rotabursaTV

Mustafa Bozbey, bu ne hal?Şu fotoğrafa

Bir bakar mısınız sevgili okur!

Gülümsediğini,
Hem de acı acı gülümsediğini görür gibiyim. Hadi, o "Gülümseyin Nilüfer'desiniz" esprisini yapmayayım ama en hafifinden başka da ne söylenebilir inanın aklıma gelmiyor.

Burası,
İhsaniye'deki vergi dairesinin önü.  Her gün binlerce insan o kuruma girip çıkıyor. Ancak kuruma ulaşmak öyle kolay değil, fotoğrafta da gördüğünüz gibi pislikten yüzüne bakılmayan ve ne işe yaradığını da henüz kimsenin çözemediği o havuzun üzerinden ip cambazlığı yaparak ulaşıyorsunuz binaya. Üstelik burası, çağdaş(!) Nilüfer'in göbeği ve belediye binasının da tam önü. Haliyle sormadan edemedim, Mustafa Bozbey, bu ne hal?
 

***

Ak Parti,
Nilüfer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kahveci, sosyal medya hesabından Mustafa Bozbey'i çok sert eleştirdi. Kahveci, Bozbey'in, meclis toplantısında BURBAK'ın yol kenarlarını otopark olarak yapmasını eleştiren Bozbey'i değim yerindeyse yerden yere vurdu.

Tahir Kahveci:
"Ey başkan! Senin elinde imkan olsa Bursa'nın her yerini haksız yere ranta çevirir, eşine dostuna peşkeş çekersin. Nereden mi biliyorum? Gölyazı'da, göl kenarındaki senin olmayan  yerleri kendi yandaşlarına peşkeş çektiğinden biliyorum..."

Doğrusunu isterseniz,
Bu sözler öyle yenilir yutulur cinsten değil. Öyle, birilerinin, "eşini, dostunu belediyeye işe aldın" türünden hafife alınacak eleştirilere de hiç benzemiyor. Kahveci'nin iddiaları doğruysa (ki; Kahveci işkembeden sallayacak birisi değil, deneyimli bir siyasetçi) bir kez daha "Mustafa Bozbey, bu ne hal?" Demekten kendimi alamıyorum.

***

Durun, bitmedi!
Tahir Kahveci bu, yakalamış adamı bırakır mı! Katıldığı meclis toplantısında, Bozbey'i öyle yakalamış ki; açık açık, "yalancı başkan" diyecek kadar sert eleştirmiş. Tabir-i caiz ise ümüğünü sıkmış.

Kahveci,
Bozbey için, "yalan, iftira ve laf fazlalığından başka hiç bir icraatı yok" diyor ve ekliyor. "Meclis toplantısında on dakika arayla kendi yalanını bir başka yalanla devam ettirdi..." Bozbey'in, "iki yıl içerisinde Nilüfer'e hiç okul yapılmadı" iddiasında bulunduğunu, ancak Ak Parti sıralarından son bir yılda bile üç tane okul yapıldığının hatırlatılması üzerine Bozbey'in ağız değiştirip, "nüfus artışına göre sekiz okul yapılması" gerektiğini söylediğini söylüyor.

Devam eden tartışmada,
Mustafa Bozbey'in, Balkan Mahallesi'bdeki okullarda sınıf mevcudunun yetmiş kişi olduğu iddiasına, "hiçbir yerden haberin yok" diyerek cevap veriyor Tahir Kahveci... "Balkan Mahallesi'nde en kalabalık sınıf 30 kişi ki; bu da çok az sayıda. Genelde sınıflar 20-25 kişiden oluşuyor..." sözleriyle noktayı koyuyor.

Hadi, buyur burdan yak şimdi!
Mustafa Bozbey, seçimlerde, "kentini kaybetme" sloganıyla desteklediği çatık kaşlı fotoğraflarlarla Nilüfer'i donatmıştı ancak görünen o ki; Bozbey'i kazandıran kent çok şey kaybetmiş... Yazık, hem de çok yazık.

Son söz:
Kaynağına bakmadan, "Bozbey yakınlarını işe soktu" haberine balıklama dalan Ak Partililer! Siz de birazcık kımıldanın da, Tahir Kahveci gibi sağlam yerden haklı eleştiri yapın. Yoksa , üç yıl sonra Bozbey yine kaşlarını çatar ve Nilüferlinin oyunu almayı başarır. Demedi demeyin...

 

 

 

 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR