12 Ağustos 2020 Çarşamba
rotabursaTV

Yeme bizi Avukat Cüneyt Bülent Şeker!

Ak Parti
İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Cüneyt Bülent Şeker yönetimdeki görevinden istifa ettiğini açıklamış.

Gerekçesi ise:
Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın uğradığı haksızlıklara tepki vermek ve basın özgürlüğünün yanında bir duruş sergilemekmiş…

Bir yazı gündelikçisi olarak,
Avukat Cüneyt Bülent Şeker’in bu kadirşinas davranışından ötürü kendisine ağız dolusu teşekkür etmem gerekiyor değil mi?

Ama etmeyeceğim,
Çünkü istifası tamam ama gerekçesi bana hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor. Zira tamamen “reklam kokuyor” bu hareket…

Madem öyle,
Ak Parti’nin Egemenleri bu fakirin eleştirilerine tahammül gösteremeyip, “işten atılmam” için patronun kapısına dayandıkları gün neredeydiniz?

Biliyorum,
Beni savunmak her babayiğidin harcı değil. O’nun için hadi beni geçelim. Peki, Olay’dan Özlem Buğday Yağmur arkadaşımıza bırakın haksızlık yapmayı düpedüz darbe indirdiler, aklınız, vicdanınız, yüreğiniz neredeydi?

Bu şehirde
Gazeteler kapanıyor, basın emekçileri sorgusuz sualsiz kapının önüne koyuluyor, hala çalışanların birçoğu maaşlarını alamıyor, bunlar sizin “basın özgürlüğü” tanımınızın dışında mı kalıyor Avukat Cüneyt Bülent Şeker?

Hadi,
Bütün bunlar bir tarafa, Nagip Vardar’ın İl Başkanlığından beri Ak Parti’de aktif siyaset yapıyor Avukat Cüneyt Bülent Şeker. Haliyle sormadan edemeyeceğim, bunca zamandır herşey demokratikti de, 22 Nisan’a şunun şurasında 11 gün kala mı, “demokrasi ile bağdaşmayan” uygulamalar olmaya başladı? Böylesi çelişkiler manzumesinden sonra, “yeme bizi Avukat Cüneyt Bülent Şeker” demekten kendimi alamıyor ve bu “uyanık siyasetin” patenti(!) kimdedir diye çok merak ediyorum doğrusu…  

Dikkat ettiyseniz
Avukat Cüneyt Bülent Şeker’in avukat olduğunu üstüne basa basa vurguladım yazı boyunca. Zira  Avukat Cüneyt Bülent Şeker bu fakirin, “yeme bizi Avukat Cüneyt Bülent Şeker” ifadesine alınganlık gösterip, bir an, “basın özgürlüğü Ahmet Emin Yılmaz’dan başkasına haram olsun” diyerek,  “şuna bir dava açayım da, (yeme bizi) demeyi göstereyim” diye şeytana uyabilir…

Hem bizi yeme,
Hem de şeytana uyma Avukat Cüneyt Bülent Şeker! Çünkü ben ne Ahmet Emin Yılmaz kadar maaş alıyorum, ne de benim için yönetimlerdeki görevlerinden istifa edecek arkadaşlarım var… Dünyalıklarını dünyalara sığdıramayan dünyalılar arasında, dünyalığını mütevazi bir kütüphaneye sığdırmış sefil bir Seferi’yim anlayacağın… Ve satırlarıma son verirken doğru bildiğimi yineliyorum: Yeme bizi Avukat Cüneyt Bülent Şeker!

 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR