ROTA BURSA
temiz-ve-guzel-bir-yildirim o-yolda-calisma-yapilacak bursa-valiliginden-uyari bursaya-firtina-uyarisi ani-sel-su-baskini-yildirim bursaya-sari-uyari-yapildi bursada-toprak-kaymasi marmarabirlikte-hedef--sifir-atik-

Yıldırım Belediyesi’nin, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağından ayrı toplanması ve geri kazanıma

Bursa-İzmir-İstanbul otoyolunda yapılacak olan derz ve bakım çalışması sebebiyle ulaşımda aksaklık yaşanmaması için uyarı yapıldı.

Bursa Valiliği, kentte beklenen toz taşınımına karşı uyardı.

Bursa Valiliği fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa'nın da aralarında olduğu bazı iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için sarı uyarı yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, akşam saatlerinde toprak kaymasının yaşandığı tarihi hisar surlarının olduğu bölgede incelemelerde bulundu.

Marmarabirlik, çevre koruma bilincinin gelişmesine büyük katkı sağlayacak ve ‘duyarlı tüketici’ oluşturulmak üzere ‘SIFIR ATIK İLE ÇEVRENİ KORU’ projesine imza attı. Proje

temiz-ve-guzel-bir-yildirim

Temiz ve güzel bir Yıldırım!

Yıldırım Belediyesi’nin, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağından ayrı toplanması ve geri kazanıma gönderilmesi amacıyla Yiğitler Mahallesi’nde yapımına devam ettiği ‘Atık Getirme Merkezi’nde çalışmalar hızla devam ediyor.

o-yolda-calisma-yapilacak

O yolda çalışma yapılacak

Bursa-İzmir-İstanbul otoyolunda yapılacak olan derz ve bakım çalışması sebebiyle ulaşımda aksaklık yaşanmaması için uyarı yapıldı.

bursa-valiliginden-uyari

Bursa Valiliği'nden uyarı!

Bursa Valiliği, kentte beklenen toz taşınımına karşı uyardı.

bursaya-firtina-uyarisi

Bursa'ya fırtına uyarısı!

Bursa Valiliği fırtına uyarısında bulundu.

ani-sel-su-baskini-yildirim

Ani sel, su baskını, yıldırım...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa'nın da aralarında olduğu bazı iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

bursaya-sari-uyari-yapildi

Bursa'ya sarı uyarı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için sarı uyarı yapıldı.

bursada-toprak-kaymasi

Bursa'da toprak kayması!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, akşam saatlerinde toprak kaymasının yaşandığı tarihi hisar surlarının olduğu bölgede incelemelerde bulundu.

marmarabirlikte-hedef--sifir-atik-

Marmarabirlik’te hedef sıfır atık!

Marmarabirlik, çevre koruma bilincinin gelişmesine büyük katkı sağlayacak ve ‘duyarlı tüketici’ oluşturulmak üzere ‘SIFIR ATIK İLE ÇEVRENİ KORU’ projesine imza attı. Proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan “Sıfır Atık Belgesi” ile taçlandırıldı.

nilufer-belediyesinden-afet-protokolu

Nilüfer Belediyesi’nden afet protokolü

Türkiye’nin deprem açısından en riskli illerinden Bursa’da, Nilüfer Belediyesi riskleri en aza indirebilmek ve afet yönetim sistemlerini bilimsel olarak gerçekleştirebilmek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile işbirliğine gitti. İki kurum arasındaki işbirliğini resmileştiren protokol, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Binası’nda imzalandı.

temiz-bursa-temiz-turkiye

Temiz Bursa, temiz Türkiye!

Yeşil Çevre Arıtma Tesisi’nde Genel Müdür Mehmet Aydın’dan bilgi alan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, tesisin rol model olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

kapanan-yollara-aninda-mudahale

Kapanan yollara anında müdahale!

Osmangazi Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışının ardından ilçenin yüksek mahallelerinde yol açma çalışmalarına başladı.

valilikten-onemli-uyari

Valilik'ten önemli uyarı!

Bursa Valiliği, kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

bursada-muhalefet-tek-ses

Bursa'da muhalefet tek ses!

Bursa'da Yunuseli Havaalanı'nın akıbeti ile ilgili tartışmalar kentin en önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Bursa muhalefeti, yapılaşmaya açılması planlanan ve 750 dönümü Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilen bölgeye adeta çıkarma yaptı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti'nin başını çektiği Yunuseli Platformu, çevre sakinlerinin de katılımı ile 'Yeşile evet, betona hayır' dedi.

turkiyede-tek

Türkiye'de tek!

Yeşil Çevre, Türkiye’nin en üretken şehirlerinden olan Bursa’nın dünyaca ünlü ovası ve su kaynaklarını korumak için örnek çalışmalarına devam ediyor.

bursagazdan-onemli-cagri

Bursagaz'dan önemli çağrı!

Bursagaz, 11-17 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında kaynakların verimli kullanımı konusunda önemli bilgiler paylaştı.

valilik-uyardi

Valilik uyardı!

Valilikten yapılan açıklamaya göre; Bursa, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girecek. Açıklamada, vatandaşlar buzlanma ve zirai don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

avsada-fidanlar-toprakla-bulustu

Avşa'da fidanlar toprakla buluştu!

Limak Enerji’nin fatura ve abonelik işlemlerinde kullanılan kağıtların doğaya yeniden kazandırılması amacıyla başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesinin üçüncü etabıBalıkesir’dehayata geçti. Balıkesir’in Avşa Adası’nda 1000 fidanlık orman oluşturan şirket, bölgenin yeşil alan miktarının artmasına katkı sağlarken, ekolojik dengeyi de koruyacak. Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi, Çanakkale ve Bursa’nın ardından şimdi de Balıkesir’de kök salacak.

saribaldan-dikkat-ceken-uyari

Sarıbal'dan dikkat çeken uyarı!

CHP Bursa Milletvekili ve PM Üyesi Orhan Sarıbal, yaşanan iklim değişikliği ve buna bağlı olarak yaşanan kuraklığın dünyada gıda üretimini tehdit ettiğini söyleyerek, “Bizi zor günler bekliyor” dedi.

cevre-timi-mudanyada

Çevre Timi Mudanya'da!

Limak Enerji,sürdürülebilir bir dünya için doğayı korumaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

kirazliyaylalilari-isyan-ettiren-karar

Kirazlıyaylalıları isyan ettiren karar

Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Kirazlıyayla köyünde yapılmak istenen maden tesisine karşı çıkan köylülerin Bursa 1'inci İdare Mahkemesine açtığı dava sonuçlandı.