rotabursaTV

Kahrolasın Amerika!

Terör,

Ankara'da şerefsiz yüzünü bir kez daha gösterdi. Yüreğimizi adeta yırtarak kanatan, kedere gark eden bir manzarayla yüz yüzeyiz. Susuyoruz, yutkunuyoruz, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına sabır dilemekten başka elimizden bir şey gelmiyor.

 

Zira

Yaramız daha çok taze... Susacağız, acımızı paylaşacağız. Sabırlı ve serinkanlı olacağız. Buna her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Öfkeliyiz, lakin öfkemizi bastıracağız, birlik ve dayanışmayı artıracağız...

 

İçimizde,

Çok derin yaralar açacak çapta ardı ardına saldırılara maruz kaldığımız şu zor günlerde, daha çok el ele tutuşacağız, safları sıklaştıracağız. Kardeşliği, hamasi söylemlere kurban etmeyeceğiz.

 

Ve fakat

Hiçbir şey olmamışçasına yerimizde de oturacak değiliz elbette. Namlusunu Türkiye'ye çeviren hain ittifakların tuttuğu yolları kapatmaktan da geri durmayacağız.

 

Kaldı ki;

Canımızın bu denli yanması da boşuna değil zaten. Yeni Türkiye, küçülen dünyanın büyüyen medeniyeti olarak bir yerleri rahatsız ediyor, uykularını kaçırıyor, derinden sarsıyor. Tabir-i caiz ise çok oluyor...

 

Evet,

Çok oluyoruz ve bundan dolayı bizi kendi halimize bırakmak niyetinde değiller ki; Ankara'nın göbeğinde patlayan bombalar bunun en açık işareti.

 

Ankara'daki,

Saldırının arkasında hangi örgütün olduğu bir yere kadar önemli. Daha öncekilerde olduğu gibi yine terörün izlediği yol ve yöntemler bulunacak ve taşeronlar ortaya çıkacaktır.

 

Ancak

Mesele bu değil... Mesele, Yeni Türkiye'de eski manzaraların canlanmasını isteyip, "Yeni"nin mimarlarının sorgulanmasına olanak sağlayacak ve yaratılan bu sisli havayla büyüyen Türkiye'nin adımları durdurmak isteyenlerin gerçekte kimler olduğunun bulunması/bilinmesi...

 

Ne yazık ki;

Türkiye yalnız bir ülke. Yalnız, bu yalnızlık, yeminli Erdoğan düşmanlarının sürekli gündeme getirdiği gibi, uluslararası ilişkilerin iyi yönetilmediğinden değil. Bilakis, o uluslararası baronların Türkiye'ye biçtikleri elbiseyi kabul etmemesi ve tarihi kökleri üzerine yeniden yeni bir medeniyet tasavvurunda bulunma ihtimalidir. İşte o ihtimale sebep, terörü kurup üzerimize salıyorlar.

 

Amaç çok net:

Cehenneme çevrilmiş Ortadoğu'ya, Cenneti gösterme ihtimali bulunan Türkiye, bölgede haince planları olan başta Amerika'nın da, İngiltere'nin de, İsrail'in de, Rusya'nın da işine gelmez.

 

Sanıyor musunuz,

Suriye üzerinde anlaşmazlık yaşayan(!) Rusya ve Amerika gerçekten anlaşamıyorlar. Yok öyle bir şey, Amerika ve Rusya Suriye'nin geleceğini tayin ederken, bölgenin en etkili ülkesi Türkiye'yi de denklem dışı bırakmanın derdindeler.

 

Bu acı gerçekten mütevellit,

Ankara'da bombayı PKK'da patlatsa ben "kahrolasın Amerika" demeyi tercih ediyorum. Aslında, Batı gibi insaniyetimizi kaybetmiş olsak sığınmacılar üzerinden Batı'ya, turpun harman olduğu yeri göstermek mümkün ancak Müslüman yüreğimiz, onlarınki kadar acımasız değil. 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR