Yiğit Adam, nerdesin?

Bursa'da,
"Yiğit"lik vasfını taşıyan az adam var. Bunlardan birisi de İçişleri Bakanı Efkan Ala'dır. O'nun kararlı iradesi sayesinde "Paralel Yapı" denen melanet belki de başımıza çok daha büyük işler açacaktı...

Sırası gelmişken,
Bu Paralelcilere de bir çift lafım olacak. Bana küfür dolu E-Postalar yolluyorsunuz, yollayın... Bu ancak sizin tıynetinizin bir göstergesidir ki; "muhabbet fedailiği" gibi cezbeden bir ifadeyle yola çıkıp, Amerika'nın kucağında oturan Hoca'nızın bedduaları zaten her şeyi açık etmeye yetiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın,
Son Amerika temasları sırasında PKK ile alenen kol kola girdinizi gördük. 17/25 Aralık darbe teşebbüsünüz de zaten yıllarca "İslam'a hizmet" kılıfıyla kimlerle kol kola girdiğinizi, hangi hain odaklarla kirli beraberlikler içinde olduğunuzu gördük.

Bana
Küfür içerikli E-Postalar gönderecek kadar ayağa düşmenizden de anlaşılıyor ki; artık yolun sonu görünmüş. Son çırpınışlarınız ve tükeniyorsunuz...

 

*** 

Maliye Bakanlığı,
Sona giden yolda bir darbe daha vuruyor "Paralel Yapı"ya. Öyle ki; ulusal ve uluslararası finansal bağlantılarını yakın markaja alan bakanlık, suç gelirini aklama faaliyeti kapsamında 14 bin şirketi incelemeye aldı. "Paralel Yapı" ile ilgili bilgi paylaşımı, mal varlıklarının dondurulması konusunda ABD ve AB ülkeleri ile mütekabiliyet esası işletilmeye başlandı.

Kararlılık,
Bununla da sınırlı değil, Hükümet, "Paralel Yapı" ile mücadele çalışmalarını geçen hafta yapılan koordinasyon toplantısında masaya yatırdı. Yeni süreçte, Başbakanlık, İçişleri, Adalet ve Maliye Bakanlığı'nda Paralel Yapı'yla mücadeleyi yürüten daire başkanlarının düzenli olarak bir araya gelmesi kararı alındı.***

Şimdi başa/başlığa dönelim ve
"Yiğit Adam, nerdesin?" sorumuzu yineleyelim. Ne yazık ki; "Paralel Yapı" ile mücadelede Bursa sınıfta kaldı. İçişleri Bakanı, Yiğit Adam Efkan Ala'nın Bursa'da oluşu bir miktar kıpırdanmaya neden oluyor fakat istenen/olması gerekenler olmuyor bir türlü.

Kimse kusura bakmasın,
Burada en büyük eksiklik Ak Parti teşkilatlarında. İl Başkanı Cemalettin Torun için, "hem Cumhurbaşkanı'na yakınlığıyla hava atıyor hem de himmet toplayanların yanında oluyor" iddiaları bitmek tükenmek bilmiyor. "Paralel Yapı" ile mücadele, sadece parti toplantılarında, "mücadele edeceğiz" demekle olmaz. Gerçek bir mücadele örneği göstermelisiniz.

Son söz:
Sağlık Bakanı, Mehmet Müezzinoğlu'nun, "idare eden" bir halinin olduğunu ve bu halin de hal olmadığını daha önce yazdım. Ve fakat değişen bir şey yok. Onun için Yiğit Adam, nerdesin? diyorum. 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR