26 Şubat 2020 Çarşamba
rotabursaTV

"Güçlü Erdoğan, güçlü Ak Parti istemiyorum!"

Yazı başlığımızı
En başta bir kez daha tekrar edelim. "Güçlü Erdoğan, güçlü Ak Parti istemiyorum!"

Kim söylemiş bunu?
Dağ-Der'in Genel Başkanı Prof. Dr. Ali Kaya...

Kulağımla duymadım,
Ama kulağıyla duyan birçok kişiden duydum bu ifadeyi.

Pek tabii ki;
Dağ-Der Başkanı Ali Kaya'nın böyle düşünmesi ve/veya ifade etmesi suç değil. Kaldı ki; meselemiz bu da değil.

Peki,
Nedir meselemiz?

Anlatayım: Meselemiz, Güçlü Erdoğan'dan, güçlü Ak Parti'den rahatsız olan Ali Kaya'nın, Dağ-Der'de bütün gücü elinde tutmak, tek karar verici, tek belirleyici olmak istemesidir.

Serde Dağlılık olunca,
Gelişmeleri gazeteci olmanın ötesinde bir hassasiyetle takip eden birisi olarak süreci kısaca özetleyeyim. 

Önce,
2012'de ve 2013'de olağanüstü ve olağan kongrelerde binlerce Dağlı'nın tercihi/teveccühüyle göreve gelen Mustafa Bay'ı itibarsızlaştırma ve sonrasında görevden uzaklaştırma çabalarına şahit olduk.

Peşi sıra,
Dağ-Der'in onursal başkanı sıfatını da taşıyan Ali Kaya'nın yeniden başkan olma iştahıyla karşılaştık. Nihayetinde, ne yapıp edip o başkanlık koltuğuna oturmayı başardı Ali Kaya...

Tamam,
"Hayırlı olsun" dedik ve izlemeye başladık. Aman Allah'ım! Bir de ne görelim. Adeta patlamış bir sayaç(!) hızında hareket eden Ali Kaya kimseciklere haber vermeden bir "Tüzük değişikliği kurultayı" kararı almış.

Peki;
Tüzüğün hangi maddesi değişecek bu sessiz sedasız kurultayda?

Efendim, aidatını ödemeyen üyelerin genel kurulda oy kullanması engelleyecek şekilde bir değişiklik öngörülmüş.

İyi de, dert ne?
Dert, Nisan ayında yapılacak olağan kurultayda binlerce Dağlı'nın Dağ-Der Genel Başkanlığı için oy kullanmasının önüne geçmek. Yani, Orhaneli, Keles, Harmancık, Büyükorhan ve Osmangazi'nin dağ köylerinin doğal temsilcisi olmanın yanında 10 binin üzerinde üyesi olan bir Dağ-Der'i, aidatları birileri(!) tarafından ödenmiş yüz, yüzelli kurşun asker delegelerin iradesine teslim edip, kendilerini hep başkan seçtirmek.

Ne ala değil mi?
Allah'tan ki; bu cinlik tez fark edildi de, Dağ-Der tabanı, iradesine ipotek konulmasına izin vermedi. Pazar akşamı az sayıda katılımla DKM'de yapılan tüzük kurultayı bir bakıma Ali Kaya'nın elinde patladı...

Son söz:
"Olağan kurultaya iki ay gibi kısa bir süre varken yangından mal kaçırırcasına yapılmak istenen ve Nisan'daki kurultayın kaderini etkileyecek bir tüzük değişikliği ne kadar onurlu bir davranıştır?" Sorusunu ben sormamış olayım ama siz yine de düşünün!

Ve fakat
Ben şu soruyu, hem de yüksek sesle sormak istiyorum. "Güçlü Erdoğan, güçlü Ak Parti istemiyorum!" diyen Ali Kaya'nın en güçlü destekçiliğine ve savunuculuğuna soyunan Ak Partililer, siz neyin kafasını yaşıyorsunuz Allah aşkına?


Mustafa Gültekin'i TWİTTER'dan takip edin!
www.twitter.com/SeferiŞair

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR