19 Haziran 2021 Cumartesi
ROTA BURSA

Meclis’te EYT’li sayısını açıkladı

30 Mayıs 2021 Pazar 03:05

mecliste-eytli-sayisini-acikladi

Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis’te çalışan kesimlerin sorunlarını dile getirirken EYT’li sayısını da 4 milyon 600 olarak açıkladı.


Yılmazkaya’nın konuşması şöyleydi:

“Madem helalleşmek istiyorsunuz, o zaman şunları yapın da biz de helalleşelim:

Suriyelilere 40 milyar dolar harcadınız, şu dar günde vatandaşımıza da 40 milyar dolar yardım edin, o zaman sizinle helalleşelim.

3600 ek gösterge sözünüz vardı, getirin 3600 ek göstergeyi. 460 bin atanamayan öğretmen işsiz, onların atamasını yapın, o zaman sizinle helalleşelim.

4 milyon 600 bin EYT’liyi emekli yapın, ülkemizde 13 milyon işsiz var, onlara iş sağlayın; o zaman sizinle helalleşelim.

Sizin yanlış ekonomi politikalarınız yüzünden milyonlarca insanımız kredi kartlarını ödeyemediği için icralık, onların kredi borçlarını sıfırlayın; o zaman sizinle helalleşelim.

Çiftçinin borçlarını silin, çiftçinin kullandığı elektrik, mazot, gübreyi en ucuz hâle getirin; o zaman sizinle helalleşelim. En düşük emekli maaşını 3 bin TL yapın, en düşük asgari ücreti 4 bin TL yapın, o zaman sizinle helalleşelim. Tüm eğitim ve sınavları bedava yapın; o zaman sizinle helalleşelim.

Bizim vergilerimizle yaptığınız, bizim olan otoyol ve köprülerden geçerken bizden para almayın; o zaman sizinle helalleşelim. Ve daha yapacağınız çok şey var…”


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Bursasu sınırları aşıyor!

bursasu-sinirlari-asiyor Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

Çevikel: Her işlemden sonra istenmemeli!

cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın önemli sorunlarla karşı

BUSİAD'dan önemli açıklama!

busiaddan-onemli-aciklama Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz” değerlendirmesini

Meclis’te EYT’li sayısını açıkladı

mecliste-eytli-sayisini-acikladi Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.

Kripto paraların geleceği ne olacak?

kripto-paralarin-gelecegi-ne-olacak TÜGİAD’ın‘EkonomikGündem Webinar’ın da tartışıldı. TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel, “İş dünyamızı doğru enstrümanlarla geleceğe taşımalıyız” dedi.

30 Haziran'a dikkat!

30-hazirana-dikkat Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.