24 Ağustos 2017 Perşembe
ROTA BURSA

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI AYHAN SALMAN OLDU!

Reis'in şehit edilmesini mi bekliyorsunuz?

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine çöreklenmiş FETÖ üyesi hainlerin, alçak darbe kalkışmasından sonra gerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerekse Başbakan Binali Yıldırım, hiçbir şeyin 15 Temmuz'dan önceki gibi olmayacağını üstüne basa basa söylediler. Gerçekten de sonrasında hayata geçirdikleri uygulamalar 15 Temmuz öncesine göre muazzam farklılıklar içeriyor.  

Gelin görün ki; Ak Parti Bursa İl Başkanlığı'nın iki numarası Abdullah Duman ile Büyükşehir Belediyesi'nin iki numarası Seyfettin Avşar'ın istifalarından başka değişen hemen hiçbir şey yok. Öyleyse soralım, Ak Parti'nin ve Büyükşehir'in iki numaraları gelinen son noktada istifa ettirilince bütün sorun çözüldü mü? Bu kurumlardaki tek FETÖ'cü bu isimler miydi? 

Tam aklımdan bunları geçiriyordum ki; AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün, bir televizyon kanalında konuşmasına takıldım. Tam olarak şunu söyledi Külünk: "FETÖ ile mücadele konusunda il teşkilatlarında ve belediyelerde zaaf gösteriliyor..." 

Bir adım daha ileri giden Külünk, “Belediyeler ve il teşkilatları, Sayın Erdoğan’ın şehit edilmesini mi bekliyorsunuz. Siz, Erdoğansızlaştırılmış bir Türkiye’de bu hain, alçak terör örgütü ile yaşamanın beklentisi içinde misiniz?.." diye sordu. 

Aman, Allah korusun. Bir an düşünmesi bile korkunç... Fakat ortada böyle iç karartıcı bir durum olmalı ki; bundan ciddi şekilde rahatsız olan Milletvekili Metin Külünk, televizyon ekranından konuyu bu denli dehşetli sözlerle açıklama gereği duyuyor... 

Metin Külünk, "adaletsizlik yok, zulüm yok, haksızlık yok ama hesap sorma var. Daha ne bekliyorsunuz gereğini yapmak için?" diyerek AK Parti il başkanlarının ve belediye başkanlarının derhal harekete geçmelerini istedi... 

Tam da burada, Külünk'ün il başkanları ve belediye başkanlarına, "daha ne bekliyorsunuz gereğini yapmak için?" sorusunu biz de Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş'ın şahsında AK Parti Genel Merkezi'ne yöneltelim... 

Sayın Mustafa Ataş, FETÖ ile mücadelede gereğini yapmayan il başkanları ve belediye başkanlarına karşı gereğini yapmak için ne bekliyorsunuz? 

FETÖ ile gerektiği gibi mücadele etmeyen il başkanları, teşkilat tabanının kararlılığını kırarken, bu zafiyet kamuoyunda da başka türlü yorumlara neden oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hemen her gün kararlılık mesajı verirken, bu konuda kılını kıpırdatmayan adamların koltuklarını koruması, kimsenin onlara, "sen ne yapıyorsun?" dememesi ciddi bir ikilem ve hayal kırıklığı yaratıyor. 

Gerçek şu: Gerçekten FETÖ ile mücadele edilecekse, FETÖ'cü işadamlarının avukatlığına soyunmuş olanların hala il başkanı olması vicdanları derinden yaralıyor. Tıpkı,  "17/25 Aralık'tan sonra, dar kapsamlı bir parti toplantısında, dil ucuyla "Paralel Yapı" diyebilen ancak, "Paralel Yapı" ifadesini yazılan basın bülteninden ısrarla çıkartılmasını isteyen ve çıkarttıran adamların yeniden milletvekili yapılarak vicdanların derinden yaralanmış olması gibi... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'dan söyledikleri Bursa'ya gelene kadar adeta mutasyona uğruyor. Çünkü hemen hangi konuda ne söylediyse tam tersi uygulamalara şahit oluyoruz Bursa'da... Bundan daha da kötüsü ise; göz göre göre, tam tersi işlere imza atan bu adamlara kimsenin hesap sormaması... 

Kimsenin hesap sormaması şöyle dursun, hesap sorulmayan bu adamlar başımıza alikıran başkesen kesilip gerçekleri yazıp çizmeye çalışan bizlerden hesap sormaya kalkıyorlar. İyi de bu nereye kadar böyle gidecek, kimse bu gidişata "dur" demeyecek mi? 

Metin Külünk'ün televizyon ekranından sorduğu o can alıcı soruyu hatırlatarak bu haftaki yazımıza noktayı koyalım. Ne yani, "Erdoğan'ın şehit edilmesini mi bekliyorsunuz?"         

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR