rotabursaTV

Kurtulmuş’u Wikiliks’le vurmak!

Tamam,
Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin kanayan vicdanı” olan Has Parti’yi Ak Parti’ye katarak vicdanları kanatmıştır.

Tamam,
Numan Kurtulmuş, bundan sonra her gittiği yerde, “Harun gibi geldiler, Karun gibi oldular” sözüyle yüzleşecek ve bu sözün ağırlığında artık kendisi ezilecektir. Öyle ki; kulaklarını tıkasa vicdanı O’nu rahat bırakmayacak, meydanlarda ağız dolusu söylediği bu ağır söz sürekli kulaklarında çınlayacaktır.

Tamam,
Numan Kurtulmuş, “türbanlı cipler” diyerek, “belamlaşmayacağız” diyerek ikizi gibi olan Ak Parti’den bir farklarının olduğunu söylediği sözlerin mürekkebi kurumadan bütün iddialarından vazgeçip Ak Parti’ye direksiyon kırarak toplumda derin hayal kırıklığı yaratmıştır.

Tamam,
Numan Kurtulmuş, bu flörtün basına sızmasıyla bazı Ak Parti yetkililerinin “Kurtulmuş tövbe etsin gelsin” veya “gelecekse kendisi gelsin arkadaşlarını yanında getirmesin” gibi küçük düşürücü yaklaşımlarına esaslı bir tavır göstermeyerek anlaşılması güç bir “zillet hali”ne imza atmıştır.

Tamam,
Numan Kurtulmuş, “reel politiğe teslim olmayacağız” idealiyle inananlarına umut aşılayıp, inşa ettiği “Has Gemi”de  “beyaz bayrağı ilk çeken” olarak derin bir güven zedelenmesine neden olmuştur.

Evet,
Bütün bunlar ve hatta daha fazlası, Numan Kurtulmuş ve Ak Parti’ye geçme heyecanıyla yüreciği güvercin kalbi gibi pır pır atan Has Partililer’in ayağına dolanacaktır.

Tamam,
Hepsine evet, fakat bu gelişmenin basına sızmasıyla birlikte gündem edilen, Wikileaks’ın Numan Kurtulmuş raporuna hayır diyorum… Hayır, derken ABD elçisinin böyle bir kripto yazmadığını söylemiyorum. İtirazım, bu kriptoda yazılanlara yüklenen anlama ve bu fazlasıyla zorlama anlamla Kurtulmuş’a karşı başlatılan itibarsızlaştırma hamlesinedir.

Tek kelimeyle,
Numan Kurtulmuş Ak Parti’de ve dolayısıyla devlette söz sahibi olma arifesinde Wikileaks’la avlanmak isteniyor. Tutarsa, bu sefer de Kurtulmuş’la Ak Parti vurulmaya çalışılacak. Bu adice bir tertiptir ve asla itibar edilmemelidir. Ne Numan Kurtulmuş o şifreli yazılara yüklenen anlamları ifa edecek birisidir, ne de Ak Parti’nin bu manada gizli bir gündemi olabilir. Kurtulmuş’un Ak Parti’ye geçme kararı belli nedenlerle eleştirilebilir fakat bu tercihinden dolayı belli mahfillerle gizli iş tuttuğu yaftası ise asla kabul edilebilir bir şey değildir.

 

Bana kızanlar bu işe ne diyorlar acaba?

Numan Kurtulmuş’un,
Saadet’in ak saçlılarınca kaleminin kırıldığı günlerdi. İftar sofralarında kaşıklar - çatallar havada uçuşuyordu. Belli ki; gitmekten başka çare kalmamıştı Kurtulmuş için. O süreçte Kurtulmuş ve arkadaşlarına reva görülenlere karşı en sert tepkiyi gösteren ve bundan ötürü Kurtulmuş ile aynı muamelelere maruz bırakılan bu fakirdi.

Öte yandan,
Saadet’ten kopuş ve Has Parti’nin kuruluş süreci başladı. Söylemler ve icraatlar arasındaki derin tutarsızlığa karşı uyarıcı yazılarımdan ötürü Saadetliler’in Kurtulmuş’a yaptığı pervasızlığın aynısını Has Partililer’den gören de yine bu fakir oldu.

Oysa
Eleştirim şuydu: Ak Parti’nin iradesine diş geçiremeyen mahfiller, Tayyip Erdoğan’la aynı damardan beslenen Numan Kurtulmuş’un Ak Parti’den oy çalacağı umuduyla yaptığı, “İyi Numan” propagandası karşısında kerameti kendinizde görüp “ne oldum delisi” olmayın...

Ne var ki;
Genel Merkezi’nden bazı dostlar da dâhil birçok Has Partili, bu fakire kulak vermek yerine, “iktidarları önünde engel olan adam” muamelesi yapmayı ve çirkin sözler söylemeyi tercih ettiler. Fakat gelinen nokta, “Has Parti’nin yanlış temeller üzerine inşa edildiği” iddiamızı doğruladı… Dün “iyi Numan” propagandası yapanlar, şimdi de, “cici Numan” propagandası yapıyor.

Bugün,
Has Parti kendisini yok edip Ak Parti’ye akacak. Üstelik geçen süreçte söylenmiş deve dikeni gibi sözlere rağmen. Şimdi o sözler sahiplerine batmayacak mı? Bana kızanlar bu işe ne der acaba?

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR