12 Ağustos 2020 Çarşamba
rotabursaTV

Kepaze herif, tüüü sana!

Artık,
"CHP Lideri" bile demek istemiyorum Kemal Kılıçdaroğlu'na... Nitekim, çoğu zaman eleştiriyor olsam da CHP'nin onurlu üyelerinin, CHP'ye oy veren onurlu insanların liderliğine asla ama asla yakışmıyor bu kepaze herif.

Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır,
Bu nasıl bir siyaset biçimidir, bu nasıl bir kindir, bu nasıl bir zıvanadan çıkmaktır, bu nasıl bir dildir, bu nasıl bir insanlıktır, bu nasıl bir vicdandır, bu nasıl bir ahlaktır, bu nasıl bir iştir anlayana aşk olsun...

Konu malumunuz,
Kemal Kılıçdaroğlu, Karaman'da yaşanan "cinsel istismar" üzerine açıklama yaparken, Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu için, "Aileden sorumlu bakan birilerinin önüne yatmış vaziyette..." ifadesini kullandı. Dumura uğradık, kaskatı kesildik. Bu seviyesiz, aşağılık, kepaze dil karşısında adeta küçük dilimizi yuttuk.

Karaman'da
Yaşanan olaylar akabinde, Sema Ramazanoğlu'nun hala bakanlık koltuğunda oturuyor olmasına inanamadığımı söylemiş/yazmış, son olayla birlikte eleştiriyi fazlasıyla hak ettiğini düşünen birisi olarak, şu yakıcı hususun altını özellikle ve üzülerek çizmek isterim. Kılıçdaroğlu'nun  bu iğrenç ötesi sözleri sadece kepaze bir dil olarak tarihe geçmekle kalmayacak; aynı zamanda Bakan Ramazanoğlu'na bir mağduriyet yüklenmesine ve sahiplenilmesine neden olacak ki; Karaman'ın hesabı da böylece ahrete bırakılacak. Ve tabi bunun vebali ise Kılıçdaroğlu'nun ve Onu iştahla alkışlayanların boynuna asılacak...

Başta/başlıkta,
"Tüüü sana" dediğimiz o kepaze herife, sarf ettiği skandal sözleri üzerine özellikle sosyal medyada tepki yağdı. "Ahlaksız Kılıçdaroğlu" başlığıyla binlerce insan tepkisini ortaya koydu.

Ve fakat
Bu yetmez. En önde CHP'li kadınlar olmak üzere, kadın dernekleri ve tüm kadınlar, Kılıçdaroğlu özür dileyip, istifa edene kadar eylem yapmalılar. CHP'nin kadın milletvekilleri yıllarca adlarından şanla söz ettirmek ve tarihe onurlu bir sayfa açmak için, "kadına karşı böyle kepaze bir dil kullanan birisinin genel başkanlığını reddediyoruz" diyerek topluca istifa etmeliler.

Bunu yapabilirler mi?
Sanmıyorum... Fakat yaparlarsa şayet, sadece Türkiye'de değil, dünyada bir çağı kapatıp yeni bir çağ açmış olurlar.

Son söz:
Yazının başından beri Kılıçdaroğlu'nu sert bir dille eleştirdim. Hatta çok daha fazlasını da hak ediyor. O'nu da, O'nu alkışlayanları da kınıyorum...  Tamam,  ama doğrusunu isterseniz ortada o kadar da şaşılacak bir durum yok. Zira aklını başkalarının önüne yatırmış, kaset kumpasıyla, ahlaksız bir operasyonla koltuğa oturmuş/oturtulmuş birisinden daha iyisini, daha erdemlisini beklemek en hafifinden edebe zulüm olmaz mı?

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR