rotabursaTV

Derdin ne senin Bennur?

Sen ki;
Daha dün tekerlekli sandalyenle yağmur altında giderken civanmert bir delikanlı başına şemsiye tutu diye gündem oldun. Sonra Ak Parti'de yağmur damlası kadar emeğin olmadığı halde vekil yapıldın.

Hoş, bana sorarsanız,
O enstantaneden dolayı birisi vekil olacaksa, yağmur altında kalan Bennur değil, kendisi ıslanma pahasına şemsiyesini Bennur'a veren o kocaman yürekli delikanlının vekil olması lazımdı. Buna rağmen yine de buraya kadar bir itirazımız olmadı. Üstelik sevindik de...

Tamam ama
Sen ne ara böyle millete posta koyacak, ona buna çatacak hale geldin? Derdin ne senin Bennur? 

***

Efendim,
Bursa'da, kurucu başkanlığını Semiha Yavuz'un yaptığı "Osmanlı Kadınları" adında bir dernek var. Daha yeni bir dernek olmasına rağmen nefis işlere imza atmışlar.

Ben bu derneği,
Bizim, Pınar Yeniyiğit'in Kanal16'da "Bursa'nın Anasayfası" programında tanıma fırsatı buldum. O ilginç kıyafetiyle televizyonda görünce, "dur bakalım" diye takıldım ama nefes almadan seyrettim.

Hele ki;
Suudi Arabistan ile yazışmaların sonucunda 40 kadar engelliyi, üstelik de Kral'ın misafiri olarak Umre'ye götürme projesini ağzım açık dinledim. Dünyada bunun örneği var mı bilmiyorum ama Türkiye'de bir ilk olduğu kesin. Açıkçası hayran kaldım.

Ve fakat
Osmanlı Kadınları Derneği ve kurucu başkanı Semiha Yavuz, yukarıda çizdiğim o muhteşem manzarayla hiç uyuşmayacak bir kavganın ortasında şimdilerde...

Konu şu:
Uzun yazışmalar sonrasında Kral'ın misafiri olarak gerçekleşecek Umre ziyareti programına, dernek üyelerinden birisinin önerisiyle Bursa'nın engelli milletvekili Bennur Karaburun da dahil ediliyor ki; çıngar da bundan sonra kopuyor zaten.

Dernek Başkanı,
Semiha Yavuz'un ve arkadaşlarının anlattığına göre, Umre boyunca, kutsal toprakların ruhuyla hiç bağdaşmayacak şeyler yaşatmış Bennur Karaburun. "Benim arkamda Recep Tayyip Erdoğan var" imasıyla epey esip gürlemiş...

Onunla da kalmamış,
Bursa'da Dernekler Müdürlüğü nezdinde şikayette bulunmuş. Kulağımıza gelenlere göre, Dernekler Müdürlüğü'nün başında boza pişiriyormuş. Dernekler Müdürü Osman Dikmen'i arayıp sordum, şikayete istinaden bugün bir incelemenin yapılacağını söyledi. 2014 ve 2015'de derneğin verdiği beyannamelerin incelenip, mevzuata uygunluğunu mesajla tasdik eden ve teşekkür eden Bursa Dernekler Müdürlüğü'nün incelemesini bekliyoruz. Konuyu biz de takip edeceğiz, bakalım ne olacak?

Doğrusu,
Hayretler içerisinde kaldım. Sen kalk Kral'ın, özel jetiyle Suudi Arabistan'a gidecek, Kral'ın sarayında misafir olacak çapta bir sosyal faaliyete imza atmayı başar, Bursa'ya dönünce de tekerlekli sandalyesiyle vekillik yapan Bennur'un kaprisiyle uğraş, gözyaşı dök. Olacak iş mi şimdi bu?

Neymiş efendim,
Bennur, dernek adına 10 milletvekiline tanesi 75 liradan bilet satmışmış, Umre'de de bütün masraflar Kral tarafından karşılanınca toplanan paranın nereye gittiğine yönelik şüpheleri artmışmış. Bak bak bak...

Sordum Başkan'a,
Bennur'un sattığı biletlerin parasını nereye harcadınız diye? Başkan ise, banka makbuzlarını göstererek o paraların sahiplerine üstelik bir teşekkür yazısıyla birlikte iade edildiğini ifade etti.

Son söz:
Bu konuda daha çok şey yazabilirim lakin, mübarek Cuma'nın hürmetine bugünlük bu kadar kafidir deyip kapatacağım. Fakat bitirirken Bennur'a bir tavsiyem olacak. Bak Bennur! Madem arkanda Recep Tayyip Erdoğan var ve sen de "haksız elde edilen para!" noktasında bir hassasiyetin söz konusu, o halde bırak dernekle falan uğraşmayı. Git, mensubu olduğun partinin il başkanı hakkında ortaya atılan korkunç iddiaları bir sor soruştur. Aşırı alkollüyken bir çocuğun ölümüne neden olan zenginle, İl Başkanı'nın muhabbetinden şüphelen. Yapamazsın değil mi bu dediklerimi? Yapamazsın, yerler seni. 


Mustafa Gültekin'i TWİTTER'da takip edin!
www.twitter.com/SeferiSair

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR