rotabursaTV

Pelikanlar gagalasın sizi!

Koca ülke,
Bir delinin kuyuya attığı taş misali, kim olduğu, ne idüğü belirsiz birisi/birileri tarafından kaleme alınan, yayılan, "Pelikan Dosyası" ile uğraşıyor.

Neymiş,
Hoca'nın ekibi yeterince konuşmuşmuş, biraz da Reis için canını feda edecekler konuşsun muymuşmuş! Bak hele şu delinin zoruna!

Efendim,
Yeni başlayanlar için konuyu özetleyelim. Cumhurbaşkanı Erdoğan için ölmeye hazır olduklarını iddia eden ama kim olduğu, ne idüğü belli olmayan biri/leri. Başbakan Ahmet Davutoğlu için ağır ifadeler içeren bir metin yazıp, "Pelikan Dosyası" isimli bir bloktan paylaşmışlar...

Bana sorarsanız,
Tam bir deli saçması... Fakat Hoca İle Reis arasında derin çatlaklar oluşması, bu vesileyle Ak Parti'nin yara alması hatta bölünmesi, nihayetinde iktidar gücünü kaybetmesi adına el ovuşturanlar için adeta bulunmaz Hint kumaşı hükmünde bir bildiri...

"Selam olsun" başlığıyla
Tedavüle sürdükleri bildiride, Erdoğan cephesinden, doğruluğu henüz bilinmeyen bir sürü iddiayla Davutoğlu'nu adeta bombardımana tutmuşlar. Bizzat Erdoğan'ın göreve getirdiği ve yıllarca birlikte çalıştığı isimleri bile "Hocacı" ilan edip düşman tahtasına yazmışlar ki; gerçekten akılla izahı imkansız bir durum.

Açık söylüyorum,
Hatta kitabın orta yerinden konuşuyorum. Cinsiyeti, cibilliyeti belirsiz o pelikanların, Erdoğan'ı övmek adına yazdıkları bildirinin bir an için doğru olduğunu kabul edelim. Şu halde o iddiaları okuyanların kahir ekseriyeti Erdoğan'dan nefret eder, yüz çevirir ve ömür billah hakkını helal etmez.

Bir diğer husus,
Yine Pelikanların iddiasından hareketle; Ahmet Davutoğlu, daha koltuğunu ısıtmadan, tamamı Erdoğan'a yakın isimlerden kurulu kabineyi/teşkilatı bu denli kendine bağlayıp, "Hocacı" yapmayı başarmışsa değmeyin devam etsin. Yakındır, en büyük Hocacı Erdoğan'ın kendisi olur ki; Hoca, tez zamanda Reis'i de efsunlayıp kendisine bağlamayı başaracaktır.

Şu iddiaya bakar mısınız?
Pelikan, "Hoca kararlıydı, gelir gelmez Reis'i yiyecekti" diyor. Ve bu deli saçması iddiasını aklınca destekleyen başka deli saçmalıklarıyla doldurmaya çalışıyor.

Eğer Reis,
Gelir gelmez kendisini yemeye çalışacak birisini Genel Başkanlık ve Başbakanlık görevine getirecek kadar körse, bunu hiç göremeyecek, bilemeyecek haldeyse zaten ülkeyi yönetecek durumu da yok demektir. Yahu bu iddia en başta Reis'e hakarettir. Reis'in siyasi birikimine, öngörüsüne hakarettir. Dahası bu Reis'in aklına hakarettir. Bu nasıl ölümcül bir akıl tutulmasıdır Allah aşkına? Siz kimin değirmenine su taşıyorsunuz, Pelikan/lar?

Son söz:
Bu konuda daha çok şey söylenip yazılabilir ancak şimdilik bu kadar kafidir diyorum. Son sözün son cümlesi olarak şunu diyeyim ve noktayı koyalım: "Cumhurbaşkanı Erdoğan için ölmeye hazır" diyen bu Pelikan/lar var ya, değil ölmek Erdoğan için günahlarını bile vermezler.  

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR