rotabursaTV

TOKİ ve Altepe’nin en berbat projesi!

Daha
Başlığı görür görmez neyden bahsedeceğimi hemen anladığınız ve yüzünüz ekşidi, asabınız bir kez daha bozuldu değil mi?

Nasıl bozulmasın ki;
Recep Altepe’nin, Toki marifetiyle Bursa’nın bağrına adeta hançer gibi sapladığı Doğanbey Ucubeleri, “en berbat Toki projesi” sorusuyla artık bulmacaların en aşina konusu olacak neredeyse…

Bu ucubeler,
Sadece Bursa’nın bağrına saplanmakla kalmadı, aynı zamanda, birçok projesiyle beğeni toplayan Toki için de telafisi zor bir itibar kaybı demektir. Hadi, daha açık söyleyelim. Doğanbey Ucubeleri, Toki’nin Türkiye’ye ve dünyaya rezil oluşunun/edilişinin heykeli olmuştur.

Kim yaptı bunu?
Diyeceksiniz ki; “Toki’nin etkili/yetkilileri”

Peki;
“Kime inanıp güvenerek yaptılar” derseniz işte her şey burada düğümleniyor ve ne yazık ki; bütün ibreler Recep Altepe’yi gösteriyor.

Şimdinin,
Şehircilik Bakanı, dönemin Toki Başkanı Erdoğan Bayraktar, böylesine bir ucubenin altına imza atarken, ortaya çıkacak eserin, “rezilliğin heykeli” olacağını bilmiyordu muhakkak…

Ve fakat
Bugün, Bursa’nın geleceğini karartan Doğanbey Ucubeleri’yle alakalı yapılan her eleştiriyi yüreğinde duyup, “bana bu mahcubiyeti kim yaşattı?” diye kendisine soruyor mudur acaba!

Altepe’nin özrü kabahatinden büyük!

Recep Altepe
Dün bir açıklama yaparak, Doğanbey eleştirilerine kendince cevap vermiş. Vermiş vermesine fakat “özrü kabahatinden büyük” kabilince olmuş.

Altepe,
"Doğanbey 22 yıl önce yapılmış plan düzenlemesi. Bizim dönemlerimizle alakalı olan bir çalışma değil" demiş. Belli ki; yapılan eleştirilerin haklılığı altında fazlasıyla ezilmiş ve bir bakıma topu taca atmış…

Velev ki;
Altepe’yi bir an için haklı sayalım ve bu planlar gerçekten de, “22 yıl önce yapılmış” olsun. 22 yıl önce yapılmış bir yanlışı, üstelik yanlışlığını bile bile uygulamak daha büyük bir günah değil mi?

Cavit Çağlar’ın
Arazilerinde plan değişikliği yapmak için adeta can atan Recep Altepe’nin aklına, Doğanbey’de de bir değişiklik yapmak gelmedi mi acaba? Veya geldi de işine mi gelmedi?

Ama olsun,
Altepe, “ben yapmadım” diyerek, bir bakıma yapılanın yanlış olduğunu da kabullenmiş ve ilan etmiş oldu. Sonuçta bu da bir gelişmedir. Şimdi,  Doğanbey’i Altepe’den ötürü her platformda ve hararetle savunan Semih Pala’dan da özür mahiyetinde bir açıklama beklemek hakkımız olsa gerek.

İstanbul Bursa’ya örnek olur mu?

Biliyorsunuz,
İstanbul’da, Sultanahmet’in minarelerinin arasından yükselen gökdelenler Türkiye’nin ve en fazla da Başbakan Erdoğan’ın gündeminde…

O gökdelenlerin,
Ruhsatlarının iptal edildiğini okuyoruz medyadan. Muhtemeldir ki; Başbakan Erdoğan’ın kararlı duruşu bir sonuç getirecek ve gökdelenlerin fazlalıkları yıkılmak suretiyle İstanbul bir ayıbından kurtulacak.

Hani,
Tam da burada Doğanbey Ucubeleri geliyor aklıma ve “İstanbul Bursa’ya bu konuda örnek olur mu?” diye düşünüyorum. Açıkçası umutlanıyorum. Zira birileri Başbakan Erdoğan’a, Doğanbey Ucubeleri’nin de Ulucami’nin, Uludağ’ın siluetini bozduğunu anlatırsa, hatta işin sadece siluetle de kalmadığını, Bursa’nın tarihini ve geleceğini de baltaladığı söylerse bir sonuç alınacağını düşünüyorum.

Bunun için
Başbakan Erdoğan’a yakarıyorum. Sayın Başbakanım! Bursa’yı da Doğanbey ayıbından kurtarın lütfen. Hatta sadece Doğanbey’den değil Recep Altepe’den de kurtarın…

 

Mustafa Gültekin’i TWİTTER’dan takip edin
www.twitter.com/seferisair

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR