rotabursaTV

CHP'li kadın vekiller Kılıçdaroğlu'nun önüne yattı!

Başlığı kaba mı buldunuz?
Haklısınız... Fakat konuyu bundan daha iyi açıklayacak başka bir söz bulamadım ne yazık ki... Hem bizzat CHP'li kadın vekillerin duruşundan/ifadelerinden güç alarak koydum yazıya bu başlığı...

Kemal Kılıçdaroğlu,
Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu için, "Aileden sorumlu bakan birilerinin önüne yatmış vaziyette..." diyerek siyasi tarihimizin en kepaze cümlelerinden birisini kurdu.

Bu vahim tablo karşısında
CHP'li kadın vekillerin,  yıllarca adlarından şanla söz ettirmeleri ve tarihe onurlu bir sayfa açmaları için, "kadına karşı böyle kepaze bir dil kullanan birisinin genel başkanlığını reddediyoruz" diyerek topluca istifa etmelerini bekliyordum.

Tamam,
Biraz idealistçe bir yaklaşımdı fakat bunu yapmaları halinde sadece Türkiye'de değil, dünyada bir çağı kapatıp yeni bir çağ açabilirlerdi.

Ve fakat
Böyle olmadı. Tam tersi olsu. CHP'li kadın vekiller "çevir kazı yanmasın" kabilinde açıklamalarla Kılıçdaroğlu'nu savundular. Hem de öyle böyle değil.  "Bu sözler koruma kollama anlamına gelmektedir" diyerek bir bakıma (kendi mantıklarınca söylüyorum) Kılıçdaroğlu'nun önüne yattılar.

Kılıçdaroğlu'nun
Önüne yatanlardan birisi de Bursa milletvekili Nurhayat Kayışoğlu'ydu. Neymiş efendim, Kılıçdaroğlu'na bu yapılanlar "bilinçli ve sistemli bir linç kampanyası"ymış. Yuh be! Pes vallahi...

Şu halde,
Söyle bakalım Nurhayat! Madem Kılıçdaroğlu'na karşı bir linç kampanyası başlatıldı. O halde, dün aileden sorumlu Bakan'a  karşı sizin yaptığınız da, "bilinçli ve sistemli bir linç kampanyası" değil miydi? Ne yani, tek akıllısı siz misiniz? 

Yahu,
Türk siyasi tarihinde onurlu bir sayfa açmak, hatta bir çağı kapatıp yeni bir çağ başlatmanız için çirkef bir dil kullanan Kılıçdaroğlu'na karşı o linç kampanyasını sizin başlatmanız gerekiyordu zaten.

Son söz:
Hemen belirtelim, "Yandaş"lığımızdan dem vurup, Bakan'ı savunduğumuz anlamı çıkarmaya kalkmasın kimse. "Buna bir kere rastlanmış olması" gibi akılla izahı imkansız bir cümle kuran bir Bakan'ın hala o koltukta oturuyor olması, "aileden sorumlu bakan birilerinin önüne yatmış vaziyette..." diyen  Kılıçdaroğlu'nun hala CHP Genel Başkanı olarak kalması kadar kahredici bir durumdur. 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR