musiad-kosova-heyetini-agirladi eds-ihalesi-iptal-edildi bursasu-sinirlari-asiyor cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli busiaddan-onemli-aciklama mecliste-eytli-sayisini-acikladi kripto-paralarin-gelecegi-ne-olacak 30-hazirana-dikkat

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik ihlallerini ortadan kaldırmak ve düzenli bir trafik akışı tesis etmek için projelendirilen

Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz”

Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.

TÜGİAD’ın‘EkonomikGündem Webinar’ın da tartışıldı. TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel, “İş dünyamızı doğru enstrümanlarla geleceğe taşımalıyız” dedi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.

musiad-kosova-heyetini-agirladi

MÜSİAD, Kosova heyetini ağırladı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’ten oluşan Kosova heyetini ağırladı.

eds-ihalesi-iptal-edildi

EDS ihalesi iptal edildi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik ihlallerini ortadan kaldırmak ve düzenli bir trafik akışı tesis etmek için projelendirilen ve BURULAŞ tarafından yapılan Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) ihalesi iptal edildi.

bursasu-sinirlari-asiyor

Bursasu sınırları aşıyor!

Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli

Çevikel: Her işlemden sonra istenmemeli!

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın önemli sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirterek uygulamanın gözden geçirilmesi çağrısı yaptı.

busiaddan-onemli-aciklama

BUSİAD'dan önemli açıklama!

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

mecliste-eytli-sayisini-acikladi

Meclis’te EYT’li sayısını açıkladı

Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.

kripto-paralarin-gelecegi-ne-olacak

Kripto paraların geleceği ne olacak?

TÜGİAD’ın‘EkonomikGündem Webinar’ın da tartışıldı. TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel, “İş dünyamızı doğru enstrümanlarla geleceğe taşımalıyız” dedi.

30-hazirana-dikkat

30 Haziran'a dikkat!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.

pandemi-zenginleri-artti

Pandemi zenginleri arttı!

Türkiye’de pandemiyle geçen bir yılda 85 bin 958 kişi daha milyoner oldu.

eski-bakan-ne-kadar-ucret-alacak

Eski bakan ne kadar ücret alacak?

66. Hükümette Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan, bakanlığın ikiye ayrılmasından sonra görevden alınan ve daha sonra da KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Zehra Zümrüt Selçuk’a ödenecek ücret tartışma konusu oldu.

urun-satisina-kisitlama

Ürün satışına kısıtlama!

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Market Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

wwwemeginkalbicom

www.emeginkalbi.com

Bursa Osmangazi Belediyesi, bir şehre ait Türkiye’nin ilk ve en büyük e-ticaret pazarını açıyor. Özellikle pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan esnaf ve işletmelere can suyu olacak www.emeginkalbi.com’dan elde edilecek olan reklam gelirleri de yine ihtiyaç sahiplerine aktarılacak.

bursa-is-dunyasi-tek-ses-oldu

Bursa iş dünyası tek ses oldu!

Bursa iş dünyası temsilcileri, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını sözde “soykırım” olarak tanımlamasına tepki gösterdi. İş dünyası temsilcileri tek ses olarak Biden’ı sert bir dille kınadı.

birlikten-kuvvet-dogar

Birlikten kuvvet doğar!

BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu’nu ağırlayan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Parseker, “Şehrimize değer katan her kuruluş ile iş birliği yapmaya hazırız” dedi.

bursada-kaliteli-yasamin-adresi

Bursa'da kaliteli yaşamın adresi...

Bursa'da kaliteli ve güvenli projeleri ile öne çıkan Ergünkent İnşaat'ın hayata geçirdiği 'Bulvar Plus', hızla yükseliyor.

emekli-ikramiyeleriyle-ilgili-uc-formul

Emekli ikramiyeleriyle ilgili üç formül

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan ayındaki ilk ödemesini mayıs ayı başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceklerini ifade etmişti. Erdoğan'ın müjdesini verdiği emekli ikramiyeleri için yapılacak zamla ilgili konuşulan 3 formülün detayları da ortaya çıktı.

lunaparkciligin-duayen-ismi-konustu

Lunaparkçılığın duayen ismi konuştu!

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği’nin(NİLSİAD) öncülüğünde, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) iş birliğiyle düzenlenen “Değerler Buluşuyor Tecrübe Konuşuyor” söyleşilerinin konuğu, Starpark Lunaparkçılık Operasyon Direktörü Selin Sakder Akyıldız oldu.

iste-turkiyenin-en-zengin-on-ismi

İşte Türkiye'nin en zengin on ismi!

ABD merkezli Forbes dergisi, 2021 yılı dünyanın en zenginleri listesini yayımladı.

sentoptan-cevikele-ovgu

Şentop'tan Çevikel'e övgü!

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un da katıldığı Genel Kurul’da Nilüfer Çevikel, TÜGİAD tarihinin ilk kadın Genel Başkanı seçildi. Çevikel, yeni dönemde Avrupa Yeşil Mutabakatı doğrultusunda sürdürülebilir üretim ve yeni ekonominin temeli olan dijital dönüşümün öncelikli çalışma alanları olacağını söyledi.

unlu-ekonomistten-faiz-aciklamasi

Ünlü ekonomistten faiz açıklaması!

Ekonomist Mahfi Eğilmez, risklerin düşürülmesi halinde faizin de düşeceğini belirterek, "Mesele bu kadar basittir" dedi.