Beyan Turizm hizmete başladı

06 Ocak 2012 Cuma 23:08

beyan-turizm-hizmete-basladi

Bursa’nın “turizm kenti” niteliği kazanması amacıyla son dönemde çalışmalar yoğunlaşırken, kentteki turizm yatırımlarına ve işletmelerine de hergün yenileri ekleniyor. Bursa’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla kurulan Beyantur firmasının açılış töreni “Turizm Kenti : Bursa” hedefi için gayret gösteren kamu yetkilileri ile sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Hac, umre, kültür turları ve uçak bilet satışı alanında hizmet vermek amacıyla faaliyete geçen Beyantur Turizm Seyahat Acentası’nın açılış törenine Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eski milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, Bursa Müftüsü Prof. Dr Mehmet Emin Ay, TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş ve Bursa Fan Club Derneği Başkanı Ali Ademoğlu’nun yanısıra turizm firmalarından temsilciler de katıldı.

Firma yetkililerine başarılar dileyen AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Bursa’nın sahip olduğu özelliklerin kentin turizm potansiyelini artırdığını, önemli olanın da bu potansiyelin harekete geçirilmesi olduğunu ifade etti. Belediyelerin, kurumların ve özel şirketlerin Bursa’nın turizm potansiyelinin artırılması amacıyla elele verdiğini kaydeden Yıldırım, “İnanıyorum ki yakın bir gelecekte Bursa bir turizm kenti haline gelecek” dedi.

ALTEPE : BURSA TURİZM KENTİ OLUYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, kentin değerini artıracak projelere önem verdiklerini, sonuçta Bursa’nın “turizm kenti”ne dönüşmeye başladığını söyledi. Bursa’nın turizm kentine dönüşmesinin ancak ilgili kesimlerin işbirliği ile mümkün olabileceğine vurgu yapan Altepe, “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Artık Bursa, ülke genelinde konuşulmaya başlandı. Görüyoruz ki özel sektör de atılım içinde. Çok sayıda otelin birbiri ardına açılması bunun kanıtı. Seyahat acentaları da sektörün önemli bir paydaşı. Beyantur firması yetkililerini kutluyorum” diye konuştu.

AKKUŞ : TURİZMCİLER ÜLKEYE HİZMET EDİYOR

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş da, turizm için yapılan her yatırımın, çalışmanın kente ve ülkeye hizmet etmek demek olduğunu dile getirdi. TÜRSAB olarak Bursa’daki turizm çalışmalarını desteklediklerini dile getiren Akkuş, “2023 hedeflerine ulaşabilmek için turizm sektörünün de atılım yapması gerekiyor. Bu sektöre hizmet eden, bu sektöre yatırım yapan herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Beyantur Genel Müdürü Hüseyin Yokuş  ise, yetkililerin turizme yönelik sözlerinin kendilerini motive ettiğini söyledi. Turizm sektörüne bir tuğla da kendilerinin koymak istediğini anlatan Yokuş, “Turizm sektöründeki hareketliliği gördük ve bu alanda atılım yapmaya karar verdik. Gördük ki doğru yoldayız” dedi.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MÜSİAD, Kosova heyetini ağırladı!

musiad-kosova-heyetini-agirladi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’ten oluşan

EDS ihalesi iptal edildi!

eds-ihalesi-iptal-edildi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik ihlallerini ortadan kaldırmak ve düzenli bir trafik akışı tesis etmek için projelendirilen ve BURULAŞ

Bursasu sınırları aşıyor!

bursasu-sinirlari-asiyor Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

Çevikel: Her işlemden sonra istenmemeli!

cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın önemli sorunlarla karşı

BUSİAD'dan önemli açıklama!

busiaddan-onemli-aciklama Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz” değerlendirmesini

Meclis’te EYT’li sayısını açıkladı

mecliste-eytli-sayisini-acikladi Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.