ROTA BURSA

Parayı kimin yediğini öğrendik!

Bu bizim,

Mehmet Ali Yılmaz var ya, alem adam vallahi. Kısa bir süre önce, Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun hakkında paylaştığı bilgilerle Bursa'yı adeta kasıp kavurmuştu.

 

Dün de,

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir'le alakalı çarpıcı iddialarda bulundu ki; yazıyı okuyunca solcu numarası çeken Şadi'ye, "otur Şadi, sıfır" demekten başka bir söz bulamadım.

 

İşe bakar mısınız?

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, CHP'li Mudanya Belediyesi'nin bilgisayar işlerini yapmak üzere servet sayılacak bir rakama, 400 küsur bin liraya anlaşmış.

 

Ha! Bu arada,

"Halkın parasını size yedirmeyeceğiz" diye Halk Eğitim Merkezi'ni sokağa atmaya kalkan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın, parayı kime yedireceğini de böylece öğrenmiş olduk.

 

Tabi,

Halkçı Hayri, sadece bilgisayar işini kendi partisinin il başkanına yedirmekle kalmamış; belediyenin hukuk işlerini de yine partisinin milletvekili Nurhayat Kayışoğlu'na vermiş.

 

Şöyle düşünelim bir an,

Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Büyükşehir Beldiyesi'nin hukuk işlerini alsa, Ak Partili bir milletvekili de bilgisayar işlerini alsa ne dersiniz ey CHP'liler? Biraz empati yapın bakalım!

 

Sosyal medya yıkılır,

Ortalığı tozu dumana katarsınız değil mi? Madem bu denli dürüstlükten dem vuruyorsunuz, o halde Mudanya Belediyesi'nin önüne yığılıp bu vahim tabloyu ne diye protesto etmiyorsunuz? Veya  kendi evinizin önüne bakmayıp ne hakla Ak Parti ve partililer hakkında ileri geri konuşma hakkını kendinizde görüyorsunuz?   

 

Hoş,

Biz, Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun'un, BTSO'dan aldığı danışmanlığı ve dahi, sarhoş bir işadamının bir çocuğun ölümüne neden olduğu davayı almasını ahlaki bulmayıp, yazarken solcu Şadi Özdemir'in neden gıkını bile çıkartmadığını merak ediyorduk,  böylece onu da öğrenmiş olduk...

  

 

"Tencere dibin kara,

Seninki benden kara" hesabı... Şimdi, Şadi Özdemir, Cemalettin Torun'a, BTSO danışmanlığını sorsa, O da kalkıp, Mudanya'daki 400 küsur bin liralık bilgisayar işini soracak. Solcu numarası yapan Şadi, burada da bir numara çekip duymamış gibi yapmayı yeğlemiş...

 

Son söz:

Ak Parti ve CHP İl Başkanları hakkında ortaya atılan sarsıcı iddialara bakıp ikisinin de aynı kadere teşne bir yol seçmelerini az çok anlayabiliyorum. Kötüye ceza olmadığı gibi iyi olmanın da bir ödülü yok bu memlekette. Hal bu olunca, bu adamların ne için memur edildiklerinin bir önemi kalmıyor artık. Koltukta kalabildikleri sürece kendilerini neye memur etmişlerse o kanaldan yürüyerek racon kesiyorlar sadece.


Mustafa Gültekin'i TWİTTER'da takip edin!
www.twitter.com/SeferiSair  

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR