ROTA BURSA
30-hazirana-dikkat pandemi-zenginleri-artti eski-bakan-ne-kadar-ucret-alacak urun-satisina-kisitlama wwwemeginkalbicom bursa-is-dunyasi-tek-ses-oldu birlikten-kuvvet-dogar bursada-kaliteli-yasamin-adresi

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye’de pandemiyle geçen bir yılda 85 bin 958 kişi daha milyoner oldu.

66. Hükümette Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan, bakanlığın ikiye ayrılmasından sonra görevden alınan ve daha sonra da KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Market Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında

Bursa Osmangazi Belediyesi, bir şehre ait Türkiye’nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor. Özellikle pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan esnaf ve işletmelere can suyu

Bursa iş dünyası temsilcileri, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını sözde “soykırım” olarak tanımlamasına tepki gösterdi. İş dünyası temsilcileri tek ses olarak Biden’ı

BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu’nu ağırlayan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Parseker, “Şehrimize değer katan her kuruluş ile iş birliği yapmaya hazırız” dedi.

Bursa'da kaliteli ve güvenli projeleri ile öne çıkan Ergünkent İnşaat'ın hayata geçirdiği 'Bulvar Plus', hızla yükseliyor.

30-hazirana-dikkat

30 Haziran'a dikkat!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.

pandemi-zenginleri-artti

Pandemi zenginleri arttı!

Türkiye’de pandemiyle geçen bir yılda 85 bin 958 kişi daha milyoner oldu.

eski-bakan-ne-kadar-ucret-alacak

Eski bakan ne kadar ücret alacak?

66. Hükümette Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan, bakanlığın ikiye ayrılmasından sonra görevden alınan ve daha sonra da KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Zehra Zümrüt Selçuk’a ödenecek ücret tartışma konusu oldu.

urun-satisina-kisitlama

Ürün satışına kısıtlama!

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Market Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

wwwemeginkalbicom

www.emeginkalbi.com

Bursa Osmangazi Belediyesi, bir şehre ait Türkiye’nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor. Özellikle pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan esnaf ve işletmelere can suyu olacak www.emeginkalbi.com’dan elde edilecek olan reklam gelirleri de yine ihtiyaç sahiplerine aktarılacak.

bursa-is-dunyasi-tek-ses-oldu

Bursa iş dünyası tek ses oldu!

Bursa iş dünyası temsilcileri, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını sözde “soykırım” olarak tanımlamasına tepki gösterdi. İş dünyası temsilcileri tek ses olarak Biden’ı sert bir dille kınadı.

birlikten-kuvvet-dogar

Birlikten kuvvet doğar!

BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu’nu ağırlayan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Parseker, “Şehrimize değer katan her kuruluş ile iş birliği yapmaya hazırız” dedi.

bursada-kaliteli-yasamin-adresi

Bursa'da kaliteli yaşamın adresi...

Bursa'da kaliteli ve güvenli projeleri ile öne çıkan Ergünkent İnşaat'ın hayata geçirdiği 'Bulvar Plus', hızla yükseliyor.

emekli-ikramiyeleriyle-ilgili-uc-formul

Emekli ikramiyeleriyle ilgili üç formül

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan ayındaki ilk ödemesini mayıs ayı başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceklerini ifade etmişti. Erdoğan'ın müjdesini verdiği emekli ikramiyeleri için yapılacak zamla ilgili konuşulan 3 formülün detayları da ortaya çıktı.

lunaparkciligin-duayen-ismi-konustu

Lunaparkçılığın duayen ismi konuştu!

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği’nin(NİLSİAD) öncülüğünde, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) iş birliğiyle düzenlenen “Değerler Buluşuyor Tecrübe Konuşuyor” söyleşilerinin konuğu, Starpark Lunaparkçılık Operasyon Direktörü Selin Sakder Akyıldız oldu.

iste-turkiyenin-en-zengin-on-ismi

İşte Türkiye'nin en zengin on ismi!

ABD merkezli Forbes dergisi, 2021 yılı dünyanın en zenginleri listesini yayımladı.

sentoptan-cevikele-ovgu

Şentop'tan Çevikel'e övgü!

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un da katıldığı Genel Kurul’da Nilüfer Çevikel, TÜGİAD tarihinin ilk kadın Genel Başkanı seçildi. Çevikel, yeni dönemde Avrupa Yeşil Mutabakatı doğrultusunda sürdürülebilir üretim ve yeni ekonominin temeli olan dijital dönüşümün öncelikli çalışma alanları olacağını söyledi.

unlu-ekonomistten-faiz-aciklamasi

Ünlü ekonomistten faiz açıklaması!

Ekonomist Mahfi Eğilmez, risklerin düşürülmesi halinde faizin de düşeceğini belirterek, "Mesele bu kadar basittir" dedi.

rumelisiadda-bayrak-degisimi

RUMELİSİAD'da bayrak değişimi!

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD Olağan Genel Kurulu’ndaBaşkan Ömer Kumova bayrağı Zarif Alp’e devretti.

siyah-incirde-hedef-dunya-pazari

Siyah incirde hedef dünya pazarı!

Prof. Dr. Senih Yazgan, şehirle özdeşleşen Bursa Siyahı İnciri’nin dünya pazarında rakibi ve ihracatında limiti olmayan özel ve önemli bir ürün olduğunu belirterek, rakipsiz olan ürünün uluslararası piyasalarda tanınması ve uygun maliyetlerle pazarlanmasının ülke tarımına büyük katkı sağlayacağını bildirdi

cevikelden-yesil-mutabakat-aciklamasi

Çevikel'den 'Yeşil Mutabakat' açıklaması!

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, Türkiye’nin ‘yeşil dönüşüm’ yolculuğunda Yeşil Mutabakat’ta mutlaka yer alması gerektiğini söyledi. Çevikel, DOSAB’da su geri kazanımı konusunda örnek bir projeyi tamamlamak üzere olduklarını da açıkladı.

turkiye-sabit-kur-rejimine-gecebilir-mi

Türkiye Sabit Kur Rejimi'ne geçebilir mi?

Dövizin sürekli artması üzerine ekonomide yeni sistem tartışmaları yaşanıyor. Dövizin önlenemez yükselişinin önüne geçmek için Türkiye, "sabit kur"a geçebilir mi tartışmaları yeniden alevlendi. Peki, Türkiye, "sabit kur"a geçebilir mi?

tlde-tarihi-deger-kaybi

TL'de tarihi değer kaybı

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın yerine Şahap Kavcıoğlu'nun getirilmesinin ardından Asya piyasalarında TL, dolar karşısında ciddi değer kaybı yaşadı. Gelişmelerin ardından dolar, 8,35 seviyelerini görürken, euro da 9,94'e kadar çıktı.

marmarabirlikin-ortaklara-borcu-kalmadi

Marmarabirlik’in ortaklara borcu kalmadı

2020/2021 ürün alım kampanyasında 39 bin ton ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik, 10 Mart Çarşamba günü 75 milyon TL ödeme yapacak. Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,“2010 yılından bugüne, ürün bedelleri kredi kullanmadan kendi öz kaynaklarımızla ödenmektedir” dedi.

cevikel-fiyat-istikrari-sart

Çevikel: Fiyat istikrarı şart!

Şubat ayında tüm zamanların ihracat rekorunun kırılmasının sevindirici olduğunu vurgulayan DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, “Bu tabloya tek haneli enflasyon da eşlik etmeli” dedi.