile oturmamalı/oturtulmamalı dedim.

Gelişmeler,
Nasıl olacak bilmiyorum ancak mide bulandıran bunca iddia faş etmişken ya Cemalettin Torun çıkıp, bu iddiaların aksini ispat etmeli ve yüreklere su serpmeli; ya da Ak Parti Genel Merkezi, daha fazla vicdanlar yaralanmadan gereğini yapmalı... Aksi halde bu tartışma dalga dalga yayılmaya devam eder ve sonuçta parti zarar görür...

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR