rotabursaTV

Bunlar korkunç iddialar!

Hainler,
Ankara'da yine yüreğimizi dağladı. Bombalar patladı, vurulduk, kanımız aktı, canlarımız gitti. Elbette ki; bunu yapan piyonlar, taşeronlar bulunacak ve hesabı sorulacak, bundan kuşkumuz yok. Ancak Başkent'i kana bulayan saldırıda baş teröristin Amerika olduğu çok açık. Allah seni kahretsin Amerika.

Şehitlerimize,
Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Memleketimizin başı sağ olsun. Başbakanımız Davutoğlu ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın şahıslarında hükümetimize ve devletimize güvenimiz tamdır. Böyle zamanlarda her türlü provokasyondan uzak durup, hükümet ve devletimizin yanında mıh gibi durmanın, safları sıklaştırmanın zamanıdır.

***

Evet,
Ankara'da hain bombalar patlarken, vicdanlarımızı sızlatan bir bomba da Bursa'da patladı. Gazeteniz Yeni Marmara'nın yiğit kalemi Mehmet Ali Yılmaz patlattı bombayı.

"Zenginlerin avukatı"
Olarak tanımladığı Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun hakkında, aslında hemen herkesin az buçuk duyduğu/bildiği ama kimsenin yazmaya/ söylemeye cesaret edemediği iddiaları, hem de kitabın orta yerinden konuşarak gündeme taşıdı.

Dün Bursa,
Dokuz şiddetinde depremle sarsıldı adeta. Öyle ki; Bunlar korkunç iddialar... Eğer yazılanlar doğru ise Cemalettin Torun'un bir dakika bile o koltukta oturmaması/oturtulmaması lazım.

Bakın,
Yiğit kalem ne diyor: "Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa il Başkanı ve zenginlerin avukatı Cemalettin Torun parayı daha çok seviyordu. Bulunduğu siyasi pozisyona rağmen aşırı alkollü bir şekilde araç kullanıp da 7 yaşındaki bir çocuğun ölümüne neden olan zengin işadamlarının savunmalarını üstleniyor…"

Ankara'daki,
Canımızı alan terörü ve faillerini lanetlerken, Bursa'daki trafik terörünü ve faillerini savunmak akıl alır gibi değil.

Hele bir de, şu iddiaya bakın:
"Paralelci yapının tepelerine çökmek için operasyon düzenledikleri holding patronlarının imdadına yetişiyordu. Sönmez Holding’in sahibi Celal Sönmez bunlardan biriydi mesela. Aynı dönemde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın da başkanı olan Celal Sönmez kuruma hiç ihale filan yapmadan kendi şirketinden Ford marka araçlar satın almış ve paralel örgütün himmet kadrajına girivermişti. Şimdi siz bakmayın Cemalettin Torun’un Facebook üzerinden sözde paralel düşmanlığı yapıp durmasına! Emniyet’ten, Adliyesi’ne kadar hepsi has adamıydı her vakit, Sönmez’e operasyonun başladığı an hemen devreye sokuldu Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı. Ve Celal Sönmez’i bir yurt binası bağışlama karşılığında bu işten tereyağından kıl çeker gibi kurtarıverdi zenginlerin avukatı Cemalettin Torun...."

Aman Allah'ım,
Sizin de içiniz ürpermedi mi? Eminin bu satırları okuduktan sonra İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da içi ürpermiştir.

Mehmet Ali Yılmaz'ın,
Bir sayfaya yakın yazısında korkunç iddiaların ardı arkası kesilmedi.


Şuna bir bakar mısınız Allah aşkına!

"Adalet ve Kalkınma Partisi’nin “kalkınma” faslı sürekli Torun’dan yana işliyordu Bursa’da nedense hep! Ve Torun’a, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın da hukuk müşavirliği de verildi, vekaleti Celal Sönmez’den, bereketi Allah’tan, hemen hemen hiçbir iş yapılmadığı halde her ay kalın bir paket iniyordu avukatlık bürosuna o günden bu yana..."

Hele ki;
Yıldırım Belediyesi'ndeki ihale sürecine müdahil olma isteğine dair söylenenler, yazılar yok mu, tek kelimeyle bardağın da, sabrın da alabildiğine taştığı yer aslında.

Son söz:
İnsafınız kurusun be, nasıl bu kadar kendinizden geçebiliyor, geldiğiniz yeri unutup, koltuğa oturunca bambaşka bir adam olabiliyorsunuz anlamış değilim. Açık söylüyorum, Bursa bu iddiaları kaldıramaz. Teşkilatlardaki ardı ardına çıkan çatlak sesler ve kamuoyuna yansıyan sevimsiz olaylar da gösteriyor ki; Ak Parti Bursa'da bir teşkilat bilinci, birliktelik anlayışı kalmamış. Heyecan bitmiş, herkes kendi derdine düşmüş. Yazık, tek kelimeyle yazık.  

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR