musiad-kosova-heyetini-agirladi eds-ihalesi-iptal-edildi bursasu-sinirlari-asiyor cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli busiaddan-onemli-aciklama mecliste-eytli-sayisini-acikladi kripto-paralarin-gelecegi-ne-olacak 30-hazirana-dikkat

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik ihlallerini ortadan kaldırmak ve düzenli bir trafik akışı tesis etmek için projelendirilen

Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz”

Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.

TÜGİAD’ın‘EkonomikGündem Webinar’ın da tartışıldı. TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel, “İş dünyamızı doğru enstrümanlarla geleceğe taşımalıyız” dedi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.

iste-memura-yapilan-zam

İşte memura yapılan zam

4.5 milyon memur ve emeklinin zam oranı netleşti. Memura 2012 için yüzde 4+4, 2013 için yüzde 3+3 zam verilecek. Hakem Kurulu hükümetin teklifini yarım puan yükseltti. Karara itiraz edilemeyecek.

marmarabirlike-ihracat-odulu

Marmarabirlik’e ihracat ödülü...

Son 3 yılda ciro bazında yüzde 31 oranında büyüme gerçekleştiren, ihracat yaptığı ülke sayısını 39’a çıkaran Marmarabirlik, 2011’de de sofralık zeytin ihracat şampiyonu oldu.

visne-ticaret-bolgesi-onemli-bir-vitrin

Vişne Ticaret Bölgesi önemli bir vitrin

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Rıdvan Güler, Vişne Caddesi’nin mevcut halinin artık sanayicilere yetmez olduğunu, ticaret bölgesi olma yolunda hızla ilerleyen Vişne Ticaret Merkezi’nin daha da genişlemesi gerektiğini ifade etti.

sharma-erdogani-ona-benzetti

Sharma, Erdoğan'ı O'na benzetti

Dünyanın en önemli ekonomistlerden Ruchir Sharma, yeni kitabında Türkiye'ye geniş yer verirken Başbakan Erdoğan'ı Putin'e benzetenlere karşı çıktı.

ekonomi-zirvesi-bursa-icin-kazanc

Ekonomi Zirvesi Bursa için kazanç

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç’ı makamında ziyaret etti.

hedef-dunya-moda-merkezi-olmak

HEDEF: Dünya moda merkezi olmak

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün üretim üssü olan ve yılda yaklaşık 3 milyar dolarlık ihracat yapan Bursa, bu sektörde Türkiye’deki üretimin yüzde 80’inini gerçekleştirerek Türkiye’nin moda merkezi haline geldi. Bursa'yı dünyanın moda merkezi yapmak istediklerini belirten Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Rıdvan Güler, üretim üssü olan Vişne Caddesi’nin daha iyi pazarlanması gerektiğini ifade etti.

borcsuz-belediye-personelin-maasina-ek-zam-yapabilecek

Borçsuz belediye, personelin maaşına ek zam yapabilecek

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri tamamlanan ve 2,5 milyon memur ile 1,8 milyon emekliye toplu sözleşme hakkı veren yasa tasarısı, belediye çalışanlarına da yarayacak. Tasarı ile toplu sözleşme kazanımlarına ek olarak sosyal denge tazminatı ödenmesi imkânı verildi. Bu tazminatı verecek belediyenin malî durumunun iyi olması gerekiyor.

furpa-18-magazasini-karamanda-acti

FURPA 18. mağazasını Karaman'da açtı

Furpa Marketler Zinciri 18’nci mağazasını Karaman’da hizmete açtı. Furpa Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Alpaslan, “Kendimize dört en belirledik. En kaliteli olacağız, en iyi hizmeti vereceğiz, en çok çeşidi satacağız, en ucuza satan marketler zinciri olacağız. Bugüne kadar bunu yaptık. Bundan sonra daha iyisini yapmak için çalışacağız” dedi.

ekonomi-zirvesi-uludagda-yapilacak

Ekonomi Zirvesi Uludağ'da yapılacak

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yanı sıra iş dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, 16-17 Mart'ta, kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da yapılacak.

tofas-yerli-jip-bile-uretebiliriz

TOFAŞ: Yerli jip bile üretebiliriz

Hükümetin talep ettiği ‘yerli oto’yu üretecek en büyük adaylardan Tofaş’ın yeni CEO’su Kamil Başaran, yerli marka otoyla ilgili etüd çalışmalarına başladıklarını söyledi. Başaran, “Bize yeni sorumluluklar düşmesi durumunda bunu gerçekleştirebilecek durumda ve güçteyiz. Görev verilirse yerli otoyu, görev verilirse Türkiye’de ‘Jeep’ bile üretebiliriz” dedi.

dunyaya-silah-satiyoruz

Dünyaya silah satıyoruz

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu, ABD ve Almanya dahil 29 ülkeye silah ve mühimmat satarak kâr rekoru kırdı.

intibakla-kim-ne-zam-alacak

İntibakla kim ne zam alacak?

İntibak Yasası'nın kabul edilmesiyle emekli maaşlarına yapılacak artış miktarı da kesinleşti.

furpada-hafta-sonu-indirimleri-basladi

FURPA'da hafta sonu indirimleri başladı

Fuat Alpaslan yönetiminde hızla şube sayısını artıran Bursa’nın önde gelen parekende satış marketlerinden FURPA’da haftasonu indirim günleri başladı.

osblerin-mustafakemalpasa-cikarmasi

OSB'lerin Mustafakemalpaşa çıkarması

Her ay bir OSB’de düzenlenen Bursa’daki OSB SİAD’lar Platformunun 3. toplantısı, Mustafakemalpaşa OSB’nin ev sahipliğinde Güvenal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Bölgedeki yatırım imkanlarının ele alındığı, OSB SİAD’ları arasındaki işbirliği ve ortak çalışma konularının değerlendirildiği toplantıya, Bursa’daki 13 OSB bünyesinde faaliyet gösteren SİAD’ların başkanları, 6 İslah OSB’nin yöneticileri, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı da katıldı.

bugiad-hindistani-kesfe-cikti-

BUGİAD, Hindistan'ı keşfe çıktı!

BUGİAD’ın üyelerini dünyaya açtığı yurtdışı iş gezileri devam ediyor. BUGİAD Otomotiv Komitesi yeni iş imkânlarını araştırmak, sanayi bölgelerini gezmek ve iş görüşmeleri yapmak amacıyla Hindistan’a iş gezisi düzenledi.

iskurdan-garantili-is-kursu

İŞKUR'dan garantili iş kursu

Devlet, İşkur kanalı ile 42 ayrı meslek dalında 90 kurs düzenleyerek, bu yıl 10 bin kişiyi iş sahibi yapacak.

furpa-17-subesini-ozlucede-acti

FURPA 17. şubesini Özlüce'de açtı!

Furpa Marketler Zinciri 17’ncı mağazasını Furpa Premium’u Özlüce’de hizmete açtı. Modern tasarımı ile göz dolduran mağazada gıdadan kozmetiğe, giyimden beyaz eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürünün bulunuyor.

-tumsiadtan-musiada-tebrik-ziyareti

TÜMSİAD’tan MÜSİAD’a tebrik ziyareti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubeleri yönetim kurullarının bir araya geldiği toplantıda Bursa’ya katma değer sağlayacak projelerde birlikte çalışma kararı alındı.

harf-niluferde-hizmete-girdi

"HARF" Nilüfer'de hizmete girdi!

Kitap, kırtasiye, oyuncak ve teknolojik ürünler perakendecisi Harf, Nilüfer’de ilk satış noktasını açtı ve Bursalılarla buluştu…

uib-yeni-yila-ihracat-artisiyla-basladi

UİB yeni yıla ihracat artışıyla başladı

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Şenol Şankaya, “UİB olarak, yeni yılın ilk ayında geçen yıla göre yüzde 6’lık bir artışla ihracatımız 1 milyar 647 bin dolara çıktı. Yıllık bazda da yüzde 15 gibi bir artışla ihracatımız 21 milyar 495 bin dolara çıktı” dedi.