rotabursaTV

Yıldırım Belediyesi’nde skandal!

Birkaç gün önce,
Osmangazi Belediyesi’nde geçen dönem göreve başlayan iki başkan yardımcısı (Ayhan Sezer, Kemal Bayraktar) görevlerinden alınmıştı biliyorsunuz. Şimdi Bursa, bu ani kararın sebeplerine dair derin bir merak ve tartışma içerisinde…

Ne var ki;
Bursa, Osmangazi’deki bu görevden almayı tartışadursun ben asıl bombanın Yıldırım Belediyesi’nde patlamak üzere olduğunun haberini vereyim size…

 

***

Olay,
Yıldırım Belediyesi Cazibe Merkezi’ndeki bir çay bahçesinin başında dönüyor… Şöyle ki; Belediye Başkan Yardımcılarından birisi, belediyede görevli bir müdürün de desteğiyle, Fidyekızık Mahallesi’ndeki dere yatağına (taşkın alan) kaçak bir çay bahçesi yapılmasına göz yumuyor.

Akabinde,
Başkan Yardımcısı, bu işletmeye gayri resmi olarak kendisi de ortak oluyor. Bir müddet sonra resmiyetteki mal sahibini devreden çıkartmak adına yeri satılığa çıkartıyor…

Ancak
Resmiyetteki mülk sahibi, Başkan Yardımcısı’nın söz konusu çay bahçesinde kasete aldığı ahlaksız görüntülerini kullanarak kendisinin devre dışı bırakılmasının önüne geçip, satıştan pay alıyor.

 

***

Yıldırım Belediyesi,
Bu iddiayla adeta çalkalanıyor bugünlerde. Düşünebiliyor musunuz? Belediyede bir başkan yardımcısı, taşkın alana çay bahçesi açılmasına göz yummakla kalmıyor, sonra buraya kendisi de ortak oluyor.

Yetmiyor,
Başkan Yardımcısı, bu yeri özel ofisi gibi kullanıp, uygunsuz ilişkiler kuruyor ki; bu durum işletmeci tarafından kasete alınıp, kendisinin devre dışı bırakılmak istenmesi karşısında kullanıyor.

Anlayacağınız,
Tam bir “kaset skandalı” yaşanıyor Yıldırım Belediyesi’nde. Öyleyse soralım: Dere yatağına kaçak olarak yapılan ve şimdi üçüncü bir şahıs tarafından işletilen bu yerin ruhsatı var mıdır? Varsa “taşkın alan”a ruhsat nasıl verilmiştir?

Söz konusu
Kaçak yerin yapılmasına göz yuman, sonra ortağı olan, sonra uygunsuz görüntü vererek, “kaset skandalı”na imza atan, sonra da satışını yaparak haksız kazanç elde ettiği iddia edilen bu Başkan Yardımcısı görevine devam edecek mi? Veya ne zaman görevden alınacak? Veya bunun hukuksal bir yaptırımı olmayacak mı? Doğrusu çok merak ediyoruz.  

SON SÖZ:

Kulağımıza gelenler, Belediye Başkanı Özgen Keskin’in de bu durumdan fazlasıyla rahatsız olduğu ve sorunun çözümü noktasında çalıştığı yönünde… Yeri geldiğinde Başkan Keskin’e en sert eleştirileri yapmış olsam da, bu olayda bilerek bir günahının olduğunu asla düşünmüyorum.

Ve fakat
Bu olayın örtbas edilmesi durumunda, kendisinin de bir payı olduğu şeklinde yanlış bir algı oluşacak ki; aslında işlemediği bir günahın vebali üzerine kalacak…

 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR