ROTA BURSA
mebden-yeni-aciklama mebden-yuz-yuze-egitim-aciklamasi ziraat-fakultesi-hasat-rekoruna-kosuyor pandemi-golgesinde-23-nisan rektor-kilavuz-gurur-abidelerimiz mebden-yuz-yuze-egitim-aciklamasi halk-egitimden-istihdama-yonelik-kurs okullar-yeniden-kapanacak-mi

Lise sınavlarında Kovid-19 salgını nedeniyle yapılan yeni düzenlemenin ayrıntıları vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. MEB, 'liselerde sınavlar ile ilgili uygulamalar nasıl olacak?'

MEB, 17 Mayıs Pazartesi resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında uzaktan eğitim yapılacağını açıkladı.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi, 2021 yaz mevsiminde ekim/dikim faaliyetlerini tamamladığı bitki ve meyvelerden hasat rekoru bekliyor. Bu yıl için toplam 1289 dekar alanı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşunun 101. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Türkiye’nin en büyük bilimsel etkinliklerinden biri olan Teknofest 2021’de 240 öğrenci ve 45 takım ile katılacak. BUÜ takımları, etkinlik kapsamında

MEB, 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirdi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Şahin, Proje Koordinatörü Özlem Tengilimoğlu ve proje çalışma grubu üyeleri hayatboyu

Türkiye'de Kovid-19 vakaları rekor üstüne rekor kırarken, en çok merak edilen konulardan birisi de okulların kapanıp kapanmayacağı. Milyonlarca veli ile öğrencinin tedirginlikle

mebden-yeni-aciklama

MEB'den yeni açıklama

Lise sınavlarında Kovid-19 salgını nedeniyle yapılan yeni düzenlemenin ayrıntıları vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. MEB, 'liselerde sınavlar ile ilgili uygulamalar nasıl olacak?' sorusunu yanıtladı. Soru-cevap şeklinde yapılan açıklamada en çok merak edilen konular bulunuyor.

mebden-yuz-yuze-egitim-aciklamasi

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

MEB, 17 Mayıs Pazartesi resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında uzaktan eğitim yapılacağını açıkladı.

ziraat-fakultesi-hasat-rekoruna-kosuyor

Ziraat Fakültesi hasat rekoruna koşuyor!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi, 2021 yaz mevsiminde ekim/dikim faaliyetlerini tamamladığı bitki ve meyvelerden hasat rekoru bekliyor. Bu yıl için toplam 1289 dekar alanı işleyen fakülte yönetimi, yüzlerce ton ürün elde etmeyi planlıyor.

pandemi-golgesinde-23-nisan

Pandemi gölgesinde 23 Nisan...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşunun 101. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı.

rektor-kilavuz-gurur-abidelerimiz

Rektör Kılavuz: Gurur abidelerimiz!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Türkiye’nin en büyük bilimsel etkinliklerinden biri olan Teknofest 2021’de 240 öğrenci ve 45 takım ile katılacak. BUÜ takımları, etkinlik kapsamında yapılacak 17 farklı yarışmada projelerini sergileyecek.

mebden-yuz-yuze-egitim-aciklamasi

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması

MEB, 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirdi.

halk-egitimden-istihdama-yonelik-kurs

Halk Eğitim'den istihdama yönelik kurs!

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Şahin, Proje Koordinatörü Özlem Tengilimoğlu ve proje çalışma grubu üyeleri hayatboyu öğrenme çalışmaları kapsamında Bursa’ya geldi.

okullar-yeniden-kapanacak-mi

Okullar yeniden kapanacak mı?

Türkiye'de Kovid-19 vakaları rekor üstüne rekor kırarken, en çok merak edilen konulardan birisi de okulların kapanıp kapanmayacağı. Milyonlarca veli ile öğrencinin tedirginlikle beklediği süreç ile ilgili kritik açıklama Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan geldi.

bakan-selcuktan-onemli-aciklama

Bakan Selçuk'tan önemli açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, '81 ilde yeniden uzaktan eğitime geçilmesi ihtimali var mı?' Sorusunu cevapladı: Durum Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek.

bakan-selcuktan-aciklama

Bakan Selçuk'tan açıklama!

Koronavirüs ile mücadelede vaka sayısının 40 bini aşması sonrası bir açıklama yapan Bakan Selçuk, "Önceliğimiz yüz yüze eğitim" dedi.

42-ar-ge-merkezinden-4u-bursada

42 Ar-Ge Merkezi’nden 4’ü Bursa’da

Mesleki eğitim-üretim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla kurulan Ar-Ge merkezlerinde yürütülecek çalışmalarla ilgili eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen çalıştay, Bursa’da başladı.

bursaya-5-madalya

Bursa’ya 5 madalya...

Ortaokul ve lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar alanlarına ilgilerini artırmak üzere düzenlenen 28. TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatlarının sonuçları açıklandı.

bursada-okullar-egitime-acildi

Bursa'da okullar eğitime açıldı!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda her alanda olduğu gibi eğitim ve öğretim alanında da il bazlı olarak yerinde karar uygulamasına başlandı.

muzeler-egitim-ussu-oluyor

Müzeler eğitim üssü oluyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait müzelerin aynı zamanda okul dışı birer eğitim yuvası olarak kullanılabilmesine imkan tanıyan protokol, Başkan Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger arasında imzalandı.

kis-aylarinda-bitki-cayi-tuketiminde-artis

Kış aylarında bitki çayı tüketiminde artış!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Ziraat Fakültesi bünyesinde üretilen ve satışa sunulan bitki çayları kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Fakülte bünyesinde üretilen nane, kekik, adaçayı, ıhlamur ve benzeri bitki çayı türlerine üniversite personeli ve vatandaşlardan yoğun talep geliyor.

bursa-milli-egitimden-onemli-toplanti

Bursa Milli Eğitimden önemli toplantı!

Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger başkanlığında 17 İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla eğitim-öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı.

uude-en-fazla-atif-yapilan-99-hoca-

UÜ'de en fazla atıf yapılan 99 hoca

Türkiye’de en çok atıf alan ve H endeksi en yüksek olan akademisyenlerin listesi yayımlandı.

lale-karabiyiktan-eba-aciklamasi

Lale Karabıyık'tan EBA açıklaması!

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, yaptığı basın açıklaması ile, uzaktan eğitime erişim ile ilgili verileri paylaştı.

tarim-mektebinde-ar-ge-donemi

Tarım mektebinde AR-GE dönemi!

“Hamidiye Ziraat Mektebi" adıyla 1891 yılında, dönemin padişahı II. Abdülhamid tarafından açılan tarihi Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde AR-GE dönemi başladı. Tarihi okul Millî Eğitim Bakanlığı tarafından AR-GE merkezleri arasına alındı.

valilikten-yuz-yuze-egitim-aciklamasi

Valilik'ten yüz yüze eğitim açıklaması!

Bursa Valiliği tarafından yapılan duyuruda il genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle yarın başlaması beklenen yüz yüze eğitim kararının 2 gün ertelendiği bildirildi.