19 Haziran 2021 Cumartesi
ROTA BURSA

Samyeli’den Sedat Peker’e tepki

27 Mayıs 2021 Perşembe 11:14

samyeliden-sedat-pekere-tepki

Sedat Peker, sosyal medya hesabından “Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!” paylaşımını yaptı. Peker’in paylaşımına Defne Samyeli’den tepki geldi.

Sedat Peker, sosyal medya hesabından “Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!” paylaşımını yaptı. Peker’in paylaşımına Defne Samyeli’den tepki geldi.

Sedat Peker, sosyal medya hesabından “Daha önce de söylemiştim. Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır diye. Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki, ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!” şeklinde paylaşım yaptı.

 

“BEN O DEFNE DEĞİLİM”

 

“Ben o Defne değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği ‘Defne Hanım’ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne’ler durduk yere zan altında kalmaz, iftiraya uğramaz.

 

Yayınlarında sık sık Allah’a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur’an’ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de ‘kul hakkı’na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.

 

Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kızkardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen ‘erkek gibi olmak’ bunu gerektirir.” açıklamasını yaptı.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursa'da silahlar konuştu!

bursada-silahlar-konustu Bursa’da güvercin alışverişi yaparken, çıkan sözlü tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada bir kişi ağır yaralanırken, sağlık ekiplerinin müdahalesi anbean kameralara yansıdı. Şüpheliler ise

Samyeli’den Sedat Peker’e tepki

samyeliden-sedat-pekere-tepki Sedat Peker, sosyal medya hesabından “Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!” paylaşımını yaptı. Peker’in paylaşımına Defne Samyeli’den

Devlet adına kabadayılık

devlet-adina-kabadayilik Bir haftada üçüncü kez kontrolsüz silah kullanan ve şiddet uygulayan bekçi görüntülerinin kamuoyuna yansıması tehlike çanlarını çaldırdı. Olaylarda vatandaşın polisten yardım istemesi tablonun

O olayda yeni gelişme!

o-olayda-yeni-gelisme Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin "Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi" kapsamında Almanya'ya gönderdiği 45 kişiden 43'ünün geri dönmemesiyle ilgili soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı.

Çevik kuvvet müdahale etti!

cevik-kuvvet-mudahale-etti Bursa'da aralarında husumet bulunan yaklaşık 100 kişilik grup arasında kısıtlama saatinde kavga çıktı.

Bursa'da o genç hakkında açıklama!

bursada-o-genc-hakkinda-aciklama Bursa'da milli ve kutsal değerlere hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edildi.