rotabursaTV

“Meseleler” bittimi ki; mevcutlar devam etsin

Ak Parti’de,
Adayların belirlenmesinde artık geri sayım başladı. Bugün, yarın dananın kuyruğu kopacak ve herkes, saçı ak mı, kara mı öğrenecek.

Hal bu olunca,
Neredeyse saat başında yeni bir kulis bilgisi kullanıma sokuluyor. Tedavüldeki en son kulis ise Bursa’da mevcutlarla yola devam edileceği yönünde…

Ak Parti 
Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un Bursa ziyareti esnasında, İl Başkanlığı’nda, net bir dille söylediği,“teşkilatın istemedikleri aday gösterilmeyecek” ifadesini referans alarak kaleme aldığım yazımda bunun imkânsızlığına / lüzumsuzluğuna işaret etmiştim.

 

(Dileyen linki tıklayarak okuyabilir: http://www.rotabursa.com/haber/medya/teskilatin-istemedigi-aday-gosterilmeyecek/3682.html)

***

Şimdi sizi 
Biraz daha gerilere götüreceğim.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arın, 
Ak Parti’nin il kongresi öncesinde, üç merkez ilçenin delegeleriyle, bir Pazar sabanı Elegans Düğün Salonu’nda kahvaltılı bir toplantıda buluşmuştu.

Arınç, o toplantıda,
Önce, siyasette kırk yılını Manisa’da geçirdiğini ve noktayı da orada koyma isteğini hatırlatmıştı.  

Sonrasında ise; 
“Başbakanımız son üç gün kala (sen Bursa’dan aday olacaksın) dedi. Akabinde bana meseleleri anlattı ve ben de baş üstüne dedim” demişti.

Demek ki;
Bursa’nın bugüne kadarki siyasi patronlarının, siyaset yapma biçiminde bir “mesele” vardı ve Başbakan bu“meseleyi” çok iyi biliyordu. Çözmesi için ise Bülent Arınç’ı göndermişti / görevlendirmişti…

Peki;
“Meseleler” bittimi ki veya Başbakan ErdoğanArınç’a anlattığı o meseleleri unuttu mu ki; mevcutlar devam edecek?

Şu halde
Bursa’da, adı duyulunca dudak bükülüp, yüz ekşitilen birilerinin “namı sürsün” diye değişime ayak diremenin ve bunların parti içinde “ikilik” yaratan bencil tutumlarına pirim vermenin akılla izahı mümkün bir yanı var mı? “Var”diyen beri gelsin…

 

Mustafa Gültekin’i TWİTTER’dan takip edin
www.twitter.com/seferisair

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR