rotabursaTV

Olmadı Müezzinoğlu!

 Ak Parti İl Başkanı
Cemalettin Torun'un, BTSO danışmanlığından girip, Paralel işadamlarının avukatlığından ve dahi bu türden derin ilişkilerine hiç girmeyeceğim. En masum sayılacak birkaç hususun altını çizip başka bir konuya dikkat çekeceğim.

Evet,
Cemalettin Torun'un, bir türlü gazetecilerle yıldızı barışmadı. Torun'un, bir türlü ilçe başkanlarıyla yıldızı barışmadı. Torun'un bir türlü teşkilat tabanıyla yıldızı barışmadı. Torun'un bir türlü STK'larla yıldızı barışmadı...

Velhasıl,
Cemalettin Torun, il başkanı sıfatıyla iyi bir sınav vermedi/veremedi. FETÖ'nün, 15 Temmuz'daki ahlaksız darbe kalkışması Cemalettin Torun adına bir şans sayılabilirdi belki. Fakat bu süreci de hiç ama hiç iyi yönetemediğini sağır sultan bile duydu/biliyor artık...

Bu yakıcı gerçek
Sadece Bursa ölçeğinde bilinen bir şey değil. Ankara'daki Ak Parti'nin karar vericileri de meseleye fazlasıyla vakıf...  

Bütün bunlara rağmen,
Torun'un hala görevde olmasının anlaşılır bir açıklaması vardır umarım. Zira her geçen gün, hele ki; böylesine kritik zamanlarda Ak Parti'nin göz göre göre kan kaybettirilmesine gönlümüz razı olmuyor.
 

***

Bu girizgahtan sonra,
Başa/başlığa dönelim ve Mehmet Müezzinoğlu'na önemli bir hatırlatmada bulunalım. Geçtiğimiz günlerde, Müezzinoğlu, Bursa'da il yönetimiyle yaptığı görüşmeyi ilçe başkanlarıyla devam ettirdi.

Müezzinoğlu'nun,
Gerçekleştirdiği o toplantılarda beklenildiği gibi parti içerisindeki FETÖ'cülere karşı radikal kararlar falan alınmadı. Aldığımız bilgiye göre Müezzinoğlu yine, "ortaya karışık" konularla "dostlar alışverişte görsün" türden bir toplantı yapmış.

Katılımcıların kahir ekseriyeti,
Müezzinoğlu'nun "ortaya karışık" sohbetinden, "Cemalettin Torun'la yola devam edelim" mesajını almışlar. Peki, Şaşırdık mı? Tabii ki; hayır... Aslında Müezzinoğlu'nun neden böyle bir tutum içerisine girdiğini de bilmiyor değiliz. Ancak şu zor günlerde içe dönük hesap kitaplara girmeyeceğim. Dilimin döndüğünce sadece Müezzinoğlu'na uyarımı yapıp bu faslı kapatacağım.

Sayın Müezzinoğlu!
Cemalettin Torun'un arkasında durma gerekçeleriniz artık gerçekliğini, geçerliliğini yitirmiştir. Bunlar teşkilatta ve halkta karşılığı olmayan gerekçelerdir. Aslında bunun  böyle olduğunu siz de pekala biliyorsunuz fakat buna rağmen toplantılarda vermeye çalıştığınız üstü kapalı mesaj herkes için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu da biliniz...

Ak Parti'nin
Bursa teşkilatındaki bu kötü gidişata "dur" denilmediği müddetçe gerçek manada bir FETÖ temizliğinin yapılmasına imkan yoktur. Bırakın FETÖ temizliğini, bizatihi FETÖ'cülerin Ak Partilileri temizlediğine şahit olacağız. Bu büyük bir vebaldir.

Son söz:
Sözün özü şu ki; Ak Parti Bursa İl Başkanlığı yarından yakını yok. Akçeli işleri olmayan, FETÖ ile mücadelede kararlı, temsil kabiliyeti yüksek, sadece Ak Parti tabanını toparlamakla kalmayacak, beraberinde muhalefetin saydığı, birlikte ülke adına duruş sergilemede öncü olacak vizyonlu bir isme teslim edilmelidir. Peki, var mı böyle birisi? Bana göre var. Fakat siz yine de emin olmak istiyorsanız var mı, yok mu, varsa o ismin kim olduğunu öğrenmek için yukarıda saydığım özellikleri anlatarak partinin cefakar teşkilat mensuplarına soruverin, onlar size, O ismin kim olduğunu bağıra bağıra söyleyeceklerdir... 


Mustafa Gültekin'i TWİTTER'dan takip edin!
www.twitter.com/SeferiSair

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR