Süper Timsah

Neyle, kimle savaşıyoruz?

Türkiye,
Yine kalbinden vuruldu, yine öldük, yine yaralandık. Hem bu sefer uluslararası bir alanımıza yapılan saldırıyla sarsıldık. İlk bulgular IŞİD'i gösteriyor.

Hem ne fark eder ki;
Türkiye bugün üç önemli terör örgütünün saldırı hedefinde. FETÖ/PDY, PKK ve IŞİD'le amansız bir mücadele içinde Türkiye...

Ancak,
Türkiye'nin başına bela olmuş bu üç örgütün kurma kolu ise Amerika'nın elinde...

Şöyle ki;  
Amerika, Irak'ı işgal etti, IŞİD, düzeni bozulmuş Irak'ta filizlendi. Amerika, Suriye'de iç savaşın fitilini ateşledi; bilahare IŞİD, iç savaş ortamındaki Suriye'de gelişti, büyüdü ve bölgesel bir güce ulaştı.

Amerika,
"IŞİD'le mücadele ediyor" bahanesiyle PKK'nın diğer kolu PYD'ye açıktan destek verip silah yardımında bulundu ki; eş zamanlı olarak PKK da çözüm sürecini noktalayıp, Türkiye'de şehirlere saldırmaya başladı.

Türkiye,
IŞİD ve PKK'nın dışarıdan saldırılarıyla boğuşurken, Amerika yıllar önce kucağına çektiği FETÖ eliyle Paralel Yapı'yı devreye sokarak içeride tarihi bir kargaşa yarattı.

Bütün bunlar olurken
Bölgede belki de tek işbirliği yapabileceğimiz ve Amerika'ya karşı bir güç dengesi olan Rusya ile aniden aramız bozuldu.

Hani,
Tamamen bir komplo teorisi kurmak istemiyorum. Tamam, bütün bunlar olurken bizim de gidişatı doğru okuyamadığımız yerler vardır. Belki de, doğru okuduğumuz halde gücümüzü yetiremediğimiz için istemeye istemeye razı olmak zorunda kaldığımız da olmuştur. Veya "Suriye'de politikamızı öyle değil de şöyle belirleseydik, sonuç şu olurdu" diyebileceğimiz yorumlarımız da olabilir. Hepsi tamam, kabul...

Ve fakat,
İlk dört paragraftaki ölümcül ayrıntıya baktığımızda kurdun kuzuyu yemeye kafaya koyduğu çok açık değil mi? Haliyle suyu kimin bulandırdığının, veya bulanık olup olmadığının bir önemi var mı?

Açık söylüyorum,
Görünüşte müttefikiz ama gerçekte Amerika'nın kuklalarıyla savaşıyoruz. Sadece biz değil, hemen bütün Ortadoğu, Amerika'nın kukla sahnesine dönüşmüş durumda ve her biri diğerinin kopyası kuklalar Beyazsaray'a bağlı ipleriyle ölüm oyunu sahneliyorlar.

Son Söz:
Bu daha ne kadar böyle devam eder bilemiyorum ancak Müslümanlar yaşadıkları dini terk edip İslam'a hicret etmedikçe sonucun kolay kolay değişmeyeceği kanaatindeyim.     

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR