24 Ağustos 2017 Perşembe
ROTA BURSA

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI AYHAN SALMAN OLDU!

Tarih böyle bir ihaneti yazmadı!

Türkiye, Cuma gecesi, daha önce hiç yaşamadığı bir ihaneti yaşadı. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine çöreklenmiş, asker görünümlü bir gurup Paralelci çetenin ihanetiyle sarsıldık.  

Milletin parasıyla alınmış uçaklarla milletin meclisi bombalandı.

Milletin seçtiği Cumhurbaşkanı/Cumhurbaşkanlığı hedef alındı. Yetmedi, uçaklardan "darbeye hayır" diyen insanların üzerine kurşun yağdırıldı. Şehitlerimiz var, yaralılarımız var. Yüreğimiz buruk, acımız büyük...  

Bunu yapanlar Türk olabilir mi?

Bunu yapanlar Müslüman olabilir mi?

Bırakın hepsini, bunu yapanlar insan olabilir mi? 

Üzerinde, şerefli Türk ordusunun üniformasını taşıyan hangi vatan evladı kendi meclisini bombalayabilir? Kendi milletinin üzerine tankla yürüyüp,

uçaklardan ateş açabilir?  

Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? Bu nasıl bir cinnet halidir? Bu nasıl bir ihanete adanmışlıktır? Bu nasıl bir iştir doğrusu aklım almıyor. 

MİT krizi ve 17/25 Aralık Darbe girişimiyle başlayan Paralelci kalkışma, 15 Temmuz Cuma gecesi ihanette adeta zirve yaptı ve tarihe kara bir leke olarak kazındı. 

*** 

Olaydan sonra bütün ayrıntılar dökülmeye başladı. Zamanla hepsi açığa çıkacaktır. Ancak darbenin aylar öncesinde, Amerika'da planlandığı ve Başparalel Fetullah Gülen'in onayından sonra uygulamaya sokulduğu iddiası insanın kanını donduruyor. 

Bununla birlikte, kimse müttefikimiz olarak bilinen Amerika'nın, bu işte parmağının olmadığını söylemesin. Yıllarca Pensilvanya'da muhafaza ettiği Gülen'in teröristleri Türkiye'yi karıştırmaya kalkacak ve bundan da Amerika'nın haberi ve onayı olmayacak, güldürmeyin beni...    

Allah'tan ki; kara gecenin sabahı, kahpelerin istediği gibi olmadı. Güneş bu milletin üzerine doğdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın, "meydanlara çıkın" çağrısına uyan halk büyük bir zafere imza attı. 

Şimdi hain darbe girişimi önlendi fakat tehlikenin tamamen geçtiğini söylemek henüz mümkün değil. Bu gerçeklikten olsa gerek ki; Cumhurbaşkanı Erdoğan, millete, "meydanlardan çekilmeyin" talimatını veriyor.  Millet, Erdoğan'ın emriyle meydanlarda destan yazmaya devam ediyor. İyi de oluyor, dost düşman bu büyük milletin kolay lokma olmadığını anlasın ve Türkiye üzerinde bir mühendislik peşinde olanlar ayağını denk alsın. 

BURSA'DA DURUM NASIL? 

TSK içerisinde kümelenmiş Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup cuntacı teröristlerin Cuma gecesi yaptığı darbe kalkışmasına karşı diğer illerle birlikte kuşkusuz Bursalılar da Fomara Meydanı'nda toplanarak adeta destan yazdı. 

Halkın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına tereddüt etmeden uyduğu ve uyguladığı ortada. Fakat bazı AK Partililerin aynı iradeyi göstermediği, darbe girişiminin ilk saatlerinde ortalıkta gözükmediği, bunların bir kısmının işin rengi belli olmaya başlamasıyla birlikte piyasaya çıkmaya başladığı söyleniyor. 

Zaten, öteden beri Paralel Yapı'yla yeteri kadar mücadele etmemekle suçlanan Ak Parti Bursa teşkilatlarında dilden dile dolaşan bu yeni iddia yepyeni tartışmaları da beraberinde getireceğe benziyor. Bugün için bu iddiayı dile getirmek belki biraz erken sayılabilir fakat AK Parti Bursa'da dallanıp budaklanacak yeni gündem bu. O kadar ki; TSK'daki, emniyetteki temizlik operasyonlarından sonra diğer kamu kurumlarıyla bilrikte Ak Parti kendi içerisinde de bir temizliğe soyunacağı geldi kulağımıza. Darbe gündemi henüz sıcaklığını korurken Bursa'da hangi partilinin nasıl davrandığını şimdilik yazmayacağım ancak  ben Perşembe'nin gelişini Çarşamba'dan söylemiş olayım.       

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR